Banner
Banner
Banner

Заміський будинок: секрети економічності

лютого 27, 2012


Заміський будинок – мрія багатьох жителів міст, і чим більше місто, тим ця мрія актуальнішою. У великих мегаполісах повітря часом настільки загазованому, що над містом «висить» справжня туманна завіса. Але доходи у всіх різні … А будівництво коштує дорого …

Втім, це не означає, що від мрії потрібно відмовлятися. Її потрібно правильно інтерпретувати.

Навіщо потрібен заміський будинок?

Хтось любить працювати на землі, а комусь потрібно, щоб був басейн і багато сонця. Зрозуміло, що підходи до будівництва будинку в цих випадках будуть відрізнятися. Тим, хто бажає отримати будинок, схожий на палац, читати цю статтю не варто. А ось ті, хто підходить до питання побудови виключно з точки зору функціональності та практичної необхідності, знайдуть тут для себе щось цікаве.

На чому можна заощадити, і при цьому отримати зручне житло?

Економічність заміського будинку починається з проекту. Звернувшись в архітектурну фірму, забудовник виявить, що в нього є вибір – замовити індивідуальну розробку або звернути увагу на типові проекти заміських будинків. Типові проекти стоять відчутно дешевше, але тут можна потрапити в пастку – зовсім не обов’язково ці проекти економічні. Ось кілька секретів економічності будинку:

 • Сам будинок невеликих розмірів. У котеджі 6 на 6 метрів цілком комфортно можна розмістити дві спальні, вітальню, кухню, санвузол і їдальню (мова йде про двоповерховому будинку), загалом, все, що необхідно сім’ї з трьох осіб
 • Економічний будинок повинен бути компактним.

  Площа зовнішніх стін – показник того, скільки власник витратить на опалення: чим вона менша, тим менше і витрати.

 • «Простота» будинку також впливає на вартість. Наявність підвалу або цокольного поверху – хороший спосіб здорожити будівництво відсотків на 30, так як необхідний фундамент, закопаний на глибину промерзання, можливо, знадобитися більш серйозна гідроізоляція і теплоізоляція.
 • Потрібно згадати і матеріал, з якого будується будинок. На думку багатьох архітекторів, найдешевшим зараз є газобетон. Пористі блоки з газобетону – хороший теплоізолятор: в деяких місцях Росії його самого цілком достатньо. Якщо пір менше, матеріал міцніше – але падають теплоізолюючі властивості, тому необхідно додаткове утеплення. Приблизно ті ж переваги у пінобетону. Дешево також обійдеться покупка типового щитового будинку, але такі будинки стандартні і нічим не відрізняються від багатьох собі подібних.
 • І останнє – двоповерховий компактний будиночок може бути більш економічним, ніж одноповерховий.

 • Популярні варіанти воріт для заміського будинку
  Споруда веранди на дачі

  Залишити коментар. Або два. :-)

  Опубліковано в: Заміський будинок
  <