Banner
Banner
Banner

Якими можуть бути вікна у ванній кімнаті?

січня 29, 2012


Безумовно, однією з найважливіших приміщень в сучасній квартирі чи будинку, без якого складно уявити собі нормальне життя домочадців, є ванна кімната. Саме з цієї кімнати починається новий день у більшості людей, а перед сном вони неодмінно забігають туди для вечірнього туалету. У ванні можна розслабитися після важкого робочого дня, освіжитися в спекотний літній день, привести себе в порядок і просто побути наодинці з собою. Крім цього у ванній кімнаті часто беруть цілющі ванни з різноманітними солями, та іншими добавками. Та й просто лежання в теплій воді пінистої з різноманітними ароматичними добавками з приглушеним світлом від свічок часом діє на людину краще, ніж походи до психолога або восьмигодинний сон. Саме тому люди приділяють особливу увагу дизайнерському оформленню ванної кімнати. Так в ній крім таких життєво необхідних атрибутів, як безпосередньо сама ванна і умивальник, часто розміщуються душові кабінки, які можуть або доповнити ванну, або і зовсім її замінити, різні полички і шафки для всіляких флакончиків, тюбиків, коробочок, бульбашок та інших ємностей з шампунями, лосьйонами, кремами, пастами, гулямі та іншими невід’ємними елементами процедур, пов’язаних з водою. Зараз у продажу є велика кількість сучасних комбінованих ванн з троїстими душовими кабінками. Також у ванній кімнаті розміщуються кошики з використаним білизною, вішаються дзеркала і елементи декору. Іноді ванні кімнати суміщені з санвузлом, тому в ній виділяється додаткове місце для унітазу.

Традиційно для вітчизняних ванних кімнат у класичних панельних будинках є відсутність будь-яких вікон. У сучасних багатоповерхових будинках так званого економ-класу також проблематично уявити наявність у ванній кімнаті вікна. Зовсім інша ситуація з малоповерховими приватними будинками і котеджами, а також з багатоквартирними будинками преміум чи еліт-класу. У таких будівлі у ванних кімнатах досить часто присутні вікна різних форм, конфігурацій, властивостей і зовнішнього вигляду. У просторій ванній кімнаті іноді розміщується відразу декілька вікон. Зазвичай оформлення кімнат доручають дизайнеру, але іноді за обстановку береться безпосередньо сама господиня, яка привносить в кімнату особливий шарм і затишок. Останнім часом в нашій країні дуже популярні східні філософські вчення, тому при оформленні ванних кімнат іноді враховують рекомендації цих навчань. У ванних кімнатах також часто розміщують горщики або невеликі довгасті скриньки з рослинами та квітами, які прикрашають приміщення і роблять його більш затишніше і привабливіше.

У сучасних ванних кімнатах часто можна побачити різні вікна. Це можуть бути невеликі затемнені вікна, або ж великі світлі вікна. Матеріали вікон і рам також можуть разюче відрізнятися. Так в деяких будинках можуть використовуватися сучасні пластикові вікна з міцними склопакетами, а в інших звичайні скла з дерев’яними рамами. Клімат у ванній кімнаті можна сміливо назвати тропічним, оскільки в приміщенні практично постійно підвищена вологість і значні перепади температур, які супроводжуються пором, бризками і конденсатом на стінах. Тому якщо віконна рама виконана з деревини, слід попередньо її покрити водостійким складом, щоб матеріал не зіпсувався. Якщо вікна великі, то естетично привабливо буде прикрити їх красивими шторами, а якщо вікна виконані з прозорого скла, то наявність штор є практично необхідним доповненням до вікон. При цьому слід враховувати вологий мікроклімат ванної кімнати, щоб повісивши штори не викинути їх вже через тиждень. Звичайно ж, замість штор можна повісити звичайні кольорові або просто однотонні непрозорі поліетиленові завіски, але набагато привабливіше будуть виглядати саме спеціальні штори для ванних кімнат.

Окрім естетичної краси вікна у ванній кімнаті можуть служити джерелом денного світла і додаткової вентиляції, яка допоможе штучної вентиляції провітрювати приміщення з підвищеною вологістю. Якщо в багатоповерхових класичних квартирах зробити вікно вельми проблематично і практично неможливо, то в приватних будинках це можна собі дозволити. Ще простіше йтимуть, якщо вікна у ванній кімнаті було вирішено додати ще на стадії проектування та розробки проектної документації з будівництва будівлі. Проектувальник в першу чергу має подбати про вільний доступ до вікна, щоб його можна було відкрити, не докладаючи великих зусиль. Також не рекомендовано біля віконного прорізу розміщувати душову кабінку, оскільки вона значною мірою може ускладнити відкриття вікна. Над умивальником також не бажано розміщувати вікно, оскільки в цьому місці краще всього повісити дзеркало. Ідеальним місцем для вікна у ванній кімнаті з точки зору багатьох фахівців є стіни біля ванни або унітазу. Навіть в малогабаритних ванних кімнатах в цих місцях можна легко виконати одне або кілька вікон. У проектній документації мінімальна ширина віконного прорізу часто приймається 60 сантиметрів.

У тому випадку, якщо верх підвіконня знаходиться на висоті не менше 130 сантиметрів від рівня підлоги, то під ним можна легко розмістити консольний унітаз або ж унітаз-компакт. Якщо потрібно буде відкрити або закрити віконну раму, ці пристосування не завадять жодним чином. Висота верхньої частини умивальника зазвичай становить приблизно 90 сантиметрів, над ним найчастіше монтують дзеркало, а от збоку від умивальника на відстані 140 сантиметрів від рівня підлоги можна сміливо спроектувати вікно. Середня висота над рівнем підлоги класичної ванни складає приблизно 60 сантиметрів, тому в разі розміщення вікна над ванною, слід проробляти віконний отвір не нижче ніж 130 сантиметрів від підлоги. У елітних котеджах іноді у ванних кімнатах зустрічаються скляні двері, тому в таких випадках планування при виборі місця для розміщення вікон слід враховувати і цей нюанс. Як декорує елемента вікон часто застосовують квіти, які розміщують під вікном або зміцнюють горщики з рослинами збоку від вікна. Рослини і квіти не тільки прикрашають ванну кімнату, але в і значною мірою покращують атмосферу приміщення.

Організація гідроізоляції у ванній кімнаті
Підлоги у ванній кімнаті

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ванна
<