Banner
Banner
Banner

Прибудова веранди до будинку: поради фахівців

лютого 2, 2012


Часто після закінчення будівництва будинку господарі бажають збільшити простір за рахунок прибудови літньої веранди. Закономірно, що перед тим як приступити до робіт люди бажають ознайомитися з їх особливостями, з тим, які труднощі можуть зустрітися їм у процесі створення прибудови, і як їх уникнути. Саме про це стаття, яку ви читаєте.

При будівництві додаткових приміщень, до яких відноситься і веранда важливо, щоб з’являється частину будинку відповідала вже існуючої частини. В іншому випадку вони можуть безглуздо виглядати по завершенні робіт, і навіть дратувати мешканців своєю невідповідністю. Давайте розглянемо причини, за якими людина може загорітися бажанням створити прибудову до котеджу або заміського будинку. Це може бути бажання прикрасити будинок і зробити його вигляд більш індивідуальним за допомогою шикарною прибудові, розширити простір будинку, створивши куточок, де можна було б попити чай з гостями літнім вечором, або дивитися в весняний дощ, відчуваючи себе в сухості і затишок. У будь-якому випадку ви будете зацікавлені в прибудові, яка не здивує вас несподіваними проблемами, такими як поява щілин, між стіною і верандою, протікання, та інших можливих причин головного болю.

Питання, які важливо узгодити заздалегідь

Перед тим, як приступити до будівництва, необхідно розробити проект з кресленнями. Зробити це потрібно не з ким-небудь, а в спеціальній організації. Ви повинні відразу ж опрацьовувати дизайн, функціонал і архітектуру приміщення до дрібниць, інакше ризикуєте по сто разів переробляти одне і те ж, витрачаючи раз по раз гроші на послуги одних і тих же фахівців. Після цього необхідно отримати власне дозвіл на будівництво. Для цього необхідно показати проект будинку з прибудовою головному архітектору у вашому населеному пункті, після чого оформити заяву на будівництво та надаєте документи, що підтверджують ваше право власності на земельну ділянку. Після закінчення будівництва необхідно зареєструвати будинок з внесеними змінами в його архітектуру. Слід розуміти, що будівництво повинне проходити відповідно до проекту, у разі порушення цієї умови, «відхилення» від проекту доведеться усунути. Детальніше про це можна дізнатися, ознайомившись у статті 25 ФЗ РФ «Про архітектурну діяльність в РФ».

Запланувавши реконструкцію, перепланування або переобладнання, знесення будівлі, зміна рівня благоустрою, руйнування або зведення будівлі, ви зобов’язані проводити позапланову технічну інвентаризацію. Всі необхідні документи при цьому видаються БТІ. Після цього ви повинні отримати згоду на роботи головного архітектора району. Відмова архітектора в такому випадку може бути оскаржено в суді. Якщо ж відмови не було – можна безперешкодно оформляти право на власність.

Переходимо до будівництва

Отже, переходимо безпосередньо до будівництва. Як вже сказано вище – необхідно зробити все для того щоб уникнути ефекту несумісності. Якщо будинок дерев’яний – веранда повинна бути такою ж, якщо котедж із цегли – веранду також слід робити з нього, або хоча б залишаємо в прибудові деякі елементи основної будівлі. Іноді з метою економії веранди зводяться з металлокаркаса або пінобетону, обшивають пластиком і іншими матеріалами. Це далеко не завжди добре, оскільки може відокремлювати візуально веранду від будинку, роблячи її погано сумісної з останнім.

Щоб веранда не відходила від будинку, фундамент для неї повинен бути виконаний на таку ж глибину, як і фундамент будинку. Відповідно до рекомендацій досвідчених будівельників, прибудови можна споруджувати на стовпах, а ось жорстко прикріплювати останню до дому не слід. Дах веранди треба розташовувати якомога ближче до даху будинку, проте не слід кріпити її до даху будинку. Дану рекомендацію легко зрозуміти, згадавши про різницю маси між верандою і будинком, і відповідно, різниці у вертикальній усадки цих будов. Цей спосіб ідеально підійде для вас, якщо веранду ви завжди будете використовувати саме як веранду. Якщо ж ви захочете переробити її під житлову кімнату – під верандою повинен бути надійний фундамент, а сама вона повинна бути грунтовно прикріпленою до конструкції будинку. При цьому слід скористатися послугами фахівців і діяти виключно відповідно до точним інженерним розрахунком, адже навантаження на будинок і веранду дуже відрізняються. Розрахунок допоможе уникнути проблем пов’язаних з можливим перекосом будівель, руйнувань або тріщин.

Тандеми веранди і будинку

Якщо будинок – дерев’яний зруб, а веранда з пінобетон. Експериментуючи, пам’ятайте, що слід радитися з професіоналами. Багато чого залежить від того, наскільки довго вам служить зруб будинку. Міцний фундамент і міцні колоди можуть дозволити втілити ваші бажання в реальність. Але якщо ваш будинок новий, буде доцільно почекати кілька років, до повної усадки. У випадку, якщо ви не виконаєте цієї умови, конструкція може вийти не такою міцною та надійною, як ви хотіли. Так що в тому випадку, якщо усадка будинку в процесі, або послідувало руйнування основного фундаменту, слід вибрати конструкцію кріплення під назвою шип-паз. Конструкція такого типу передбачає вільне переміщення шипа в пазу до повної усадки будівлі. Фундамент будинку надійний? Навколо будинку передбачені водовідвідні пристрої? Значить можна просто відокремити веранду від будинку руберойдом і задути піною.

Каркасні котеджі, обкладені пінобетонними блоками та каркасні веранди з використанням пінобетону і бруса. Такий варіант конструкцій передбачає «стандартне» підключення: ви можете використовувати каркас, обшитий зверху необрізної дошкою, і всередині обшитий вибраними вами з естетичних міркувань матеріалами, такими як рейка, вагонка, пластик і т.д. У тому випадку, якщо ви хочете створити веранду з бруса, слід передбачити подальшу осадку (відповідно згадайте про спосіб сполучення «щіп-паз». Щоб обшити конструкцію сайдингом, слід звести спеціальний каркас, який буде давати можливість брусу зсуватися в той час коли з – за сезонного підвищення вологості, повітря дерево буде розбухати. Так ви уникнете деформації і руйнування веранди.

Знайомимося докладніше з пристроєм веранди

Отже, при будівництві веранди в першу чергу заливають фундамент таким же чином, як і для фундаменту будинку. Після цього на фундамент укладають колоди-лежні, і споруджують безпосередньо каркас веранди, розташовуючи його на лежнях. Аналогічно на лежнях встановлюють стійки, які в майбутньому будуть упиратися в крокви веранди і будинку. За виконання цих операцій споруджується настил з дощок , і зводиться горизонтальний фахверок, тобто встановлюються поперечні балки під карниз, надоконнік і підвіконня, двері і стійки дверей. Після цього проводиться установка дверей і вікон. Після цього веранду обшивають горизонтально, починаючи обшивку знизу і оформляючи кути пілястрами. Після цього проводиться настил підлог в приміщенні і в галереї. У галереї часто встановлюють перила. Все, веранду можна вважати зведеної, і готовою до зимівлі. Вже після того, як вона перезимує, підлоги можна встелити обраним вами матеріалом, провести роботи пов’язані з внутрішньою обшивкою, і фарбувальні роботи.

Басейн на вулиці біля заміського будинку
Кам'яні матеріали, використовувані при будівництві в декоративних цілях

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Статті
<