Banner
Banner
Banner

Створюємо ідеальну ванну

січня 18, 2012


У сучасному будинку є кімнати, без яких не можна уявити собі нормальне життя мешканців. До таких кімнатах, безсумнівно, відноситься ванна кімната. Саме з цієї кімнати починається новий день всіх членів сім’ї, а перед сном все заскакують у ванну для вечірнього туалету. У ванній кімнаті усіма мешканцями здійснюється весь комплекс гігієнічних процедур, включаючи купання, гоління, миття, а також у цій кімнаті зберігаються всі необхідні для вищевказаних процедур речі. У ванній кімнаті можна провести непомітно для себе досить довгий час, беручи розслабляючий душ після важкого дня, або навпаки бадьорить душ вранці. Тут також можна вдосталь повалятися у ванні з пінкою і всілякими добавками. Звичайно ж, основним і незамінним атрибутом ванної кімнати є вода, тому оформляти і обробляти цю кімнату необхідно відповідно.

Функції та особливості ванної кімнати

Крім основного призначення, ванна кімната виконує і ряд так званих непрямих функцій: у ізольованій кімнаті можна побути одному, зайнятися хобі, яке вимагає самотності, або зберігати деякі речі. Так іноді в кімнатах розміщують фотолабораторії, невеликі шафки для зберігання білизни, компактну майстерню домашнього майстра. Ванна кімната виконує безліч функцій, включаючи як життєво необхідні процедури, так і супутні. Головною вимогою до ванної кімнати є наявність в ній повного пакета необхідного обладнання, і їх раціональне розміщення в кімнаті. Так до необхідних складових ванної кімнати можна віднести ванну, душ, дзеркало, умивальник, вішалку для халатів і рушників, навісну шафу для дрібних господарських речей, поличку, шафу для зберігання порошків та інших невід’ємних предметів прання. Також у ванні бажано помістити ящик невеликих розмірів для зберігання використаної білизни.

У сучасних квартирах часто встановлюють ванну і душ, а іноді для економії місця встановлюють тільки душову кабінку, які зараз удосталь присутні в будь-яких сантехнічних магазинах. Багато хто замислювався над питанням «що ж краще душова кабінка або ванна?», Але мало хто зможе відповісти на це питання, оскільки установка душової кабінки та ванни спільно, чи тільки однієї з них має свої переваги і деякі недоліки. З точки зору гігієни, лікарі віддають перевагу душу, але всі ті ж лікарі прописують приймати лікувальні ванни. В душі можна швидко змінювати холодну або гарячу воду, приймаючи, таким чином, так званий контрастний душ, який стає останнім часом дедалі популярнішим. На думку медиків, такий душ сприятливо впливає на загальний стан організму людини. Приймаючи ванну, людина відчуває приємну масу і м’якість руху води. Для профілактичних і лікувальних цілей часто приймають ванни з різноманітними добавками, які не тільки роблять процес купання приємним, а ще й корисним. Так як добавки часто використовують морську сіль, ароматичні добавки, хвойний екстракт і багато інших. Давно відомо, що прийняття хвойних ванн відмінно допомагає при перевтомі, заспокоює і розслабляє. А прийняття гарячих ванн традиційно вважається відмінним засобом для тренування і загартовування організму.

До незаперечних переваг душу можна віднести його економічність і компактність. Дійсно, душова кабінка займає менше місця, ніж класична ванна. Слід уточнити, що тут мова йде про звичайні кабінках, оскільки зараз популярними є комбінований конструкції душових кабінок і ванн, які, природно, займають більше місця. Приймаючи душ замість ванни, можна значно заощадити час, що дуже корисно в ранковому поспіху, а також у цьому випадку істотно нижче рівень витрат води. Душ володіє не тільки хорошим гігієнічним ефектом, але ще може чудово тонізувати або заспокоювати. В душі можна швидко змінювати температуру води і характер струменя, тому в душовій кабінці можна приймати всілякі процедури, що заспокоюють нервову систему людини і підвищують стійкість організму людини до простудних захворювань.

Початок ремонтних і будівельних робіт

Ремонтні роботи по облаштування ванної кімнати фахівці рекомендують починати з ремонту старих або встановлення нових трубопроводів. При цьому необхідно враховувати розстановку обладнання в кімнаті. Потім необхідно встановити ванну (з душем або без нього), унітаз, умивальник і біде, якщо таке планується встановлювати. Після встановлення всіх пристосувань можна приступати до малярських роботах і штукатурці, по завершенні яких слід обробка, облицювання стін і підлоги. Після виконаних вищезазначених робіт ванну кімнату можна вважати готовою, залишилося тільки додати декоративне оформлення, всілякі полички, шафки, дзеркала та інші невід’ємні речі.

Перед тим, як встановити умивальник, необхідно продумати умови використання всіма мешканцями, і підібрати відповідне місце і висоту. Раковину зазвичай встановлюють на міцних кронштейнах, які закладаються в стіну. При цьому необхідно не забути про водопровідні труби. Над умивальником зазвичай розміщують туалетну поличку (відстань від умивальника близько 40 сантиметрів), а над нею вішають дзеркало. Форма і розміри дзеркала визначають самі мешканці, але бажано при цьому враховувати загальний інтер’єр кімнати. Іноді на стінах закріплюють горизонтальні дзеркальні смуги довжиною приблизно 55 сантиметрів, які візуально збільшують розміри ванної кімнати. При цьому не обов’язково використовувати незбиране дзеркало. Для цих цілей відмінно підійдуть кілька підігнаних за розміром дзеркал поменше, які закріплюються до стінки.

Крім основного обладнання у ванній кімнаті можна застосовувати і багато інших додаткових деталей. Так для ванни можна закріпити тримачі для губок і мила, спорудити перекладних сидіння і постелити гумовий килимок. Душ можна оснастити функціональної штангою і водонепроникної фіранкою, а також захватами, які дозволяють зміцнити душову сітку в будь-якому необхідному положенні. На висоті приблизно 2 метри іноді простягають кілька капронових ниток, на яких можна буде розвішувати речі для просушки. Або для цих цілей можна придбати пристрій у звичайному магазині. Полиці і шафи у ванній кімнаті можна використовувати як склад для різноманітних речей, в тому числі для засобів побутової хімії. Шафки і полиці можна розміщувати де завгодно, лише б вони не заважали мешканцям. Так часто полки й шафи вбудовують в стіни, ставлять на підлозі, кріплять до стіни або встановлюють під умивальником. Також іноді замість класичного дзеркала вішають на його місці шафка, на дверке якого закріплено дзеркало. Якщо Ви вирішили встановити такий шафка у себе в ванній кімнаті, то важливо пам’ятати, що його дверцята повинна бути приблизно на 3 сантиметри більше (з нижнього боку), ніж висота всього шафи. Це необхідно для того, щоб шафка можна було легко відкрити мокрими руками, і при цьому не вимазати дзеркало. Таким чином, можна відмінно поєднати дзеркало і невелика шафа в одному предметі.

При розміщенні у ванній кімнаті численних шаф, поличок і ящиків, слід не сильно захоплюватися цим процесом, оскільки приміщення краще не сильно захаращувати. Інтер’єр ванної повинен поєднувати в собі красу, затишок і чистоту. Перед тим, як приступити до оформлення ванної кімнати, потрібно ретельно продумати всі деталі, навіть найдрібніші. Важливо пам’ятати, що навіть у невеликому приміщенні можна компактно розмістити все необхідне обладнання та пристосування, залишивши при цьому достатньо місця для виконання гігієнічних процедур і маніпуляцій. У сучасних будинку ванні кімнати досить рідко висвітлені природним світлом, саме тому слід потурбуватися про встановлення штучних освітлювачів. Зазвичай фахівці рекомендують встановлювати один світильник на стелі, який буде забезпечувати світлом всю кімнату, а також можна встановити кілька місцевих світильників, розміщених на рівні обличчя біля дзеркала.

Система вентиляції

Ванна кімната нагадує своїми умовами експлуатації кухню: в обох кімнатах присутня підвищена вологість при малій циркуляції повітря. Тим більше, якщо у ванній кімнаті немає кватирки. Зазвичай в сучасних будівлях таких кватирок якраз немає, а після того, як людина прийме ванну або душ в кімнаті залишається багато пари і пітніє дзеркало. Для того щоб убезпечити себе від таких явищ, необхідно потурбуватись про надійну вентиляційній системі. Вентиляційні шахти розташовуються уздовж стояків і виводяться на покрівлю. Рівень вентиляції в приміщенні встановити досить просто: необхідно піднести запалений сірник або свічку до вентиляційного отвору. Вентиляційна система працює добре, якщо полум’я відхилиться в сторону на 45 і більше градусів. Якщо ж відхилення буде менше 45 градусів або полум’я зовсім не колихнется, то в приміщенні вентиляції як такої немає. В останньому варіанті слід встановити додаткове обладнання, яке налагодить вентиляційний механізм. Зазвичай для поліпшення вентиляції, у вентиляційний отвір монтують звичайний електричний вентилятор.

Пол у ванній

Важливим елементів будь-якого приміщення є підлогу. Як підлогове покриття для ванних кімнат фахівці рекомендують використовувати керамічну плитку. При цьому товщина підлогової плитки повинна бути більше, ніж настінної, оскільки плитка на підлозі відчуває змінні навантаження. Також на відміну від настінної плитки, напольная плитка не повинна мати глянсову поверхню, оскільки в іншому випадку на такій плитці досить легко послизнутися і нанести собі травму. Для підлоги відмінно підійде плитка з шорсткою поверхнею. Зараз на будівельному ринку присутня і спеціальна протиковзка плитка. На такій плитці людині досить складно посковзнутися, навіть якщо на плитку проллється вода. Останнім часом популярним стало покривати підлогу натуральним каменем, або ж його високоякісним штучним замінником, створеним на основі природного мармуру або граніту. Також досить поширена художня мозаїка і дерево, яке обробляється спеціальним водостійким складом. Вищезазначена мозаїка має більшу пластичністю, ніж звичайна керамічна плитка.

Стіни ванної кімнати

Стіни ванних кімнат не тільки можуть відбуватися керамічною плиткою. Досить часто стіни і стеля приміщення фарбуються лакофарбовими складами. На сьогоднішній день на будівельному ринку є великий вибір фарб для ванних кімнат різноманітних кольорів і відтінків, так що з оформленням приміщення проблем не повинно виникнути. У переважній більшості випадків (за оцінками експертів приблизно 95 відсотків) використовуються склади на водній основі. Саме водно-дисперсійні фарби володіють високою швидкістю висихання, вони відносно нешкідливі, негорючі і вигідно відрізняються низькою вартістю. Також такі фарби позбавлені неприємного запаху, який притаманний багатьом фарбам. Цей різновид фарби стійка до стирання і до впливу підвищеної вологості, володіють високим ступенем адгезії до бетону, гіпсокартону і штукатурці, що дозволяє перефарбовувати стіни і стеля без попередньої підготовки поверхні. Інші специфічні властивості фарби залежать від наявності в складі певних полімерів. У більшості випадків застосовують акрилові дисперсії, оскільки вони є найбільш універсальними. Також іноді застосовуються бутадіенстірольние дисперсії, які вигідно відрізняються прекрасною водостійкістю, але при цьому володіють обмеженою світлостійкістю. Якісні фарби на латексній основі здатні приховувати тріщини до 0,5 міліметра. Для фарбування стельових поверхонь виробляються спеціальні фарби з маркуванням «стеля».

Трохи про норми і вимоги

Вітчизняні будівельні норми визначають мінімальні параметри приміщення ванних кімнат, але оптимальні розміри приміщень визначає сам власник житла спільно з будівельниками та проектантами . Досвідчений архітектор швидко зорієнтується в пріоритетах власника і запропонує найбільш зручний варіант розподілу площі приміщення. За існуючими нормами площа поєднаного санвузла, разом з умивальником, унітазом, ванною або душем, а також місцем для розміщення пральної машини, не повинна бути менше, ніж 3,8 квадратного метра. Мінімальна площа вбиральні з унітазом без умивальника складає 1,2 квадратного метра, а з умивальником – 1,5 квадратного метра. Висота туалету та ванної кімнати не повинна бути менше 2,5 метра, а висота коридорів, що примикають до ванної кімнати – більше двох квадратних метрів.

Поради дизайнерів

Велика частина дизайнерів рекомендують оформляти ванну кімнату в постільні тону, або ж у класичний білий колір. Якщо у ванній кімнаті присутній унітаз, то його дизайн і колір повинен відповідати ванні. Хромовані деталі і білий фаянс найкраще підібрати яскравих відтінків. За Фен-шуй кілька аксесуарів ванної кімнати повинні мати яскравий колір, що стимулює вироблення енергії. Як згадувалося вище, на підлогу ванних кімнат найчастіше кладуть плитку, головною проблемою якої є її холодна поверхню. З цією проблемою успішно справляються сучасні плитки, які трохи пружинять під ступень і адаптуються до кімнатної температури. Зараз практично в будь-якому торговому центрі можна знайти таку плитку різних кольорів і відтінків, що дозволяє швидко і без особливих зусиль підібрати необхідну забарвлення для будь конкретно взятій ванної кімнати. Якщо у ванні є вікно, то його краще завішувати НЕ тканинної фіранкою, а використовувати для цих цілей звичайні жалюзі. Це необхідно, оскільки підвищена вологість і пар можуть швидко пошкодити тканину. Всі елементи ванної кімнати повинні гармонійно поєднуватися з дизайном приміщення, і при цьому залишатися максимально функціональними. Полички, які забиті всілякими тюбиками і флаконами сприяють деякому застою енергії. В ідеалі необхідно полички розмістити так, щоб всі, хто стоїть на них речі були досяжні. Правильно оформлена ванна кімната і ретельно підібрані аксесуари дозволять створити комфортну обстановку для відпочинку і розслаблення.

Установка джакузі в будинку
Укладання керамічної плитки своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ванна
<