Banner
Banner
Banner

Ковані паркани

лютого 25, 2012


Кований паркан – це не просто огорожа, це предмет розкоші і причина для гордості господаря будинку. Це закономірно, адже ковані огорожі і ворота – річ вишукана, і дорога в порівнянні з альтернативними варіантів огорож.

Ковані забори всіх часів вражають спостерігача своєю елегантністю і красою, при цьому слід зазначити, що кований паркан завжди виконується в стилі , відповідному під зовнішній вигляд Вашого будинку або іншої будівлі яке він захищає. Що стосується матеріалів, які можуть бути використані при створенні композиції, то зараз у них практично немає обмежень. Найбільш популярними були і залишаються метал і камінь, які разом виглядають естетично, вишукано й багато. Поряд зі своєю красою, відносно низькою ціною, ці матеріали можуть похвалитися зносостійкістю, якості і міцністю.

Ковані забори та огорожі – оригінальний і надійний елемент безпеки території, на якій встановлюються. При своїй красі і міцності, особливості виконання конструкцій можуть зробити їх подолання проблематичним або практично неможливим.

Кування, використовувана при створенні кованих огорож, називається художньої. Майстерність, а також сучасне устаткування і пристрої дають можливість створювати практично будь-які узори і конструкції, аж до візерунків у вигляді ажуру. Естетика кованих виробів критиці просто не належить – адже кожен вибирає те, що близько його душі, а про смаки не прийнято сперечатися.

Можна виділити такі стилі, які пропонують сучасні кували:

- класика

- авангард

- готика

- модерн

- бароко

При цьому ви не зобов’язані зупинятися на якомусь певному стилі, майстри можуть об’єднати кілька стилів воєдино, тим самим втіливши ваше бажання в реальності, створивши чудове творіння з безліччю орнаментів, завивок і мережив різних стилів, які будуть радувати ваш погляд кожен раз, коли ви на них будете дивитися.

Можна виділити незаперечні переваги кованих огорож:

- унікальність і естетичне багатство огородження ;

- довговічність і надійність;

- вони не вимогливі у відході;

- можливість створення власного варіанту огорожі, поза рамками існуючих шаблонів;

- такий паркан підкреслить стиль вашого будинку і прикрасить ваш двір. < br>

Ковані забори відповідно до функціонального призначення поділяються на категорії:

- захисні;

- декоративні;

- комбіновані.

Захисні ковані огорожі – найбільш прості і практичні. Вони зазвичай не відрізняються вишуканістю, а тому відносно легкі і швидкі в збірці. Ще одним вагомим доказом на користь вибору паркану цього типу є порівняно невелика ціна. Ковані забори захисного типу збирають з штампованих секцій, і зварюють воєдино.

Декоративні ковані огорожі – огородження, що відрізняються високим дизайн-художнім рівнем. Замовлення такого рівня найчастіше виконуються за індивідуальними ескізами, в результаті чого кожен паркан не тільки не стандартний, але і єдиний у своєму роді. До особливостей декоративних огорож слід віднести наявність сполук з хомутів і закладок, відсутність штампів при куванні, і мінімальна кількість зварних елементів. Оскільки кожен декоративний кований паркан вимагає багато часу для створення остаточної моделі з позиції дизайну, а згодом – багато праці для точного втілення задуманого в реальності, ціна на кований паркан такого типу може бути дуже високою, багаторазово перевищує ціну на шаблонні ковані огорожі.

Комбіновані ковані огорожі поєднують функціональність захисних і вишуканість декоративних кованих огорож. При їх створенні використовуються як шаблонні так і творчі елементи декору. Ціна на такі паркани нижче декоративних кованих огорож, а використання стандартних шаблонів прикрашених індивідуальними елементами робить їх найбільш популярними. Перевагами огороджень даного типу є мінімальна кількість часу на їх виконання, відносно низька вартість. Створюючи комбінований паркан, ковалі використовують хомути, заклепки, гнуття, скручування, електричну і ковальську пайки.

Популярними елементами в куванні є шишки, квіти і листочки, інші елементи природного вигляду. Класичні стійки відповідно до сучасних тенденцій моди в куванні вийшли з моди, їх замінили стебла рослин і гілки дерев. Можна виділити три технології виготовлення кованих огорож:

- зварні конструкції

Найбільш дешевий варіант. До куванні ставлення найвіддаленіше.

- Власне ковка

Найбільш дорогий варіант. Збірка здійснюється вручну, робота вимагає максимальних зусиль і максимум часу. Процес можна представити таким чином: шматки металу нагрівають і з’єднують між собою молотом.

- Комбіновані – ковано-зварні вироби

Використовуються як готові елементи, так і кування. Технологія складна, вимагає майстерності і дизайнерського досвіду. Найбільш часто використовуються такі елементи як смуги і прутики. Цей метод виготовлення – найбільш вигідний з точки зору витрат, адже дозволяє виготовляти унікальні конструкції з точки зору дизайну при цьому витрачаючи мінімум грошей.

Скільки коштує паркан кований?

Відповісти на це питання можна лише точно визначившись з тим, конструкцію з якими особливостями і якого призначення ви розраховуєте отримати.

Цегляний паркан
Ковані забори

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Статті
<