Banner
Banner
Banner

Тонкощі зведення лазні, яких ви не знали

лютого 27, 2012


Секрет затишку

Наші прадіди були набагато мудріше нас. Їх не цікавили світські тусовки і наявність модного мобільного в кишені. Вони не сиділи біля телевізора цілодобово і не шукали в пошукових системах інтернету піцу повкуснее. Зате вони знали, як прекрасні рубані будинки і лазні, знали, що у вірному будівництві криється секрет затишку і тепла для всієї родини. З чого ж починали будівництво лазень наші дідусі?

Кожна баня знай своє місце!

Баню укладали раніше з осики. В наші дні все більше будують з липи (верхня укладка), сосни (основна, нижня частина лазні), і інших різних хвойних порід. Важливим моментом у виборі колод є їх ретельний огляд. Відсутність сучків і тріщин буде вірним свідком того, що в лазні не з’являться краплі смоли. Далі укладали акуратно бревнишко за колодою. Але одним з найважливіших моментів для будівництва є вибір місця під зруб. Важливо будувати рубані будинки і лазні недалеко від берега небудь річки або озера. В цьому випадку є можливість з розбігу стрибнути в холодну воду з жаркої лазні, а ще так лазня простоїть набагато довше. Вода поблизу не дасть дереву розсохтися завчасно, що дозволить вам насолоджуватися відпочинком частіше і довше. Також важливо розташовувати лазню на деякій відстані від інших будівель і вдома. Так ви захистите себе від можливої небезпеки захоплення вогнем всієї ділянки з будівлями.

Світло в віконце

Багато хто з нас люблять ходити в лазню ввечері, а то і ближче до ночі. В такому випадку зруб варто розташовувати так, щоб віконця і вхід виходили на південний захід. Так зможете продовжити світлий час для походу в лазню. А ще причина такого розташування криється в зимових заметах снігом. З південного боку зазвичай заметів в російську невгамовну зиму буває менше. Що на ділі полегшить похід в лазню.

Справа в руки майстра

Дуже часто буває так, що починаєш баню будувати, а рук зовсім і не вистачає. Та й порадитися завжди хочеться з кимось із знавців настільки тонкого справи. До сусіда з готовою лазнею, за порадою можна, звичайно, звернутися, тільки тут же його переб’є хто інший, та й свою пораду дасть. Або ще не краще мобільник стане дзвонити без угаву. Так, в такому ритмі лазня не скоро буде готова. Якщо у вас такий графік, що в баню хочеться і хочеться саме в свою, а часу займатися усіма дрібницями немає, варто звернутися за допомогою професіоналів, які із задоволенням займаються будівництвом дерев’яних будинків під ключ. Якщо вже вони і будинок змайструвати можуть без проблем, то баню поставлять в рази швидше! А що ще потрібно після довгої робочого тижня? Зрештою, якщо хочеться приймати самому активну участь у спорудженні лазні, ніхто забороняти адже не буде.


Популярні варіанти воріт для заміського будинку
Споруда веранди на дачі

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Заміський будинок
<