Banner
Banner
Banner

Установка ванної своїми руками

червня 15, 2012


Як відомо, жодне житло не може вважатися повністю готовим до експлуатації, поки в ньому не будуть встановлені всі необхідні сантехнічні прилади. У першу чергу, це відноситься до ванної. Її прообрази відомі людству вже декілька десятків століть, протягом яких ці прилади виготовлялися з найрізноманітніших матеріалів, таких як сталь, бронза, камінь, скло або дерево. У наш час промисловість випускає в основному чавунні, сталеві і акрилові ванни.

Найбільшою популярністю користуються чавунні ванни. Це пов’язано з їх міцністю, високою теплоємністю, а також тривалим терміном служби. Незважаючи на те, що такі ванни випускаються без значних змін вже багато років, вони широко затребувані покупцями і до цього дня.

Установка чавунної ванни не представляє особливої складності, і цілком під силу домашньому умільцю. Процес починають з підготовки поверхні підлоги, для чого заливають вирівнювальну стяжку. Після цього ванна чавунна заноситься в приміщення і кладеться на бік. Поки доступ до випуску вільний, можна виконати монтаж сифона, який приєднується до ванни через спеціальні кільця-прокладки.

Для того, щоб ванна стояла стійко, необхідно забезпечити надійність її опор. Висоту кожної з опор регулюють регулювальним болтом або вбивання дерев’яних клинів. В останньому випадку клини забивають від центру ванни до її країв. Після цього ванну встановлюють з одного боку на опори, а з іншого – підкладають тимчасову перемичку, яку прибирають після остаточної установки всіх опор.

Важливо, щоб ванна була встановлена строго горизонтально. Для виконання цієї вимоги перевіряють правильність монтажу за допомогою рівня або схилу в двох напрямках. Якщо ванна забезпечена регульованими опорами, достатньо змінити їх довжину, а під нерегульовані опори підкладають сталеві пластини необхідної товщини. Після всіх регулювань ванну присувають безпосередньо до стіни.

Після цього можна приступати до підключення сифона. На випуск каналізаційної труби надягають гумове кільце і вставляють в розтруб приймальної мережі. Крім того, особливістю монтажу ванн є наявність переливної труби, яка приєднується до випуску в каналізацію. Для герметизації стиків використовують силікон або ущільнювальну стрічку.

Для запобігання ураження струмом ванну краще заземлити. Але цю операцію повинен виконати досвідчений спеціаліст – електрик.

Сходи своїми руками
Камін своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Своїми руками
<