Banner
Banner
Banner

Укладання керамічної плитки своїми руками

січня 2, 2012


У цій статті ви дізнаєтеся як правильно класти керамічну плитку своїми руками і які потрібні інтсрумент для укладання плитки, а також зможете подивитися відео як класти плитку на підлогу і на стіни.

При ремонті у ванній кімнаті і на кухні одним з основних кроків є зміна плитки на стінах і на підлозі. Зараз ціни на укладання кахлю фахівцями наближаються до цін на саму кахельну плитку, тому є сенс в тому, щоб зробити все самому – своїми руками.

Починати треба з підготовки поверхні, на яку буде укладатися плитка. Спершу звільніть приміщення від меблів, дзеркал, сантехніки. Коли кімната буде порожня, можна починати підготовку. Неважливо, чи будуть це стіни або підлогу, поверхня повинна бути тверда і рівна.

У принципі, можна укладати нову керамічну плитку на стару, але в цьому випадку велика ймовірність того, що старий клей не витримає зайвої ваги, і весь кахель почне обсипатися. Крім цього, кілька зайвих сантиметрів площі кімнати ще нікому не заважали.

1. За допомогою зубила і молотка потрібно видалити стару плитку, а також клейову основу під нею. Головне – домогтися того, щоб поверхня стала ідеально рівною. Як тільки цей крок виконаний, потрібно переконатися в тому, що загальний ухил поверхні не перевищує 4-5 мм. Перевіряти це потрібно за допомогою рівня, довжина якого не повинна бути менше метра. Ухил стін можна перевіряти за допомогою схилу – мотузки з прикріпленим на кінці вантажем. Якщо ж ухил у вашій кімнаті більше потрібного значення – необхідно від нього позбавитися. Для цього слід скористатися грунтовкою. Починати наносити її найкраще з того місця, де нерівність максимальна. За один раз можна наносити шар товщі двох сантиметрів, інакше він просто не засохне.

2. Коли поверхня буде готова, можна приступати безпосередньо до укладання плитки.

Для початку потрібно розпакувати заздалегідь приготовлену плитку. Скажемо кілька слів про те, як правильно вибрати керамічну плитку: крім потрібного кольору, узору і розміру слід вибирати плитку виходячи з її показників зносостійкості. Наприклад, для ванної кімнати та сходів, для стін і підлоги бажано купувати різну плитку – докладніше про це у статті “Як вибрати керамічну плитку”.

Окрім самої плитки потрібно запастися ще й клеєм. Краще всього використовувати спеціальні сухі будівельні суміші. Знайти їх можна в будь-якому магазині. Суміші, що застосовуються для вологих приміщень, зовнішніх робіт і т.д. відрізняються один від одного.

Перед укладанням потрібно приготувати клейовий розчин (інструкція повинна бути на упаковці). Розчин не повинен бути занадто рідкий і дуже густий, тобто він не повинен розтікатися і сповзати по стіні, але при цьому без особливих зусиль деформуватися.

Зазвичай укладати плитку починають зі стін, причому зверху вниз. Рекомендується розмітити поверхню (наприклад, за допомогою натягнутих мотузок), щоб ряди плитки вийшли рівними.

3. Далі потрібно на невелику ділянку поверхні стіни або підлоги нанести клейовий розчин, рекомендується використовувати зубчастий шпатель.

Після цього слід акуратно прикласти плитку до клейовій основі і, постукуючи гумовою киянкою вирівняти її. За допомогою рівня можна переконається в тому, що плитка лягла рівно. Якщо кахель виявився занадто сильно втоплений в розчин, то потрібно акуратно відокремити плитку і покласти її заново, додавши під неї трохи розчину.

Головне в укладанні керамічної плитки своїми руками – постійно стежити за тим, щоб ряди були рівними щодо стін .

Зазор між плитками кахлю не повинен перевищувати 4 мм, але й не повинен бути менше 2 мм.

Зазвичай труднощі представляє укладання нецілих частин плитки. Це пов’язано з тим, що їх спочатку потрібно підготувати. Обрізати плитку потрібно за допомогою спеціального інструменту – плиткоріз.

Рекомендується планувати укладання так, щоб нецілі частини потрапляли вниз стіни, по краях підлоги, або в майбутньому закривалися предметами меблів.

4. Після того, як вся плитка укладена, потрібно дати їй висохнути. Після висихання потрібно очистити поверхню від пилу і клейового розчину, а шви заповнити фугою (рекомендується використовувати гумовий шпатель).

На цьому роботи з укладання плитки можна вважати завершеним.

Для зручності, викладаю відео про те, як правильно класти плитку на стіни:

і відео про те, як правильно класти керамічну плитку на підлогу:

< br>

З відео ви зачерпніть декілька порад і загалом дізнаєтеся як укладати плитку своїми руками. Приємного перегляду і успішного ремонту!

Відновлюємо емаль ванної. Поради
Якими можуть бути вікна у ванній кімнаті?

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ванна
<