Banner
Banner
Banner

Декоративна штукатурка

листопада 20, 2011


Кожен з нас мріяв одного разу опинитися в казковому світі, повному чарівництва і магії. Втіленням мрії в реальність може стати нехитра декоративна штукатурка. Адже саме з її допомогою можна створити неповторний дизайн, який буде радувати око. Ще в кам’яному столітті наші предки прикрашали стіни різними малюнками, писемністю і зображеннями видобутку. Настав час відчути себе дизайнером свого житла і втілити свої фантазії.

При вході в ваш будинок людина в першу чергу звертає увагу на стіни, так як вони займають основний простір кімнати (якщо звичайно вони не завішані килимами і не заставлені шафами), тому їх зовнішній вигляд важливий. У багатьох стіни обклеєні шпалерами, які через пару років втрачають свою привабливість, а їх вибір виявляється найчастіше непростим завданням.
Декоративна штукатурка

Використання ж декоративної штукатурки дозволяє по-перше, створити настінний малюнок будь-якої складності «А-ля фантазія», по-друге, зображення може бути об’ємним, по-третє, штукатурка здатна згладжувати нерівності або невеликі дефекти стін. Декоративна штукатурка має ряд інших переваг, як наприклад термін служби матеріалу, оригінальність, краса і екологічно чисті складові.

Спосіб формування малюнка

При декоративної штукатурки стін виділяють три основних способи формування малюнка:

- формування малюнка відбувається довільними підручними засобами, такими, як шпательний ніж, кисті різного розміру, щітки різноманітної товщини, рельєфний валик і навіть пальці власних рук;

- створення особливого рельєфу у вигляді впадинок, канавок; для цього використовують штукатурки, до складу яких входять крупно або дрібнозернисті гранули мінерального наповнювача;

- формування однотонного або багатоколірного малюнка на стіні, при цьому застосовують так звані «фактурні» штукатурки, які після нанесення на стіну розрівнюються гладилкою, також для створення рельєфу застосовується професійне пневматичне обладнання з багатим асортиментом насадок.

Декоративна штукатурка застосовується не тільки для внутрішньої обробки, але і для зовнішньої. У першому випадку намагаються застосовувати штукатурку на водній основі, так як після її нанесення не виділяються токсичні речовини. Штукатурки на водній основі мають відмінну вологостійкість і можуть витримувати температуру до 65 ° С, що важливо при обробці санвузлів.

Види декоративної штукатурки

Розглянемо деякі види декоративної штукатурки.

Дуже багато, стильно і сучасно виглядає кам’яна штукатурка. До її складу можуть входити рідкі, і навіть напівкоштовні камені, мармурова, гранітна і кварцова крихта. Натуральні камені є одним з найбільш довговічних матеріалів, які до того ж блищать і переливаються на світлі. Велика кам’яна крихта часто застосовується для обробки фасадів, при цьому на 1 м2 витрачається приблизно від 2 до 5 кг матеріалу. Рекомендується додатково покривати шаром лаку після нанесення штукатурки.

Якщо ви хочете перетворити своє гніздечко в палац епохи Відродження, то варто звернути увагу на венеціанську штукатурку. Цей вид штукатурки був відомий ще в Давньому Римі. Головними складовими венеціанської штукатурки є мармуровий пил, вапняна мука і стовчений граніт, також додається гашене вапно і водна емульсія. Стіни покриваються венеціанської штукатуркою зазвичай на 2-10 напівпрозорих шару. При цьому в першому шарі зазвичай використовується мармурова крихта тонкого помелу, щоб зчеплення з основою було надійним. Товщина шару складає приблизно 2 мм. Ефект просто потрясає свідомість, наче перед нами кам’яна стіна з того часу на сучасний лад. Сам матеріал «венеціанки» виглядає як біла сметаноподібна маса, яку можна надалі забарвити за допомогою барвника. Для оздоблювальних робіт потрібні широкий і вузький шпателі і дві гладилки з нержавіючої сталі шириною 250 і 200 мм. Без них буде порушена технологія нанесення венеціанської штукатурки. Якщо за вас роботу буде робити майстер, то як правило, витрати на роботу зростуть приблизно в 2-3 рази, ніж якщо б ви наносили декоративну штукатурку своїми руками.

Структурна штукатурка являє собою неоднорідну масу, до складу якої можуть входити шматочки кварцу, слюди, дрібних камінчиків. Нанесення такого матеріалу на стіну і його подальше обслуговування труднощів, як правило, не викликає. Його можна наносити на будь-які внутрішні і зовнішні поверхні. Структурна штукатурка спочатку має білий колір, який можна змінити шляхом додавання пігменту потрібного кольору. Якщо ви не впевнені у формуванні потрібного кольору, довірте цю справу професіоналам, які підберуть по каталогу потрібну вам колірну гамму.

Підготовка стін до декоративної штукатурки

Покриття стін декоративною штукатуркою це хоч і нелегке, але фінішна завдання, тому що перед її нанесенням необхідно здійснити підготовчі дії.

Штукатурка добре лягає на суху і чисту поверхню. Щоб уникнути тріщин рекомендується шпатлювання з інтер’єрної сіткою (серпянкой). Не рекомендується при підготовці поверхні стіни використовувати шпатлевочним матеріали, що блокують всмоктування; шпатлювання при цьому проводиться по загрунтованій поверхні. Кожен шар шпаклівки потрібно залишати на сушку хоча б протягом доби, після чого необхідно загрунтувати поверхню акриловими грунтами глибокого проникнення. Шліфувати стіни можна дрібнозернистим наждачним папером. Якщо поверхня неплотная, можна загрунтувати її грунтом з відновлюють або зміцнюючими властивостями. В результаті перед декоративною штукатуркою стіна повинна бути вирівняна, без тріщин, сколів, вибоїн. Приступати до декоративної забарвленні стін рекомендується в кінці всіх перерахованих вище робіт після попередньої викраски.

Роботи з оформлення стін декоративною штукатуркою цікаве і захоплююча справа. Тому багато виконують роботу своїми руками, тим більше, що ціни на штукатурку розраховані на будь-який гаманець.

Утеплення стін будинку. Чим утеплити стіни?
Як утеплити будинок

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Статті
<