Banner
Banner
Banner

Утеплення підлоги першого поверху дерев’яного приватного будинку і дачі, утеплення підлоги в квартирі, на балконі, лоджії

квітня 10, 2012


Утеплення підлоги в приватному будинку  або дачі має свої особливості, оскільки конструкція такої підлоги не диктується умовами багатоповерхового будинку, матеріалом перекриттів і пр. Тут ви самі собі господар, і можете підібрати кращу технологію утеплення підлоги, спираючись на свої можливості і побажання.

Залежно від будови фундаменту будинку ви можете проводити утеплення підлоги по лагам або по грунту, влаштовувати бетонну або дерев’яну чорнову підлогу.

Утеплення підлоги в дерев’яному будинку, утеплення підлоги приватного будинку і дачі

Розглянемо утеплення підлоги в дерев’яному будинку – такі споруди стають все популярніші, але вони мають свої особливості, з якими слід рахуватися, проводячи будь-які роботи.

технологія утеплення підлоги в приватному дерев'яному будинку
утеплення підлоги на дачі пінопластом
утеплення підлоги в квартирі на балконі і лоджії

Одним з найпоширеніших способів утеплення підлоги, особливо в будинках з стрічковими фундаментами, є утеплення по грунту. Для його проведення спочатку ретельно вирівнюють і трамбують грунт, щоб в подальшому він не просідав і не викликав нерівностей підлоги. Потім зверху засипають шар щебеню або керамзиту, укладають гідроізоляцію, проводять безпосередньо  утеплення підлоги пінопластом , мінватою або іншим матеріалом, а зверху заливають стяжку з самовирівнюючих сумішей і приступають до укладання підлогового покриття.

У дерев’яних будинках особливо ретельно звертають увагу на гідроізоляцію і доступ повітря до дерев’яних конструкцій, тому при утепленні стежать, щоб не перекривалися вентиляційні канали в фундаменті.

При утепленні дерев’яної підлоги слід враховувати, що через щілини в ньому здійснюється дифузія водяної пари з приміщення, тому утеплювач особливо ретельно ізолюють з обох сторін.

Якщо ж ви проводите утеплення підлоги на дачі, то майте на увазі, що, при нерегулярному обігріві взимку, будинок то остигає, то нагрівається, і всі стіни та перекриття дерев’яного будинку деформуються, а підлоги випробовують значні навантаження.

Тому не варто проводити утеплення і укладання теплих підлог під плитковим покриттям або іншими жорсткими видами настилу. Часто буває, що плитка взимку просто «вистрілює», лопаючись від деформації, а в стяжці з’являються тріщини.

Як ви бачите, утеплення підлоги в дерев’яному будинку вимагає особливої уваги та індивідуального підходу, адже такий будинок – «живий» і чуйно реагує на всі зміни температури, вологості, режиму опалення.

Технологія утеплення бетонної підлоги в квартирі, на балконі і лоджії

Також часто доводиться виконувати утеплення підлог на балконах і лоджіях, де покриття може відчувати значні деформаційні навантаження, внаслідок різниці умов у квартирі й на вулиці. Тому на балконах найчастіше роблять підлогу на лагах, з укладанням між лагами і під ними утеплювача: пінопласту, Піноплекс або іншого. Цементна стяжка з утепленням буде відмінним варіантом на опалювальних балконах.

Якщо ж потрібно утеплення підлоги на лоджії , то тут ви більш вільні у виборі, оскільки лоджія не відділена від квартири і опалюється разом з нею.

Найчастіше утеплення лоджії краще робити одночасно з утепленням підлоги в квартирі , щоб рівень підлоги був однаковий на обох просторах. У зворотному випадку, можливо розбіжність рівня настилу і доведеться робити поріжок.

Утеплення по лагам в квартирі можливо тільки в тому випадку, якщо достатня висота стель, що в будинках радянської будівлі зустрічається рідко. Тому краще зробити бетонну стяжку, проклавши шар утеплювача. В цьому випадку висота підлоги буде меншою і обсяг квартири не постраждає.

Велику увагу слід приділяти утепленню підлоги в квартирах першого поверху, оскільки внизу знаходиться сирий підвал або холодний фундамент, від яких потрібно ізолюватися самим ретельним чином.

 

Утеплення стелі в приватному дерев’яному будинку, утеплення стелі зсередини пінопластом, тирсою і мінеральною ватою
Утеплення стелі в дерев’яному будинку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Утеплення
<