Banner
Banner
Banner

Установка джакузі в будинку

січня 7, 2012


Джакузі вже перестала бути долею тільки олігархів. Проводячи ремонт квартири або будинку, ви також можете обзавестися цієї гидромассажной ванною. Благо ціновий діапазон дозволяє справитися з цим завданням, хоч вона й не з дешевих покупок. Ось тільки установка її буде відрізнятися від установки звичайної ванни. Перш за все, потрібно дозвіл на установку джакузі. І справа зовсім не в тому, що будинок, в якому ви живете, може бути пам’ятником архітектури. Джакузі споживає велику кількість електроенергії, а проводка часто не розрахована на таку потужність. Перед установкою джакузі доведеться поміняти не тільки електропроводку, а й частину труб, встановити фільтри для очищення води, щоб не зіпсувалися змішувачі. Розміри ванних кімнат у звичайних будинках такі, що знайти місце для джакузі досить складно. І якщо ви зважилися з’єднати ванну кімнату з туалетом або частиною коридору – змінюється планування. Все це дає привід для замовлення нового проекту або ескізу. Не варто забувати і про те, що джакузі сама по собі важить не мало, а наповнена водою – до 1,5 тонни і вище (залежно від розмірів). Підлоги і стіни в будинку можуть бути не розраховані на таке навантаження, і треба буде зміцнювати перекриття. Тому доведеться обійти чимало інспекцій і скрізь отримати погодження.

Коли все узгоджено, можна йти купувати джакузі. У магазин краще вирушати, попередньо намалювавши план ванної кімнати із зазначенням розмірів. Фахівці в магазині, спираючись на ваші дані, допоможуть підібрати джакузі з оптимальними для вас розмірами і технічними характеристиками.

Важливо пам’ятати, що якщо ви збираєтеся використовувати джакузі і для звичайного миття, то у неї повинен відключатися режим гідромасажу. Якщо така функція є, то автоматичний клапан перекриє доступ мильної води всередину. А якщо її немає, то миття з одночасним гідромасажем призведе до поломки джакузі. Ось чому необхідно з’ясувати у продавця в магазині таку інформацію про вашу майбутню джакузі. Раціонально також купувати джакузі, в якій для спинних форсунок є окремий насос. Це дозволить розділяти навантаження при використанні ванни.

На відміну від звичайної ванни джакузі під’єднується до трьох систем забезпечення: системи водопостачання, каналізації, електриці. Ось чому установку цієї ванни треба довіряти майстру-сантехніку з досвідом роботи з джакузі, а не сантехніку з ЖЕКу. Майстер також повинен знати, як підключити цю ванну до електромережі. Тоді у вас буде можливість відразу перевірити роботу ванній, і позбавить від необхідності додатково викликати електрика.

Починається робота з від’єднання старої ванни (у випадку, якщо це не новий будинок). Для цього треба перекрити подачу води по трубах, а залишився її кількість злити. Перед тим як монтувати джакузі, необхідно запастися схемою, на якій буде точно позначено місце розташування електропроводки, труб водопостачання і каналізації. Потужність і напруга системи електроживлення гидромассажной ванни повинні відповідати нормам безпеки. Для цього, перш за все, треба забезпечити наявність пристрою захисного відключення (УЗО) і заземлити електричний кабель від джакузі. Цей кабель слід добре захистити, щоб до нього не було доступу води. Найкраща висота для такого кабелю – 25 см. Також важливо пам’ятати, що на відстані 60 см від джакузі не можна розташовувати ніяких розеток, вимикачів, освітлювальних приладів. До речі про розетки. Їх не рекомендують використовувати при встановленні джакузі, тому що волога у ванній кімнаті буде окислювати контакти, і можливе загоряння. Тому електропроводи кабелю під’єднують прямо до мережевих дротах джакузі.

У комплекті до джакузі є монтажні ніжки, які дозволяють зміцнити ванну в горизонтальному положенні без перекосів і на необхідній висоті. В іншому випадку джакузі буде вібрувати. Довжина ніжок регулюється. Для більш точних вимірювань застосовують рівень. Ось тепер можна приєднувати джакузі до решти комунікацій.

Під час роботи з комунікаціями відстань від стіни до джакузі повинно бути не менше 40 см. Виводячи труби від гарячої та холодної води важливо слідувати лінійними розмірами джакузі. Бо потім ванна може не зовсім щільно стати до стіни. Отвір зливної труби має бути розташоване не вище 10 см від підлоги. Якщо ж воно все-таки вище, то джакузі треба буде підняти на збудований подіум. Ще одна рекомендація по роботі. Через те що у продажу часто зустрічаються підробки фірмових шлангів китайськими, які не витримають натиску води і через якийсь час порвуться, краще буде купити жорсткі трубки під’єднання. Вони більш довгострокові і надійні. Деякі власники джакузі навіть вдаються до страхування свого придбання. Така послуга надається. Необхідно буде також встановити редуктори, які регулюють тиск води. Ще одна деталь, яку треба врахувати – це вентиляційні вікна і знімні панелі для доступу до комунікацій, якщо ваша джакузі буде вбудованої.

Після під’єднання всіх систем до джакузі, її треба буде прикріпити до підлоги. Ванну присувають впритул до стіни і просвердлюють через спеціальні отвори, закріплюючи її таким чином. Але як би щільно ви не присувають джакузі до стіни, все одно залишиться якась щілина. Тут вам необхідно скористатися герметиком. При цьому важливо пам’ятати, що використовувати в даних випадках можна тільки нейтральний або санітарний герметик. Вони забезпечать вам захист від грибка і цвілі в місцях їх застосування. Хоча деякі майстри використовують і звичайний цементний розчин. Звичайно ж, дана процедура не знадобиться, якщо ви встановлюєте джакузі по центру ванної кімнати.

Тепер монтаж джакузі можна вважати завершеним. Залишилося останнє – протестувати своє придбання. Проводиться почергова перевірка всіх функціональних призначень джакузі і правильність під’єднання. Коли ви почнете користуватися джакузі, не забувайте, що спочатку в неї наливають кілька літрів холодної води, а вже потім – гарячу.

Укладання керамічної плитки своїми руками
Відновлюємо емаль ванної. Поради

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ванна
<