Banner
Banner
Banner

Організація гідроізоляції у ванній кімнаті

січня 27, 2012


Ванна кімната в будь-якому будинку є відокремленим острівцем, в якому можна розслабитися, ніжачись у ванній в теплій воді ароматної, або стоячи під струменями контрастного душу. У літню спеку особливо приємно зазирнути у ванну кімнату і постояти під холодними краплями води. Саме тому ванна кімната є чи не головною кімнатою в будинку та її оформлення та облаштування зазвичай приділяють багато часу й уваги. Мікроклімат будь-якої ванної кімнати нагадує тропічний клімат. І це не дивно, адже у ванній кімнаті завжди присутня підвищена вологість та висока температура, яка можна різко знижуватися до среднекомнатних температур, особливо в холодну пору року, коли опалення з якихось причин відключено або не працює. Головним і незамінним атрибутом кожної ванної кімнати є вода. А, як відомо, де є вода, там потрібна надійна гідроізоляція. Саме питанню гідроізоляції ванних кімнат присвячена ця стаття.

Звичайно ж, при будівництві або ремонті ванних кімнат, включають обробку стін, стелі та підлоги, враховується, або принаймні повинна враховуватися, висока вологість приміщення і часті контакти поверхонь стін з водою. Це означає, що на стінах можуть клеяться водостійкі шпалери, на підлозі укладається водонепроникна плитка, яка при попаданні на неї води не стає слизькою, або стіни покриваються вологостійкою фарбою. Але, як завжди, серед такої райдужної картини можуть з уваги випадати такі дрібниці, як стики між плитами або шпалерами, а також інші частини приміщення, які будуть не захищені від шкідливого впливу вологи. Якщо не забезпечити нормальну гідроізоляцію у ванній кімнаті, то в проблемних ділянках можуть розвиватися різноманітні грибки та пліснява, які не тільки зіпсують зовнішню красу приміщення, але й несуть загрозу для здоров’я людини. Саме тому до гідроізоляції ванній кімнаті слід приступати вкрай уважно і відповідально.

З точки зору гідроізоляції практично будь-яка ванна кімната, яка здавалося б вивчена домашніми жителями вздовж і впоперек, поділяється на кілька зон. Найважливішою частиною кімнати в контексті гідроізоляції є ті ділянки, які схильні до частого взаємодії з водою і конденсатом. На професійному жаргоні такі зони іменуються вологими, і зазвичай є ділянками в безпосередній близькості від душових кабінок і ванн. Ці вологі зони вимагають особливої ??уваги і надійної гідроізоляції. Стіну, біля якої розміщується душова кабінка, бажано до стелі обробити спеціальним гідроізолюючим складом, що дозволить уникнути появи грибків на цій ділянці. В ідеальному випадку гідроізолюючим складом потрібно обробити всю поверхню стін і підлоги. Перед укладанням плитки для підлоги у ванній кімнаті, слід спочатку вирівняти поверхню підлоги, або як його ще називають чорнову підлогу. Для вирівнювання підлоги часто використовувати цементний або гіпсовий розчин. Часто в такий розчин додають різноманітні специфічні добавки, які збільшують гідроізолюючі властивості покриття. У ванній кімнаті в обов’язковому порядку присутній такий незамінний атрибут, як умивальник. Область стіни під ним також є зоною ризику, тому необхідно провести гідроізоляційні роботи на цій ділянці. При цьому необхідно провести всі роботи ретельно і уважно, враховуючи особливості поверхонь ванної кімнати.

На сьогоднішній день застосовуються два різновиди гідроізоляції ванних кімнат. Це оклеечная гідроізоляція і обмазочна гідроізоляція, яка ще іменується фарбувальною. Вибір того чи іншого виду гідроізоляції залежить від умов застосування, термінів виконання робіт, бажань власника і сумою грошей, яку він готовий вкласти в гідроізоляцію. Останнім часом особливою популярністю серед гідроізолюючих матеріалів досягли рулонні матеріали, які в свою чергу поділяються на два види: направляються і самоклеючі. Укладання першого різновиду рулонного матеріалу є досить трудомістким процесом і вимагає застосування пальника. Самоклеючі матеріали є найбільш універсальними і легкими у використанні. Такі матеріали досить швидко і без особливих зусиль укладаються на поверхню і фіксуються на ній. На користь самоклеючих гідроізолюючих матеріалів можна віднести їх економічність.

Обидва різновиди рулонних гідроізолюючих матеріалів виготовляються на основі бітуму і різних полімерних сполук, серед яких модифікований стирол-бутадієн-стирол і атактичний поліпропілен. Дані добавки застосовуються для поліпшення фізико-хімічних характеристик матеріалу. Зараз спостерігає деякий спад зацікавленості будівельних компаній рулонними гідроізолюючими матеріалами, якими можна пояснити трудомісткістю їх застосування. Так перед нанесенням цих матеріалів, з поверхні оброблюваних ділянок необхідно видалити залишилися сліди масла або фарби, видалити пил, вирівняти поверхню і осушити її. Крім цього, укладання рулонних матеріалів вимагає ще багатьох махінацій зі стінами. Після підготовки поверхні до нанесення гідроізолюючих рулонних матеріалів, слід обережно і дуже акуратно їх вкласти і закріпити. При правильному використанні таких матеріалів, вони прослужать досить тривало час і надійно захистять стіни від вологи.

Як зазначалося вище, обклеювальна гідроізолюючі матеріали поступово втрачають свою популярність, і на їх зміну приходять обмазувальні матеріали. Головними перевагами таких матеріалів над своїми попередниками є невибагливість до використання і універсальність. Такі матеріали моно наносити практично на будь-яку поверхню, і при цьому їх гідроізолюючі властивості нітрохи не постраждають. Завдяки цій якості, використання обмазувальних матеріалів значною мірою скоротить час проведення операцій. Обмазувальні матеріали є рідкими, тому наносити їх не складає особливих труднощів і не вимагає особливих навичок. Найбільш поширеними серед обмазувальних гідроізолюючих матеріалів є бітумно-гумові і бітумно-полімерні мастики. Мастики із застосуванням бітуму стійкі до зовнішніх несприятливих впливів, і добре зліплюють з оброблюваною поверхнею.

Крім мастик, виготовлених на основі бітуму, також поширені обмазувальні гідроізоляційні цементно-полімерні мастики. За своїм зовнішнім виглядом такі матеріали нагадують звичайний розбавлений пластилін. Для виробництва цементно-полімерної мастики застосовується складу, що складається з сухої суміші цементу і різних наповнювачів, в яку додають воду. Залежно від технології виготовлення мастики, замість води можуть застосовуватися водна дисперсія полімерних з’єднань або сполучну емульсію. Наявність у складі цементу забезпечує відмінну адгезію до оброблюваної поверхні, а пластифікатори, які додаються до складу, забезпечують надійну гідроізоляцію. Полімерні єднальні елементи забезпечують проникнення складу навіть в найдрібніші пори поверхні, на яку наноситься мастика, і герметично їх закупорюють, що сприяє кращому зчепленню матеріалів. Мастика досить еластична, тому її можна успішно наносити на напружені поверхні, в яких можуть бути присутні такі додатки як різні залізобетонні конструкції. Наносити дані мастики можна механічним способом, але якщо площа оброблюваної поверхні не сильно велика, то можна обмежитися і звичайним ручним способом. Іноді у ванних кімнатах виявляються місця протікання. Зазвичай такі місця знаходяться в стикувальних зонах горизонтальних і вертикальних поверхонь. Якщо такі місця виявлені, то до нанесення основного шару гідроізоляції слід проклеїти ці стики, а також інші проблемні місця, де виявлені протечки, спеціальної герметизирующей стрічкою.

Підлоги у ванній кімнаті
Створюємо ідеальну ванну

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ванна
<