Banner
Banner
Banner

Як прикрасити фасад будинку

лютого 14, 2012


Як свідчить стародавня прислів’я – «Мій дім – моя фортеця», і ніхто не може з цим не погодиться, вдома ми відчуваємо себе як ніде краще. З давніх часів люди стали піклуватися не тільки про внутрішнє убрання свого житла, а й про його зовнішню красу, тоді це робилося завдяки дереву і фарбам, а сьогодні фасад Вашого будинку може бути самим хитромудрим. Все залежить від бажання, фантазії та доступності. Оздоблення фасаду будинку буде не тільки радувати око, а й слугувати своєрідним утеплювачем. Захищати стіни від вологості, дії сонячних променів і різноманітних механічних пошкоджень. Стіни всіляких конструкцій можна облицювати за допомогою цегли, обштукатурити або ж використовувати навісний фасад. Тут у свою чергу важлива правильність використання оздоблювального матеріалу, якщо між стіною і обробкою немає повітряних зазорів, то її (обробки) паропроникність повинна бути вище, ніж інших стін. Від виду утеплення завіт і класифікація систем утеплення: навісний вентильований фасад, що не має особливих вимог та мокрий штукатурний, що вимагає жорстких утеплювачів і декількох видів штукатурки.

Розглянемо докладніше, в чому полягають особливості штукатурної роботи.

Проводяться вони вручну або ж механічно, за допомогою спеціальних штукатурних станцій. Температура поверхні не повинна бути нижче + 5 градусів Цельсія і вище + 30 градусів Цельсія, відносна вологість повітря – не більше 70%. Перед тим як зайнятися обробкою стін їх необхідно очистити від бруду, пилу, жиру і солі. Застосування грунтовки, сіток або надсечніков збільшить зчеплення між підставою і штукатуркою. Після того як стіна була підготовлена ??її провешивают і потім встановлюються маячки. В основному штукатурять в 2 – 3 шари товщиною 3 – 20 міліметрів, при цьому необхідно дати кожному шару просохнути.

Види штукатурки:

Фасадна. З її допомогою створюють однотонні або кольорові поверхні, гладкі або ж рельєфні. Товстошарові штукатурки призначені для роботи з рівними стінами, а також для декорування. Товщина такого шару штукатурки повинна бути близько трьох сантиметрів, склад – цементний або цементно-вапняний, відмінності – висока паронепроникність і водонепроникність. Також цей вид штукатурки застосовують поверх утеплювачів, в тому числі і в системі «мокрий фасад».

Акрилові та полімерні штукатурки. Завдяки їм, утворюється еластична плівка, стійка до деформації.

Тепла штукатурка. Завдяки високим теплоізоляційним властивостям мінералів, полімерів і керамічним речовин, які входять до складу штукатурки, вони є в свою чергу утеплювачем і декором. Такий штукатуркою добре утеплювати не рівні поверхні і складні місця у фасаді.

Мінеральна штукатурка. Складається з природних речовин з невеликим вмістом полімерних добавок. Поява усадочних тріщин на поверхні, не є дефектом.

Силіконова штукатурка, стійка до тріщин та вигоряння, паропроницаема. Підходить для всіх видів мінеральних поверхонь.

Силікатна штукатурка, має високу паропроникність та водовідштовхувальні властивості. Підходить для всіх видів поверхонь, також для утеплювачів.

Що таке навісний фасад.

Навісний вентильований фасад складається у свою чергу з дерев’яної чи металевої конструкції, до якої прикріплюється зовнішнє облицювання. Така конструкція підходить для будь-яких типів стін. Утеплювач можна використовувати будь-який, він не додасть навантаження конструкції, тому що кріпиться до стіни між каркасом. Облицювання є непоганим звукоізолятором. Монтувати навісний вентильований фасад можна як взимку так влітку.

Облицювальна матеріал може бути найрізноманітнішим, це і натуральний камінь, і листи алюмінію, і керамічна плитка, керамограніт, касети зі спіненого ПВХ, дерев’яний, металевий або вініловий сайдинг і т.д. Довжина вироблених фасадів – 6 метрів, товщина – 1 – 2,5 сантиметра все залежить від виду матеріалу.

Облицювання фасаду будинку за допомогою цегли.

Облицювання такого типу підійде для будь-яких видів стін, будь то дерево або каркас. Вона забезпечить Вашому дому надійний захист від впливу навколишнього середовища, хорошу звукоізоляцію, мінімізує вологість у приміщеннях, ну і відповідно додасть індивідуалізм. Причому не зажадає надалі додаткового догляду і збереже свій первісний вигляд на десятиліття. А різноманітність форм, фактур і кольорів лицьового і клінкерної цегли разом з різноманітними прийомами кладки дозволить створити різні малюнки, багаторівневі карнизи, арки, напівколони і т.д.

Фасадний декор з пінопласту.

Зараз досить часто для прикраси фасадів використовується пінополістиролу – екологічно чистий, зручний і простий матюкав, який в свою чергу на відміну від гіпсу не вимагає надалі реконструкції. Завдяки виробам з пінопласту Ви можете перетворити звичайну стандартну споруду до палацу, з колонами та ліпниною.

Вироби з пінополістиролу можуть бути найрізноманітнішими, найбільше користуються популярністю колони, карнизи, арки і т.д., якщо Вам потрібно щось неординарне, то з цим теж немає проблем, будь-який елемент можна зробити на замовлення. Пінополістирол дуже податливий для виготовлення різних елементів архітектури, легкий, що є тільки плюсом в роботі з ним. Також потрібно врахувати такі якості як довговічність, негорючість і міцність.

Фарби для фасадів.

Ну і заключне дію в обробці – це фарбування. До нього теж потрібно поставитися досить серйозно. Так як асортимент фарб достатньо широкий, то виходити треба від того матеріалу, яким покриті стіни будинку. Отже, якщо це цегла або ніздрюватий бетон, то фарба повинна бути паропроницаема, але не пропускає вологу, найкраще підійде – акрилова фарба. Для бетону та цементу, потрібна фарба стійка до лугів – алкідна. Для ізвестесодержащіх і нетривких оштукатурених стін – силікатна фарба. Також бажано враховувати до якого регіону відноситься споруда, якщо південний, то фарби повинні бути стійкі до вигорання, у разі якщо поблизу знаходиться водойма – то фарба особливо стійка до підвищеної вологості. Це фарби – зроблені на основі силіконових смол.

Рекомендується для фасадів використовувати матові фарби, тому що глянсові будуть своїм блиском підкреслювати всі вади, нерівності, дрібні тріщини. До того ж матові фарби більше паронепроникні. А от для деяких декоративних виробів фасаду, вікон або дверей рекомендується саме глянсова фарба.

Підбивши підсумки, Ви вже частково ознайомлені з видами фасадів, якими можна прикрасити і утеплити будинок, як правильно підібрати ту чи іншу фарбу, штукатурку. Робіть свій вибір. Мені лише залишається побажати Вам успіхів.

Укладання тротуарної плитки своїми руками
Як побудувати лазню своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Статті
<