Вибираємо пластикові вікна |
Banner
Banner
Banner

Вибираємо пластикові вікна

лютого 27, 2012


Яким має бути сучасне вікно? Які його основні якості, параметри, ціна? Ці питання давно мучать вас, що ж, повірте, ця проблема не тільки ваша, це проблема багатьох, хто зважився на зміну вікон, але хоче це зробити грамотно, професійно підійде до вибору пластикових вікон.

Щоб придбати вікно, яке буде радувати довгі роки, а не даремно слухати незрозумілі пояснення продавця-консультанта, треба знати використовувані терміни, а так же, самому трохи розбиратися в пристрої пластикового вікна.

Головні якості вікна – це збереження тепла в приміщенні, тривалий термін його експлуатації, невибагливість в догляді і ще, воно не повинне пропускати шуму вулиці.

Несучий каркас вікна – це його Рама . На неї припадає основне навантаження, так як до неї кріпляться стулки зі склом. Звідси висновок – рама повинна бути максимально міцною. Міцність рами додасть металевий армуючий профіль, захований всередині пластика.

Не купуйте вже готові вікна, кожна рама повинна бути індивідуально виготовленої для конкретного віконного отвору, щоб виключити навіть незначних зазорів і розбіжностей.

Стулки вікон (відкриваються деталі), так само виготовляються з пластика, а їхня головна особливість – це спосіб відкривання. Поворотна стулка відкривається як звичайні двері, стулка відкидна відкривається, утворюючи невелику проріз, і фіксується в такому положенні, стулки поворотно-відкидні поєднали в собі два способи відкривання. Те, що вікно повинно відкриватися – це, безсумнівно, але от вибрати спосіб відкривання і кількість стулок – це справа замовника. Наприклад, у ванній кімнаті досить встановити вікно з однією стулкою, а якщо з двома, то другу стулку можна зробити глухий.

Для великих кімнат треба вибирати вікна з двома або кількома стулками. Існує два способи з’єднання стулок між собою на рамі: Імпост і Штульп .

Імпост – це додаткова вертикальна поперечина, не відрізняється від профілю рами за своєю якістю. Коли вікно закрите до імпосту підходять стулки.

Штульп – це спосіб з’єднання стулок без додаткових пристосувань, коли вікно закрите стулки кріпляться один до одного, а при відкриванні обох стулок у віконному отворі немає перекладин або планок. < / p>

Фурнітура, аксесуари, Розкладки – це ті дрібниці, без яких не можна обійтися: ручки для стулок, шурупи, петлі, замки. Розкладки – декоративні прикраси всередині склопакетів.

Скло – У сучасних пластикових вікнах використовують три види скла: традиційне поліроване скло, тоноване скло і триплекс. Для сучасних склопакетів не достатньо, щоб скло було тільки міцним і прозорим, сучасні виробники скла намагаються надати йому додаткові дуже важливі функції.

Триплекс – це скло складається з трьох шарів: два шари скла, а між ними проходить найтонший шар полімерного матеріалу. Головна властивість триплекса в тому, що він абсолютно безпечний. Якщо таке скло розколоти, то його осколки не розлетяться по сторонам, а залишаться на полімерній плівці. Таке скло виробляють безпосередньо на заводі-виробнику або при виготовленні склопакета, іноді, полімерна плівка наноситься на поверхню скла, яка в подальшому не буде пропускати ультрафіолетового та сонячного випромінювання, а саме скло стане вогнетривким.

Склопакет – це ціла конструкція зі скла (з двох або трьох), які не щільно з’єднані між собою, а мають невеликі проміжки у вигляді порожнин, камер. Вся система щільно з’єднана воєдино, а герметичність їй надається спеціальна мастика, яка гарантує не менше 15 років служби такого склопакету і оберігає його від попадання всередину пилу і вологи. Проміжки між стеклами заповнюються осушеним повітрям або аргоном – інертним газом, що посилює теплозахисні властивості вікна. Так само, між стеклами може перебувати тонка рамка з алюмінію, заповнена молекулярною ситом, яке додатково захистить склопакет від вологи і запотівання.

Треба пам’ятати, що при виготовленні склопакета, використовуватися можуть скла як однієї товщини, так і скла різної товщини, останні краще гасять шум вулиці (через різне коливання, звукові хвилі, що йдуть від шуму вулиці, в такому вікні будуть гаситися швидше ). Так, і самі склопакети по своїй товщині коливаються від 24 до 42 см. Чим товщі склопакет, тим його властивості виявляються набагато сильніше. Але для помірного клімату подвійного склопакета цілком достатньо.

Штапики – це пластикові смужки невеликий ширини (вона залежить від товщини склопакета), за допомогою яких склопакет з’єднується зі стулкою.

Ущільнювачі – це гумові прокладки, які розташовуються практично, між усіма елементами вікна: між рамою і стулкою, штапиком і склопакетом. Вони служать для більш щільного з’єднання різних частин вікна, щоб не було ні найменших зазорів, в які може потрапити волога або пил.

Підвіконня, укоси – сам підвіконня і укоси безпосередньо до вікна відносини як би і не мають, але, тим не менш, представити пластикове вікно без цих елементів складно, так як вони надають всьому вікна завершеність, закінчений і цілісний вигляд, як з боку кімнати, так і з боку вулиці.

Підвіконня і відкоси до пластикових вікон можуть бути будь-якими: пластиковими, дерев’яними, з ДСП, так само, різними за кольором і ширині.

Тут, справа вибору і смаку виключно покупця. Треба тільки враховувати ширину стіни будинку, а отже, і ширину вибираного підвіконня. З боку вулиці підвіконня (водовідлив) повинен мати нахил, щоб вода не застоювалася під стулками, а відразу стікала вниз.

укосами називають панель, яка закриває торці стін у місцях з’єднання віконної рами безпосередньо зі стіною.


Скління балконів і лоджій в Москві під ключ
Скління балконів пластиковими вікнами

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Вікна
<