Banner
Banner
Banner

Цегляний паркан

лютого 21, 2012


Будівництво паркану є першим будівельною справою, за яку беруться люди, які купили земельну ділянку. З великої різноманітності матеріалів для будівництва паркану найбільш міцними вважаються огорожі з цегли та каменю. Вони найменше податливі деформації і встановлюються на великий термін, та й виглядає такий забір досить стильно.
Цегляний паркан

Для того що б приступити до будівництва цегельного забору необхідно знати деякі норми:

Для кладки стіни площею 1 метр кубічний і товщиною в 1 цеглу, буде необхідно:

400 штук повнотілої одинарної цегли і 0,221 метр кубічний розчину,

400 штук порожнистої одинарної цегли і 0,223 кубічних метра розчину,

300 штук потовщеної цегли і 0,205 метрів кубічних розчину.

Для кладки стіни площею 1 метр кубічний і товщиною 105 цегли, знадобиться:

395 штук повнотілої одинарної цегли і 0,234 метра кубічного розчину,

395 штук порожнистої одинарної цегли і 0,236 метрів кубічних розчину,

296 штук потовщеної цегли і 0,216 метрів кубічних розчину.

І з розрахунком на площу стіни в 1 метр кубічний і товщиною в 2 цегли, необхідно:

394 штуки повнотілої одинарної цегли і 0,24 метра кубічного розчину,

394 штуки пустотілого одинарної цегли і 0,242 метра кубічного розчину,

294 штуки потовщеної цегли і 0,222 метра кубічного розчину.

Перед тим як приступити до будівництва цегельного забору слід визначитися з тим, яким він буде розміром. У випадку, коли цегляна кладка робиться більше з метою прикраси, то її товщина повинна бути в половину цегли, для цього цегла кладеться ложкою (довгої бічною стороною) уздовж паркану. Якщо забір товщиною в цеглу – то ложкою поперек забору. Звичайною товщиною для таких зборів є – півтора, два або три цегли, висота – від півметра до трьох з половиною метра.

Для початку на території де буде розташовуватися паркан необхідно намітити місця розташування опор. При певній товщині стіни вони можуть перебувати на відстані, від двох з половиною до чотирьох з половиною метрів, один від одного. В місця де передбачається розміщення опор забивають кілочки. Вони в свою чергу повинні розташовуватися на одній лінії і на рівній відстані. Досягти цього досить просто, вдавшись до допомоги звичайного шнура.

Після цього необхідно визначитися з місцем, де будуть знаходитися хвіртка і ворота.

Для опори в основному використовується металева труба діаметром 100-150 міліметрів. Після її необхідно обкласти цеглою. Дані труби необхідно встановити в заздалегідь викопані ями, глибина яких повинна бути 120-180 сантиметрів і закріпити їх у вертикальному положенні за допомогою дерев’яних клинів. Це і є основою паркану – опорні стовпи, між яких ще будуть встановлюватися проміжні. Що б розташувати їх строго під прямим кутом до землі необхідно використовувати схил. Між встановленими головними стовпами необхідно натягнути шнур, після чого перевірити висоту. Стовпи в обов’язковому порядку повинні мати однакову висоту. Якщо стовп не досить високий, в яму можна підсипати землі, або ж якщо стовп занадто високий, то необхідно просто поглибити яму. При установці на більш м’яких грунтах, до нижнього краю стовпа приєднується спеціальна металева пластина, яка не дасть опорний стовп видавити назовні.

Наступним етапом в будівництві забору буде – обробка ям. Навколо опор необхідно насипати щебінь, гравій або биту цеглу, все це добре ущільнити, і зверху насипати мокрий пісок. Для більшої надійність дані маніпуляції необхідно повторити три рази, в іншому випадку ями можна просто забетонувати.

Основою для забору послужить ростверк або ж стрічковий фундамент. Така основа являє собою смугу з бетону (в основному застосовується марка М200), яка досягає двадцять п’ять сантиметрів завширшки і п’ятдесят сантиметрів у висоту. Що таке ростверк – це той же стрічковий фундамент, але з закопаними палями на глибину промерзання грунту. Такий вид фундаменту предпочитается в місцевостях де є багато пагорбів. Для заливки стрічкового фундаменту прекрасно підійде не викопана траншея, а канавка має глибину п’ятдесят сантиметрів в яку необхідно укласти швелер № 140.

Для захисту забору від проникнення в його нижні ряди поверхневих вод потрібно ізолювати кладку стін огорожі від його фундаменту. Для цього необхідно на фундамент укласти шар гідроізоляції. При цьому верхній шар фундаменту необхідно покрити мастикою, і зверху на неї укласти шар гідроізоляції.

У разі якщо мастика відсутня можна використовувати руберойд, в два шари, безпосередньо на який потрібно покласти шар розчину і вже на ньому укладати перший цегляний ряд.

Простору, які знаходяться між опорами найкраще заповнювати червоним облицювальною цеглою, так як звичайний цегла досить не рівний, і його згодом доведеться штукатурити. Також можна застосовувати інші види каменю, такі як камінь, черепашник або пісковик.

Найбільш простим способом укладання є – однорядний ланцюгової. Для даного способу характерно чергування ложкових (ряд цеглин, який укладається довгою стороною уздовж стіни) і точкових (ряд цеглин, які укладаються короткою стороною уздовж стіни) рядів, при цьому, зміщуючи вертикальний шов на половину довжини цегли в кожному ряді. Починатися ложкових ряд повинен з трехчетверки.

Ще простіший спосіб укладання називається – «дика перев’язка». Для неї характерно, що б точкових і ложкові цеглини розташовувалися хаотично, а шви перекривалися в сусідніх рядах цегли. Але, на жаль, в готовому вигляді ця кладка виглядає не дуже естетично.

Є ще один не складний спосіб укладання, який є одним зі способів «дикої перев’язки», для нього характерно безладне розташування точкових і ложкових цеглин. Але в даному випадку необхідно пильно стежити за тим, що б шви в сусідніх рядах цегляних перекривалися.

Ще дуже важливо знати, що вибираючи висоту цегляного паркану, слід враховувати той факт, що на нього буде впливати сила вітру, якому паркан повинен успішно протистояти. Для цього необхідно дізнатися, які вітру переважають в даній місцевості, тому що вони не небезпечні лише для заборів висотою до одного метра.

Якщо Ви не хочете щоб паркан був повністю з цегли, тоді можна встановити опорні стовпи з цеглини в поєднанні з будь-яким посередником матеріалом, це може бути і дерево, і метал, і ковані огорожі, і багато інших. Причому стовпи з цегляної кладки будуть надавати Вашому забору багатий і впевнений вигляд.

Найкраще як для кладки стін забору так і для опорних стовпів використовувати саме облицювальна цегла, так як він не вимагає додаткової штукатурки і маскування. Він більш декоративний, випускається різних відтінків і розмірів, часто стилизуется під природні матеріали.

Ціна на будівництво цегляної огорожі може бути різною, в залежності від того яку площу він займатиме, який цегла Ви будете використовувати, якої висоти буде паркан, яким чином будуть укріплені опорні стовпи і т.д.

Вартість будівництва цегляної огорожі з урахуванням доставки, ціни матеріалу і проведення всіх будівельних робіт сягатиме близько 31 долара за метр квадратний. Варто врахувати і те, що така вартість застосовна тільки в тих випадках, коли обсяг робіт більше ста квадратних метрів. Якщо обсяг роботи буде менше, то і розцінки будуть інші.

Переваги цегляного паркану в тому, що він довговічний, і при правильній кладці і застосуванні якісної цегли він прослужить більше п’ятдесяти років.

Якщо Ви вирішили захистити свою ділянку, будинок, цегляним парканом він служитиме Вам довго і надійно. Головне перед його будівництвом визначити всі необхідні фактори характерні для даної споруди.

Ковані забори
Звукоізоляція квартири своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Статті
<