Banner
Banner
Banner

Сходи своїми руками

червня 15, 2012


 Виготовлення  сходів  своїми руками , нехай і не найбільш простий, вельми не легкий процес, який потребує точних вимірів і ретельних обчисленнях. На перший погляд може здатися, що це не дуже то й складно – всі сім раз поміряв, а потім, як кажуть, один раз відрізав. Але не все так просто, адже всі роботи доведеться виконувати своїми руками, а це вимагає від виконавця деяких теслярських навичок, які є не у всіх.

Виготовляючи сходи своїми руками, необхідно враховувати той факт, що це в кінцевому варіанті повинно відповідати будівельним нормам і правилам, а також гарантувати безпеку і сприяти комфортному підйому і спуску людини. Ці вимоги обов’язково необхідно виконувати, тому що навіть найменше відхилення від стандартів створить небезпеку падіння з таких сходів. Наприклад, не можна робити в своїй сходах дуже високі сходинки, тому що це значно ускладнює пересування. Якщо ж ви зробите навпаки дуже низькі сходинки, то значно підвищиться ймовірність оступитися і впасти.

Щоб не допустити помилок при будівництві сходів, необхідно обов’язково розробити план своєх сходів, на якому вказати всі, навіть найдрібніші деталі. Також, потрібно обов’язково провести розрахунок всіх необхідних параметрів.

Серед основних елементів, яким варто приділити увагу, є ступені, підступні і косоури. Косоури є основою всіх сходів – саме на них припадає все навантаження, що виникає в результаті експлуатації таких сходів. Іншими словами, можна сказати, що косоур – це несуча дошка, і саме від її якостей залежить якість всіх сходів.

Як вже було вказано вище, перед початком будівництв сходів, необхідно обов’язково провести всі необхідні розрахунки і одним з таких розрахунків є розрахунок на крутизну підйому сходів, а також висоти і ширини її ступенів.

Після того як всі розрахунки завершені, можна приступати безпосередньо до підготовки косоурів і монтажу ступенів і приступців. Косоури можна вирізати за допомогою електропили (краще всього спочатку вирізати шаблон, по якому потім вирізати  інші частини косоура).

Після того як косоури готові, потрібно вирізати щаблі й підсходинки, і прикріпити їх до косоура.

Камін своїми руками
Ремонт даху своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Своїми руками
<