Banner
Banner
Banner

Укладання тротуарної плитки своїми руками

лютого 9, 2012


Тротуарна плитка давним-давно завоювала своє місце в будівництві та благоустрої території, а про роль плитки в ландшафтному дизайні і говорити не доводиться. Вартість квадратного метра далеко не нечувана і тепер кожен може облаштувати свою ділянку по своєму смаку. При цьому функціональність такого покриття не має собі рівних.

Укладання тротуарної плитки вимагає зусиль всього один раз, як і будівництво каміна (Як побудувати камін своїми руками), але прослужить довгі роки. Вона буде радувати око господаря своїми рівними рядами, і нагадувати про те, як здійснювалася робота.

Підготовчий етап. Особливо яскраві враження залишаться, якщо укладання тротуарної плитки проводилася своїми руками. Робота за великим рахунком не складна. Не потребує дуже великих фізичних і фінансових витрат. Але віддача просто колосальна і з точки зору зручності, і з точки зору практичності. Ціни на укладання тротуарної плитки можуть влаштувати далеко не кожного. Тому, після того, як ви вибрали плитку, не поспішайте звертатися до професіоналів, можливо, ви самі зможете вимостити необхідну територію, головне мати бажання і впевненість у своїх силах.

Насправді “не такий страшний чорт, як його малюють “. Невелику територію можна вимостити за один день, а якщо вам нікуди поспішати і ви замахнулися на велику площу, то спокійно впораєтеся із завданням за допомогою підручних засобів.

Необхідні інструменти. Список інструментів, які будуть потрібні для укладання не вражає своєю різноманітністю. В основному, у справу підуть підручні засоби, для того, щоб звести покупку додаткових матеріалів до мінімуму. Перш за все, потрібна рулетка і гумова киянка, для вбивання плитки в основу. Для підготовки подушки з піску і гравію знадобиться ручна трамбування, рівень і, як це не смішно, звичайнісінька швабра. Ручну трамбування з відрізка важкого двутавра і Т-подібної рукояті може зробити найближчий зварювальник. Штука це потрібна, тому не жалійте витрат – в господарстві знадобиться.

Перше з чого варто почати, це окреслити площа мощення кілочками і натягнутою між ними мотузкою за рівнем. Мотузка повинна бути на тій висоті, до якої, за вашими планами, буде доходити бордюр. Потім прорити неглибокі траншеї шириною близько 20-30 см по периметру майданчика, прямо під мотузкою. Робиться це для установки бордюрного каменю.

Після цього приступаємо до установки і закріплення самого поребрика. Для цього нам доведеться замісити бетон. Бетон замішуємо з розрахунку 1:5, одна частина цементу (наприклад, М400) і п’ять частин загальної суміші з гравію і піску. Встановлюємо секції бордюру в траншеї, щільно притискаючи їх один до одного, і вирівнюючи по рівню. Потім всю цю конструкцію заливаємо бетоном в основі. На цьому робота з поребриком закінчена повністю, і можна переходити безпосередньо до укладання тротуарної плитки.

Підготовка підстави. В отримане по периметру “коритце” починаємо засинати подушку підстави. Подушка складається з 2 шарів: перший – щебінь або шлак, другий – пісок. Третім шаром на неї лягає сама плитка. Чим краще зроблена основа, тим довше протримається вся ваша робота, тож поставтеся до цього з усією серйозністю.

Підстава можна робити під невеликим кутом від дому, для стоку води. Засипавши перший шар щебеню (3-5см), починаємо його утрамбовувати. Щільно трамбуємо щебінь по всій площі, після чого приступаємо до відсипанні другого шару – піску.

Потрібно заміряти товщину самої плитки і відміряти її вниз від краю бордюру – до цього рівня повинен доходити утрамбований шар піску (процедура трамбовки піску нічим не відрізняється від утрамбування щебеню, хіба що займе трохи більше часу). Розрівняти пісок перед трамбуванням нам допоможе швабра, якою можна рівномірно розтягнути пісок по всій площі.

Коли основа готове, можна приступати до мощення. Для цього потрібно зробити цементно-піщану суміш, яку просто з долонь розсипати по ділянці мощення. Суміш робиться “на око” і як ви вже зрозуміли, складається з піску та цементу. Вона буде стягувати плитку і не дасть їй зрушуватися. Укладання варто почати з будь-якого зручного вам кута і рухатися діагональними смугами від бордюру до бордюру. Плитку, яка не влазить повністю в кінці можна підрізати ручний “болгаркою” з колом для тротуарної плитки.

Укладання тротуарної плитки потрібно робити, озброївшись будівельним рівнем і гумовим молоточком. Не забувайте залишати невеликі зазори між плиткою, тому що вона має властивість розширюватися і звужуватися в залежності від погодних умов. Це робиться для того, щоб уникнути тріщин на покритті в майбутньому. Після того, як ви закінчили мощення, можна розсипати поверхню піском і разом його віником в стики, щоб туди не забивалася земля. Це досить важливо, адже з землі може зрости трава і зіпсувати вам все естетичне задоволення.

На цьому праці будуть закінчені, і ви зможете по праву пишатися собою, адже ви своїми руками зробили надійне покриття, яке буде радувати вас не один рік. Слідуючи рекомендаціям, даним у цій статті можна легко і швидко збагатити зовнішній вигляд ділянки. Зробити його єдиним у своєму роді. Унікальності легко досягти, використовуючи в укладанні тротуарної плитки різні візерунки та орнаменти. Знову таки, зробити це зовсім не складно, достатньо намалювати і прорахувати узор на папері.

Як побудувати лазню своїми руками
Як побудувати камін своїми руками?

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Статті
<