Banner
Banner
Banner

Утеплення стелі в приватному дерев’яному будинку, утеплення стелі зсередини пінопластом, тирсою і мінеральною ватою

квітня 4, 2012


Утеплення стелі в приватному будинку є дуже ефективним заходом збереження тепла та усунення потоків холодного повітря в кімнаті. Саме з причини швидкої віддачі тепла стелі і перекриття кімнатне повітря швидко остигає і стікає уздовж стін на підлогу. Через це і створюється ефект, ніби «тягне по ногам» протяг.

Іноді втрати тепла через щілини в стелі та охолодження повітря досягають 15-20%. Щоб їх уникнути слід обов’язково провести утеплення стелі зсередини своїми руками.

Технологія утеплення стелі в дерев’яному будинку своїми руками

 Утеплення дерев’яної стелі  необхідно не тільки для збереження тепла, а й для ізоляції від розпеченого даху в жарку погоду влітку. Тому не економте на товщині ізолюючого шару.

Шар утеплювача повинен бути не менше 150 мм.

Така товщина утеплювача необхідна для того, щоб прибрати точку роси з перекриття. Саме зустріч теплого повітря з холодним перекриттям призводить до появи на ньому конденсату, розвитку цвілі, грибка, руйнування конструкції з часом. Як бачите, утеплення стелі в дерев’яному будинку не тільки підвищить рівень вашого комфорту, але і продовжить термін служби перекриттів. Причому чим товще утеплювач, тим краще, адже його властивості з часом погіршуються, і точка роси зрушується до перекриття.

Утепленіе дерев'яного стелі пенопластом
Утеплення стелі мінватою, тирсою та пінопластом
Утеплення стелі в приватному будинку своїми руками

Окреме питання – утеплення дерев’яного стелі на мансарді. Так звана стеля підшивання межує безпосередньо з покрівлею, тому тут потрібно шар утеплювача не менше 250 мм.

Утеплення стелі в приватному будинку часто виконується і зверху перекриття. Цей варіант навіть краще, якщо нагорі знаходиться житловий поверх або мансарда, так як буде служити і шумоізоляцією одночасно. Можливе використання в ролі утеплювача сипучих матеріалів на зразок спеціально підготовлених тирси або керамзиту.

Обов’язковою умовою є ізоляція утеплювача знизу пароізолірующую плівкою. Зверху також обов’язково накладається дифузна мембрана. Якщо в якості утеплювача використовують тирсу, то слід зробити комплекс заходів по захисту від гризунів.

Матеріали для утеплення стелі, пінопласт, тирса і мінеральна вата

Для утеплення стелі можна використовувати різні види ізоляційних матеріалів, але всі їх можна розділити на три групи: сипкі, листові та волоконні.

До першої групи відносять тирса, гранульована тирса, керамзит і деякі інші матеріали. Їх перевага – дешевизна, легкість в застосуванні і хороша термоізоляція, але в той же час тирсу слід обов’язково захищати від загоряння, гризунів, комах, вони мають середню звукоізоляцію. Але, незважаючи на це,  утеплення стелі тирсою залишається одним з найпопулярніших способів теплоізоляції.

Утеплення стелі пінопластом та іншими листовими матеріалами має свої особливості. Перш за все, варто подбати про герметичність стиків листів утеплювача, заповнюючи щілини монтажною піною і вставляючи пінопласт враспор між балками перекриття. Утеплення пінопластом набирає популярність внаслідок високих тепло-і звукоізолюючих властивостей, легкості матеріалу і його довговічності.

Але гідним конкурентом пінопласту є мінеральна вата та інші волоконні матеріали: скловолокно, ековата і пр. Утеплення стелі мінватою  часто застосовується в тому випадку, коли проводиться утеплення дерев’яної стелі зсередини. Мінеральна вата є інертним матеріалом, тому не становить жодної загрози здоров’ю мешканців. Також вона дуже довговічна і має хороші тепло-звукоізолюючі властивості.

Кращим варіантом утеплення стелі своїми руками може бути з’єднання листових і ватних утеплювачів, коли на шар пінопласту укладають мінеральну вату і проводять додаткову паро-та вологоізоляцію.


Утеплення стелі в дерев’яному будинку
Утеплення підлоги першого поверху дерев’яного приватного будинку і дачі, утеплення підлоги в квартирі, на балконі, лоджії

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Утеплення
<