Banner
Banner
Banner

Стельовий плінтус фото, як клеїти і кріпити стельовий плінтус, плінтус стельовий з поліуретану і пінопласту

лютого 27, 2012


Поклейка галтелей або стельових плінтусів – нескладна на перший погляд операція, яка, все ж, має свої «підводні камені». Часто виходить, що перед тим як приклеїти стельовий плінтус , доводиться викинути в шлюб пару метрів матеріалу через неточно прирізаних кутів.

Особливо акуратно і обережно слід клеїти плінтуса для підвісних стель, оскільки тут є свої нюанси, враховувати які обов’язково доведеться, якщо не хочете зіпсувати облицювання.

Як правильно приклеїти стельовий плінтус, як вирізати кут стельового плінтуса

Перед тим, як клеїти стельовий плінтус ви повинні виміряти периметр кімнати і порахувати необхідну кількість галтелей. Наприклад, якщо периметр дорівнює 14 метрам, а плінтуса мають стандартну довжину 2 метра, то необхідно купити 7 смуг +1, оскільки частина матеріалу буде губитися на стикуванні і різанні кутів. А вирізати кути стельового плінтуса доведеться, якщо ви не купили спеціальні стикувальні куточки, яких часто не буває в наявності.

фото поліуретанового плінтуса і плінтуса з пінопласту
як прикріпити стельовий плінтус своїми руками
правильний монтаж і вирізка кута плінтуса для стелі

Якщо ви збираєтеся фарбувати галтелі під колір стелі, то перед тим як приклеїти стельовий плінтус , краще його заздалегідь забарвити – так робота виконується набагато легше і акуратніше.

Подальший порядок робіт залежить від бажаної обробки стін. Якщо на стіні звичайні шпалери, то краще спочатку прикріпити плінтус, затерти шви і потім тільки клеїти шпалери. Якщо ж плануються шпалери під фарбування, то монтаж плінтуса можна проводити вже прямо на шпалери.

Монтаж плінтуса для стелі починають з кута, попередньо обрізавши під 45 градусів кінець смуги для кутового з’єднання. Для розрізання під точним кутом слід купити стусло. Перед тим, як зробити кут стельового плінтуса , його просто вставляють в стусло і розрізають полотном ножівки під заздалегідь розмічених кутом.

Важливо! Якщо у вас натяжна стеля, то кріпити плінтус необхідно тільки до стіни. Якщо ви приклеїте його і до стелі, то в разі необхідності ремонту стелі, доведеться віддирати галтелі від полотна, що зіпсує його зовнішній вигляд безповоротно.

Тепер, коли ви знаєте, як правильно клеїти стельовий плінтус, розповімо про те, чим його клеїти. Якщо монтаж ведеться перед обклеюванням шпалерами, то плінтус кріплять прямо на шпаклівку, замазуючи нею ж щілини між плінтусом і стіною. Але якщо шпалери вже на стінах, то краще придбати монтажний клей білого кольору – так звані «рідкі цвяхи».

Пінопластовий і поліуретановий стельовий плінтус, плінтус для натяжних стель

Якщо ж говорити про матеріали, з яких роблять галтелі, то найпоширенішими є 2: пінопласт і поліуретан.

Стельовий плінтус з пінопласту є недорогим, легким, зручним у роботі. Але в той же час треба обережно вибирати клей для його поклейки, оскільки пінопласт може розкладатися розчинниками. Крім того він досить крихкий, і не підійде для кімнат з закругленими кутами і криволінійними стелями – вигнути його по дузі, не підрізаючи, досить складно. Мала механічна міцність матеріалу також вимагатиме обережності в роботі, щоб не залишити вм’ятин від пальців при сильному натиску.

Плінтус стельовий поліуретановий має більшу міцність і гнучкість одночасно, через що його можна застосовувати навіть на округлених кутах. Крім того, поліуретан більш стійкий до хімреактивів, може застосовуватися з будь-якими клеями і не розкладається від ультрафіолету.

Але є і в нього недоліки. По-перше, поліуретан дорожче, і дорожче істотно, а це може зводити нанівець всі його переваги для тих, хто має жорсткий ремонтний бюджет. По-друге, цей матеріал важче пінопласту і рідко застосовується в якості стельового плінтуса для натяжних стель. Навіть якщо площину кріплення до стіни дуже широка, плінтус може відгинатися під своєю вагою і утворювати щілину з полотном стелі.


Натяжні стелі – суцільні переваги
Натяжні стелі: вартість і властивості

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Стелі
<