Banner
Banner
Banner

Звукоізоляція квартири своїми руками

лютого 17, 2012


Крилатий вислів “мій дім – моя фортеця” знайоме кожному. І кожному хотілося б, щоб його будинок був царством тиші і затишку, де тільки приємно потріскують дрова в каміні, який ви самі зробили (Як побудувати камін своїми руками). Але як добитися цього, наприклад, в великопанельної багатоповерхівці, де шум просочується звідусіль? Проблема зрозуміла всім і навряд чи знайдеться людина, яка не мріяв би вирішити її раз і назавжди.
Звукоізоляція квартири своїми руками

Остаточна перемога над шумом.

Шум переслідує нас постійно і протягом усього життя. Якщо такий стан справ набридло остаточно, то на допомогу може прийти грамотна звукоізоляція квартири своїми руками. Набравшись сил і енергії можна приступати до цього копіткій справі. Ентузіазму повинно вистачити в будь-якому випадку. Досить лише згадати про звуки з-за стін і бажання лінуватися, як рукою зніме. Власне кажучи, проблема не тільки в тому, що сторонні звуки заважають нам. Потрібно розуміти, що сусіди також чудово чують все, що відбувається в наших квартирах. Таким чином, приходить час позбавитися від мимовільних шпигунів.

З чого почати?

Будь-яка серйозна робота повинна починатися з планування. А в тому, що звукоізоляція квартири завдання серйозне, сумніватися не доводиться. На цьому етапі важливо визначитися, яким бюджетом ви володієте. Виходячи з цього, легко зрозуміти наскільки далеко ви готові піти у прагненні створити свій острівець тиші. Після цього потрібно вирішити, ізолювати всю квартиру або обмежитися окремими елементами, наприклад стінами або стелею. У даній статті ми розглянемо проблему в комплексі. Надалі кожен зможе вибрати важливі для себе моменти.

Звукоізоляція підлоги.

Почати роботу найкраще з підлоги. Спершу необхідно знайти і законопатити всі щілини. Справа нескладна, зазвичай вони зустрічаються по периметру кімнати в місцях стиків плит. Заповнювати щілини слід м’яким звукоізоляційним матеріалом, наприклад мінеральною ватою.

Після цього потрібно встановити на підлозі лаги з бруса. З осередками в розмір плит мінеральної вати. Під лаги укладається прокладка з технічної пробки. Таким чином, в вийшла сітку укладаємо плити мінвати товщиною 45-50 мм. Подальші дії залежать від бюджету та особистих уподобань.

На вийшло покриття можна укласти плити ДСП і прикрутити їх до лагам саморізами по дереву. На таку підставу зручно стелити ковролін. А можна залити бетонну стяжку, попередньо просочивши бруси спеціальним засобом для обробки деревини. Який матеріал буде фінішним, вже не має значення. Головне, що через пів звуки вже не просочаться. Єдине, що потрібно враховувати, це зазор між лагами й стінами по периметру. Він повинен становити не менше 20 мм і бути заповнений мінеральною ватою. Це перешкоджає передачі структурних звуків.

Звукоізоляція стін

Звукоізоляція стін здійснюється подібним чином, але з деякими відмінностями. Для початку потрібно усунути всі дефекти стін. Все ті ж щілини, розетки, зазори між перекриттями і трубами. Всі ці місця повинні бути заізольовані. У разі труб потрібно застосовувати еластичний герметик. Адже при початку опалювального сезону труби в будь-якому випадку розширюються. Коли всі дії проведені, можна приступати до основного етапу.

На стінах монтується каркас з металевих або дерев’яних профілів. До них згодом кріпитимуться гіпсокартонні плити. Між основною поверхнею і гіпсокартоном закладається шар мінеральної вати. Під профілями знаходиться тонкий шар шумоізоляційної матеріалу. Очевидним недоліком у цьому випадку є неминуче потовщення стін. Але з цим доведеться змиритися. Тим більше що втрата 10-12 см корисного простору з лишком компенсується тихій і спокійній життям.

Звукоізоляція стелі

Звукоізоляція квартири своїми руками також передбачає монтаж стелі. Всупереч сформованій думці, для звукоізоляції верхній частині квартири краще використовувати не підвісний, а натяжна стеля (натяжна стеля своїми руками). На відміну від підвісного, він не є підсилювачем шуму від сусідів зверху. При цьому безпосередньо до основної стелі кріпляться плити мінеральної вати або скловолокна.

Крім того, якісний натяжна стеля сам по собі є звукоізоляційним матеріалом. Він може поглинути шум до 38 дБ.

Кімната в кімнаті

Описаний принцип звукоізоляції дуже часто застосовують при створенні студій звукозапису. Його ще називають “кімната в кімнаті” через особливої ??конструкції. Така звукоізоляція найбільш ефективна і зарекомендувала себе вже дуже давно. Вона чудово позбавляє мешканців від шуму усередині будинку і при цьому не псує інтер’єру квартири. На її основі можна побудувати відмінну внутрішнє планування, відчувши себе дизайнером інтер’єрів. Але остаточна звукоізоляція квартири своїми руками на цьому не закінчується.

Як позбутися від звуків ззовні?

Немає необхідності перераховувати звуки великого міста, які переслідують нас вдень і вночі. Це перелік досконально знайомий кожному. Іноді шум, що доноситься з вулиці, може діяти на нерви навіть сильніше, ніж не в міру активні сусіди. Щоб довести почате до кінця і вдало закінчити звукоізоляцію квартири, потрібно вирішити і цю проблему. Найпростіший і надійний спосіб – установка металопластикових вікон. Досить поворушити пальчиком і професіонали зроблять все за вас. Домогтися високих результатів своїми руками в цій справі навряд чи вийде, але доводиться йти на компроміс. Головне звертати увагу на вибір профілю та склопакетів. Консультацію по звукоізолюючим властивостями таких вікон можна отримати у спеціалістів.

Спокій, тільки спокій …

Приділивши питання звукоізоляції квартири чимало часу і сил, нарешті можна розслабитися. Праведні труди закінчені і саме час насолоджуватися жаданої тишею. Немає нічого приємнішого своєї тихої гавані в океані шуму і поспіху. І той факт, що результат був досягнутий своїми силами, тільки сприяє гарному настрою і життя без стресів.

Як прикрасити фасад будинку
Укладання тротуарної плитки своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Статті
<