Banner
Banner
Banner

Підлоги у ванній кімнаті

січня 20, 2012


Ванна кімната в будинку є кімнатою з найбільш підвищеною вологістю. Тому до ремонту підлоги в цьому приміщенні необхідно поставитися уважно й обачно, щоб уникнути не передбачуваних ситуацій. Що б виключити можливість протікання і не допустити можливість затоплення сусідів необхідно врахувати, що рівень підлоги у ванній кімнаті має бути нижче рівня підлоги в квартирі і обов’язково водонепроникним і теплим (чим утеплити підлоги).

Під час ремонту необхідно позбутися всіх нерівностей старого статі, і тільки потім нанести гідроізоляцію. Після чого потрібно зробити стяжку підлоги. Це завдання видається не настільки складною, але саме до цього моменту в ремонті підлоги необхідно поставитися найбільш відповідально. Таким чином, у нас буде готовий чорновий водонепроникний підлогу.

Яку саме з безлічі запропонованих робочих поверхонь підлоги вибрати вирішувати саме Вам. Головне що б вона відповідала таким вимогам: була міцна, вологостійка, не слизька. Розглянемо кілька варіантів робочих поверхонь для ванної кімнати, щоб надалі можна було з чим порівняти.

Кахель – або ж керамічна плитка для підлоги, досить міцна, влагоустойчива, теплостійка, має гарний вигляд і не вимагає особливих зусиль в укладанні. Її мінус тільки в тому, що шви не завжди можуть забезпечити потрібну герметичність. Перед тим як приступити до укладання даної плитки, поверхня підлоги необхідно підготувати. Найбільш зручним підставою для її укладання є дерев’яна підлога, на який в свою чергу за добу необхідно нанести клей ПВА. І тільки після цього укладається сама плитка на спеціальний клей. Після того як підлога буде покрита плиткою, а клей висохне, шви між плитками кахлю слід затерти за допомогою грунтово-декоративного розчину. Його не складно підібрати під потрібний Вам колір плитки, тому що на ринку будівельних матеріалів колірна гамма грунтово-декоративного розчину досить різноманітна. Крім декоративної функції, цей розчин не дає проникнути волозі всередину і захищає від забруднення шви.

Можна так само зробити покриття підлоги із пластику, хоч він і пружний матеріал, але міцності йому значно не вистачає.

На сьогоднішній день на зміну пластиковому покриттю прийшло вінілове покриття. Головна їхня відмінність якість. Вибір вінілових покриттів досить різноманітний, як за розмірами, так і за кольором. Вінілові покриття виготовляються в основному шириною від двох до чотирьох метрів, завдяки чому вірогідність наявності швів мінімальна. Такого роду покриття слід укладати на рівний забетонований підлогу покритий гідроізоляцією. Якщо Ви вибрали вінілове покриття з малюнком, то в цьому випадку воно вимагає підгонки. Для початку при укладанні цього покриття рекомендується використовувати двосторонній скотч, завдяки йому, у разі помилки, ви завжди можете зняти покриття і переробити правильно. Тільки після того як вінілове покриття влежиш, його можна буде закріпити остаточно. Для остаточного закріплення даного покриття необхідно використовувати спеціальний клей, на поріжок необхідно прикріпити спеціальну металеву смужку (їх різноманітність так само велика, як і самого вінілового покриття).

Стандартні підлоги повинні бути строго горизонтальні, але останнім часом дуже часто стали використовуватися підлоги, зроблені під ухилом. При цьому в нижню частину ухилу необхідно встановити стік для води. Якщо Ви вирішили встановити таку підлогу, то душову кабіну можна використовувати без піддону. Цей варіант статі дозволяє значно знизити витрати, і зовнішній вигляд буде досить оригінальним.

Дерев’яна підлога у ванній кімнаті на сьогоднішній день досить велика рідкість. Хоча така підлога здатний додати будь-якому приміщенню сучасний вигляд. Погодьтеся, набагато приємніше буде відчувати під ногами дерево, ніж холодну плитку. Та й дерево завжди буде дихати, не залежно від змін температури і вологості у ванній кімнаті.

Щоб встановити дерев’яну підлогу, для початку необхідно видалити старий, і прокласти всі необхідні сантехнічні та електричні комунікації. Видалити великий і дрібне сміття. Потім необхідно розкласти мінеральну вату, рекомендується працювати з нею в рукавичках і спеціальній захисній масці. Дошки, які будуть монтуватися повинні акліматизуватися до даної навколишньому середовищі, для цього їх необхідно кілька днів протримати в теплому приміщенні.

Укладання підлоги дошками починається від дверного отвору. Дошки слід розкроювати з урахуванням розмірів для вирізів під комунікації. Отвори необхідно робити трохи більше, що б під час підгонки їх легше було переміщати. Щоб труби і дошки не стосувалися один одного, зазори рекомендується робити великими, труби можна закрити за допомогою заглушок.

Від того як буде покладена перша дошка залежить якість розташування всіх інших. Для того, що дерев’яна підлога надалі не жолобиться і мав великий термін служби, нижню частину дошки необхідно покрити швидковисихаючим акриловим лаком. Після того як підлога буде повністю настелити і оброблений його також необхідно покрити акриловим лаком.

Кромку крайньої дошки необхідно прибити за допомогою цвяхового пістолета. Утворилися від цвяхів отвори необхідно зашпаклювати або закрити плінтусом.

Рухати далі стоїть від стіни, прибиваючи дошки навскіс через шипи, приховуючи капелюшки цвяхів наступної дошкою. Осаджувати дошки на місце слід за допомогою гумової киянки.

Необхідно використовувати досить простий спосіб – спеціальний важіль, який буде ковзати по лагам і забезпечувати достатнє зусилля, для того щоб вибрати зазори. Якщо ж відстань між лагами досить широко для важеля, в цьому випадку слід використовувати клини, щоб створити достатнє зусилля. Щоб уникнути псування шипа, між ним і клином необхідно вставити невеликий обрізок дошки. Дуже важливо знати, де розташовані труби, для цього необхідно зробити відповідні позначки на лагу.

Дошки необхідно підігнати навколо наявних ніш і виступів. Якщо розмітка зроблена правильно, то підгін буде достатньо акуратним. Між дошкою і стіною необхідно зробити зазор в десять міліметрів. Настилання підлоги піде швидше до середини, не слід забувати про труби. Там де найбільш часто ходимо, слід використовувати найдовші дошки. Допустимі не значні сучки і тріщини, але, у жодному разі не великі дефекти.

Після того як підлога була настелен необхідно зашпаклювати все сучки й тріщинки. Для цього найкраще підійдуть спеціальні воскові палички для шпаклівки. Вони мають досить гарну еластичність, щоб цим компенсувати переміщення дощок. В отвори слід залити розтоплений віск, щоб закладення не відрізнялася, слід використовувати більш темний колір воску. Перед герметизацією обов’язково потрібно зачистити всю поверхню підлоги. Після чого з допомогою жорсткої кисті, нанести акриловий лак, бажано в два шари. Ця обробка досить водостійкість і легко здатна відновлюватися в разі пошкоджень.

Така підлога досить добре витримує постійно вологу атмосферу.

На сьогоднішній день все більш поширеним є установка теплих підлог, причому ні, тільки у ванній кімнаті, але і у всій квартирі, будинку.

Теплим підлогою називається система обігрівальних пристроїв розташованих безпосередньо всередині самої підлоги. Але так як витрати на таку систему розташовану у всіх житлових приміщеннях досить великі, то в основному її монтують у ванних кімнатах.

Тепла підлога у ванній кімнаті дозволить підтримати максимально комфортний мікроклімат. У ванній кімнаті має підлогу з підігрівом відсутні протяги, а температура на рівні ніг трохи вище, ніж на рівні голови, що є значним плюсом.

На такій підлозі, бризки висихають миттєво, що зменшує можливість послизнутися. Також при наявності теплої підлоги у Вашій ванній не оселяться грибки, які віддають вологу. Установка такої підлоги не передбачає додаткових витрат в ході його експлуатації.

На сьогоднішній день є декілька видів систем для підігріву підлоги. Але найпоширенішими вважаються електричні і водяні теплі підлоги.

Розглянемо більш детально кожен вид:

Водяна тепла підлога, найбільш часто використовується для ванних кімнат заміських будинків, де превалює автономна система водяного опалення. Що б встановити систему водяного теплої підлоги необхідне джерело гарячої води. Якщо Ви хочете встановити цю систему в міській квартирі, для початку необхідно отримати спеціальний дозвіл на те, що Ви можете підключитися до загальної мережі гарячого водопостачання. В даному випадку, якщо Ви встановите дану водяну систему у ванній кімнаті, це може призвести до зниження температури води (гарячої), у сусідів. Виходом з цієї ситуації є установка невеликого електричного котла, який і буде підживлювати систему опалення, але це природно підвищить Ваші витрати.

Якщо порівнювати водяна тепла підлога і електричний, то перший вважається більш екологічно безпечним, і вимагає менших витрат в подальшої його експлуатації, у разі якщо водяна система не вимагає додаткового використання електрики. Недоліками водяної теплої підлоги є те, що вони вимагають попередні будівельні роботи та закупівлю додаткового обладнання, збільшення товщини підлоги на кілька сантиметрів, тому найкращим варіантом буде установка такого роду підлоги у ванних кімнатах з високими стелями.

Електрична тепла підлога встановлюється за допомогою нагрівального кабелю – провідника з великим опором, який в свою чергу виділяє тепло завдяки проходженню через нього електричного струму. Перевагами даної системи є простота в установці, низька вартість, швидкість монтажу. Завдяки наявності спеціальної автоматики, з’являється можливість самостійно регулювати температуру кабелю, тим самим створюючи бажані умови у ванній кімнаті.

Недоліками електричного теплого статі є висока вартість експлуатації. Тому рекомендується дану електричну систему встановлювати у ванних кімнатах невеликої площі, де площа підігріву дорівнює одному або двом квадратним метрам. Але навіть при такій невеликій площі підігріву необхідно провести у ванну кімнату окрему проводку з власним автоматом і ПЗВ, для того, щоб не було перевантаження живильного кабелю.

Яким чином проводиться монтаж теплої підлоги

Монтаж теплої підлоги здійснюється схожим чином і для електричного теплого статі і для водяної теплої підлоги, тільки в першому випадку використовується нагрівальний кабель, а в другому оцинковані, полімерні або ж мідні труби.

При установці електричного теплого статі необхідно укласти кабель змійкою на теплоізоляцію, і залити бетоном товщина якого повинна бути близько п’яти або восьми сантиметрів. Таку систему підігріву можна встановлювати прямо на стару підлогу, висота кімнати при цьому зменшиться лише на два або три сантиметри. Монтаж даного теплої підлоги не забере у Вас багато часу, а за вартістю обійдеться приблизно у вартість установки радіатора.

Установка водяної теплої підлоги здійснюється безпосередньо в декількох шарах гіпсокартону, який в свою чергу і буде утворювати конструкцію підлоги. Врахуйте те, що стару підлогу необхідно розібрати на глибину не менше десяти сантиметрів. Внизу варто помістити шар теплоізолятора близько трьох або п’яти сантиметрів, а зверху на нього укласти тепловиділяючі елементи, потім все це залити бетонною стяжкою. Можливо, також укласти теплові елементи зверху вже наявного статі і залити їх шаром стяжки в два або три сантиметри. У порівнянні з установкою електричного теплого статі водяна тепла підлога обійдеться дещо дорожче, але це в свою чергу компенсується у подальшій його експлуатації.

В обох випадках монтажу бажано довірити цю роботу знає фахівця. Так як з урахуванням того що зверху цієї всієї конструкції буде перебувати керамічна плитка, то у випадку навіть не значною помилки в процесі монтажу необхідної системи, може призвести до великих проблем у подальшому. І вибрати шпалери для залу – стане вже не настільки близькою метою.

Яке вибрати підлогове покриття для ванної кімнати вирішувати, звичайно ж, Вам. Всі вони хороші по-своєму. Головне використовувати якісний матеріал, і дотримуватися всіх правил монтажу.

Створюємо ідеальну ванну
Установка джакузі в будинку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ванна
<