Banner
Banner
Banner

Як побудувати камін своїми руками?

лютого 2, 2012


Що є символом домашнього вогнища та сімейного затишку? Звичайно ж, справжній камін. Саме він допомагає створити в будинку атмосферу спокою і щастя. Напевно, кожен мріяв посидіти ввечері в кріслі біля каміна, потягуючи гарячий чай або що-небудь міцніше – мрії у всіх різні, але одна деталь в них спільна.

Якщо залишити лірику без уваги, то камін несе в будинку і практичне значення. Перш за все, він гріє кімнату, в якій знаходиться. Тепловіддача у нього нижче, ніж у печі, але і призначення у них дещо різне. Все-таки камін використовується для декоративного завершення приміщення, додає в інтер’єр класичні та романтичні нотки. Крім цього, в кімнаті, де встановлений камін повітря завжди свіже за рахунок постійної вентиляції, відсутні запахи і вогкість. Очевидно, що позитивних якостей у каміна безліч, але виникає головне питання: як побудувати камін своїми руками? Важливо розуміти, для того щоб це зробити, головне мати велике бажання, а все інше – справа техніки.

Набір інструментів

До слова сказати, для будівництва каміна потрібно певний набір технічних елементів та інструментів. Перш за все, це будівельний рівень для горизонтальних і вертикальних вимірювань. Крім цього може стати в нагоді болгарка для обрізки частин кладки і стандартний набір будівельних інструментів, таких як кельму, зубчастий шпатель і т.п. Володіючи всіма необхідними інструментами можна починати роботу, але перед цим, необхідно скласти креслення і розрахувати кількість необхідних матеріалів.

Споруда каміна своїми руками на увазі, що власник може розробити свій, унікальний дизайн. У цьому випадку доведеться зробити і індивідуальний розрахунок матеріалів. У разі використання готових креслень, які не складно знайти, кількість матеріалів зазначається в документації. Найчастіше камін будується з вогнетривкої цегли, що гарантує не тільки високу надійність конструкції, але і безпеку для оточуючих.

З чого почати?

Щоб побудувати піч, камін на дачі або в будинку, почати необхідно з фундаменту. Найзручніше заливати бетонний фундамент стрічкового типу, в заздалегідь встановлені опалубки. Важливо пам’ятати, що фундамент каміна не повинен бути пов’язаний з фундаментом будинку. Відступ повинен становити не менше 25 см, а проміжок засипається піском. Після того, як залитий фундамент, потрібно зробити ізоляцію від вологи, для запобігання її потрапляння в готовий камін. Далі слід приступити до кладки цегли.

По суті, камін складається з декількох частин: корпуса, димосборніка і димового каналу, не вважаючи фундаменту. На першому етапі слід звернути увагу на глибину паливника. Оптимальною є глибина 50 см, вона з одного боку не настільки глибока, щоб втрачати тепло, а з іншого боку достатня, для того щоб дим не потрапляв в приміщення. Таким чином, наявність грамотно розташованого топливника дозволяє без проблем направляти дим в димозбірник. Згодом над топливником встановлюється зольник і колоскова решітка.

Стіни й підстава корпусу обов’язково повинні бути облицьовані зсередини вогнетривким матеріалом, при цьому, на відстані 50 см від каміна, підлога приміщення повинен бути виконаний з негорючих матеріалів.

Наступний етап

Цікавим моментом, який іноді упускають з виду, є нахил задньої стінки корпусу каміна. Говорячи точніше, невеликий нахил повинна мати верхня частина задньої стінки, це дозволить значно збільшити тепловіддачу.

На наступному етапі корпус каміна плавно переходить в димозбірник. Це нижня частина димоходу, яка пірамідально розходиться до низу. Тут немає нічого складного, адже по суті, це завершальна частина кладки корпусу. У верхній частині димосборніка зручно помістити димову заслінку, яка перешкоджатиме потраплянню в приміщення холодного повітря, коли камін не використовується. Після того, як димозбірник благополучно з’єднався з димовим каналом, найвідповідальнішу частину роботи можна вважати закінченою.

Якщо ряди цегли були викладені рівно і за рівнем, то ніяких проблем не виникне. Єдине, після побудови каміна має пройти якийсь час, – близько місяця, – перш ніж починати розводити в ньому вогонь. При цьому слід поступово, від разу до разу збільшувати тривалість і силу горіння.

Декоративне оздоблення каміна

Після завершення основних робіт настає час внутрішньої обробки. Тут вже відкривається неймовірний простір для фантазії і можна сміливо втілити в життя індивідуальні бажання і переваги. Вибір оздоблювального матеріалу настільки широкий, що дозволяє використовувати будь-які дизайнерські рішення. Питання про те, як побудувати камін в будинку вже не стоїть, йому на зміну приходить наступний: який тип обробки вибрати. Дуже часто в таких випадках застосовують природний камінь правильної і неправильної форми, такий як мармур або малахіт. З однаковим успіхом використовується дерево і метал. Полиця над порталом часто виконується з красивих порід дерева. Не варто забувати, що перед установкою дерев’яні вироби повинні пройти спеціальну обробку, щоб уникнути загоряння.

Варіантів внутрішньої обробки дуже багато і вибирати їх слід також виходячи із загального інтер’єру кімнати.

На закінчення можна додати, що споруда каміна своїми руками є справою дуже цікавим і трудомістким. Зате плоди роботи будуть радувати свого господаря протягом довгого часу, приносячи в дім радість, затишок і тепло.

Однозначно, такі результати варті того, щоб заради них постаратися і зробити щось дійсно варте уваги. Нехай будівництво каміна перетвориться на захоплююче і легке заняття!

Прибудова веранди до будинку: поради фахівців
Басейн на вулиці біля заміського будинку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Статті
<