Banner
Banner
Banner

Камін своїми руками

червня 15, 2012


Каміни є одними з найдавніших винаходів людства, якими користуються і донині. Якщо раніше каміни використовувалися тільки для обігріву приміщень, то сьогодні вони носять більше декоративний характер і служать тільки як елемент декору приміщення.

Сучасний камін можна як купити в спеціалізованому магазині в уже готовому вигляді, так і спорудити його самостійно. При зведенні каміна своїми руками потрібно базуватися на трьох основних принципах:

  • Важливо щоб після будівлі камін не чадів і не задимляв приміщення.
  • Камін, побудований своїми руками (якщо він, звичайно ж, призначений для обігріву), повинен обов’язково добре прогрівати приміщення.
  • Камін повинен добре вписуватися в інтер’єр приміщення.

Перед тим як будувати камін своїми руками , необхідно визначитися з його розмірами, а також з вибором кімнати для його установки. Камін дозволяється встановлювати тільки в кімнатах на першому поверсі, так як тільки ці приміщення відповідають вимогам техніки пожежобезпеки.

Після того як з розмірами каміна і вибором приміщення закінчено, можна приступати безпосередньо до зведення самого каміна. Спорудження каміна своїми руками  починається із зведення фундаменту і укладання дна топкового простору. Як матеріал для фундаменту потрібно використовувати вогнетривку цеглу, яка обов’язково повинен бути високоякісним. Під фундамент каміна необхідно вирити котлован, розмірами трохи більше, ніж сам фундамент. Далі котлован необхідно засипати щебенем і залити бетоном.

При зведенні каміна своїми руками потрібно враховувати деякі особливості стінок топкового отвору. Задня стінка обов’язково повинна укладатися під деяким нахилом, починаючи з її половини.

Така конструктивна особливість забезпечить більш рівномірне поширення тепла по приміщенню. Бічні ж стінки топкового отвору повинні зводиться обов’язково під прямим кутом до дна каміна. Зовні, як правило, топковий отвір прикривається декоративними гратами.

Наступним етапом зведення каміна є облаштування димаря. Дуже важливим у цьому процесі є створення «димового зуба», який буде перешкоджати проникненню холодного повітря ззовні в опалювальне приміщення.

Вище цього «димового зуба» викладається димова коробка, яка плавно переходить в димохід. Такі споруди, як правило, зводяться з цегли або листового заліза. Далі йде фінальна стадія будівництва каміна – спорудження димоходу. Як матеріали для димоходу відмінно підійдуть звичайні керамічні труби.

 

Ремонт паркету своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Uncategorized, Своїми руками
<