Banner
Banner
Banner

Басейн на вулиці біля заміського будинку

січня 31, 2012


На сьогоднішній день будівництво басейну у дворі приватного заміського будинку стало звичайною справою, тоді як ще всього лише кілька років тому, це було великою розкішшю і споглядати ми його могли в основному в американських фільмах.

Отже, з чого ж почати будівництво басейну, в першу чергу варто чітко визначитися з місцем його розташування на ділянці. Після чого необхідно вивчити геофізику даної площі, знати які в основному переважають погодні умови в даній місцевості. Все це необхідно знати для того, щоб точно визначити який басейн Вам підійде.

Далі слід визначитися з розмірами і формою басейну. Навіть якщо Ви плануєте, будівництво не дуже великого або не глибокого басейну, оптимальним варіантом буде звернутися за допомогою до професійного архітектора, він у свою чергу допоможе Вам не тільки скласти проект майбутнього басейну, а й оформить його у відповідності з усіма правилами безпеки. Це досить важливий фактор, так як перероблення басейну заново не настільки дешеве заняття.

Є ще два питання, з якими необхідно буде визначитися, який басейн Ви хочете, чи буде він поверхневим або заглибленим. Звідки Ви плануєте брати воду, куди вона після буде зливатися.

Якщо басейн, його чаша буде розташована над поверхнею землі, тоді деякі проблеми відпадуть самі по собі. Але, якщо ж, передбачається риття котловану і відповідно бетонування чаші басейну, то цей варіант більш складний, і тут необхідно врахувати багато різних факторів, які дозволять Вашій басейну служити довго і надійно.

У даному випадку потрібно мати відомості про склад грунту на даній ділянці. Інакше знаходження поблизу грунтових вод або ж структура грунту можуть зробити пристрій заглубленного басейну досить витратним або в гіршому випадку взагалі не можливим.

Слід пам’ятати, що найкращим підставою для підстави чаші басейну підійдуть піщані, гравійні, супіщані, скельні, суглинні і глинисті грунти. Не можна використовувати для заснування торф’яні або мулисті грунти, так як вони під навантаженням будуть деформуватися, що в свою чергу може привести до розтріскування самої чаші басейну.

Якщо установка басейну передбачає своє розташування на піщаному, вапняному або якому-небудь іншому грунті, який добре пропускає воду, тоді необхідно зробити хороший дренаж, завдяки йому грунтові води не видавлять чашу басейну з землі, особливо це стосується зимового періоду , коли вона пустує.

Маленький присадибна ділянка теж може доставити деякі труднощі при правильній установці басейну. Фахівцями рекомендується видалити басейн від будинку на відстань, яка дорівнюватиме меншій висоті будівлі. Якщо ж будинок досить великий, а ділянка всього кілька соток, то навряд чи ця умова буде дотримана. У даному випадку може виникнути небезпека того, що вода, що знаходиться в басейні, просочиться крізь тріщини чаші і подмоет фундамент будинку. І ще один мінус в тому, що велика споруда буде затінювати частина сонця.

Воду для басейну в основному беруть з природної водойми, розташованої по близькості, але якщо він, звичайно ж, відповідає загальним норма безпеки екології. Можливо, заповнювати басейн і водою зі свердловини, але слід врахувати і те, що вона може зажадати додаткового очищення. Місце для подальшого зливу води так само повинно бути заздалегідь передбачено, це може бути той же водойму, або яр, ні в якому разі не варто зливати воду на ділянку, це може привести до його заболачіваются.

Досить зручна деталь, яка не завадить, це покрівля над басейном. Прозора та легка покрівля вирішить низку проблем, вона зможе захистити його від попадання в нього листя, яке в свою чергу через деякий час розкладаються і отруюють воду.

Для будівництва басейнів використовується спеціальний норматив СП 31-113-2004, він визначає технології та параметри з будівництва громадських басейнів, а так само їм стали керуватися і при будівництві басейнів на приватних садибах. Відкриті басейни можуть бути круглими, прямокутними і складної форми. По відношенню до профілю дна, то тут поширені три варіанти – це басейни з постійною глибинної, басейни зі змінною глибиною (коли дно басейну поступово знижується) і басейни з уступом (одна частина басейну дрібна, а друга глибока). В основному глибина басейну вибирається в діапазоні 1,2 – 1,8 метра, найбільш оптимальною глибиною басейну прийнято вважати 1,4 – 1,5 метра. Розмір басейну визначається в залежності від того скільки людей буде купатися в ньому одночасно. Помилитися в цих розрахунках означає зіпсувати собі подальше задоволення. Якщо у Вас велика родина, багато дітей, Ви любите приймати у себе вдома багато гостей, то краще всього, якщо чаша басейну буде досить просторою. Якщо Ви любите довгі запливи, то будь-яка, навіть сама простора чаша буде здаватися маленькою, в цьому випадку найбільш відповідним варіантом буде встановити систему протитоку, завдяки цьому системі Ви зможете пропливати дуже великі дистанції, залишаючись при цьому на одному і тому ж місці.

Класичним варіантом для басейнів вважається басейн, що виготовляється із залізобетону. Переваги монолітного залізобетону полягають у тому, що з’являється можливість виготовлення чаші басейну прямо на місці заливки вже разом з фундаментом або ж окрема її доставка із заводу, також можливе створення різних форм басейнів, їх довговічність і міцність, в тому числі і великий вибір матеріалів для облицювання бетону. Але він також має і свої мінуси, необхідність в гідроізоляції чаші даного басейну. Оскільки бетонна конструкція сама по собі дуже важка, необхідно точно дотримуватися технологію, терміни її виготовлення не маленькі.

Як показує практика найбільш популярними серед басейнів, є бетонні басейни. Для їх облицювання в основному використовують мозаїку з скла або ж спеціальну плитку з кераміки, яка має маленький коефіцієнт поглинання води. Можливо також використання пластикової плівки, вона значно дешевше мозаїки і в свою чергу не потребує гідроізоляції обсягу.

Для спорудження залізобетонної чаші басейну необхідно для початку вирити котлован потрібного Вам розміру, дно котловану необхідно всипати підстилаючих шаром піску. Після чого потрібно зробити цементно-піщану захисну стяжку і влаштувати зовнішню гідроізоляцію. Тільки після всього цього, необхідно будувати опалубку і робити заливку бетону. Необхідно що б товщина дна і стін була не менше 25 сантиметрів. У висновку проводиться цементно-пісочна вирівнює стяжка і вже внутрішня гідроізоляція, тобто поверхня чаші басейну необхідно покрити еластичним полімерно-цементним складом, з його допомогою створюється ефект ніби гумового мішка, завдяки чому чаша басейну ставати водонепроникною. Внутрішня гідроізоляція необхідна в тому випадку, якщо басейн зовні буде фарбуватися, або ж облицьовуватися мозаїкою або плиткою.

Що ж стосується гідроізоляції елементів закладки, під які в свою чергу спочатку повинні бути передбачені отвори, то їх (донні сливи, форсунки і т.д.) ще перед заливкою бетоном необхідно обмотати водовідштовхувальним шнуром, і вже тільки після це монтуватися. У випадку, коли установка закладних елементів проводиться після того, як вже буде виготовлена ??сама чаша басейну, то в спеціально відведені для них місця вставляють спеціальні пробки.

Ще одним з варіантів заглубленного басейну є – кесонний басейн, він встановлюється в тих випадках, коли є досить серйозні проблеми з відведенням грунтових вод. При установці даного виду басейну, на дно виритого котловану встановлюється залізобетонна плита, на яку, згодом, і встановлюється кесон (зварена металева чаша, зовні захищена спеціальним мастилом). Простір, який утворюється між стінками котловану і кесоном необхідно залити бетоном. Всередині поверхню металевої чаші басейну необхідно покрити штукатуркою, потім шаром гідроізоляції і лише після цього проводити оздоблювальні роботи.

Але дана технологія застосовується досить рідко, тому що коштує не дешево. На сьогоднішній день набули широкого поширення басейни, що виготовляються з поліпропілену і деяких інших видів пластикових матеріалів. Для цього варіанту спочатку виготовляються збірні пластикові форми, які використовуються в якості незнімної опалубки. Після чого в них заливається бетон або ж звичайна цементна суміш з мінімальним армуванням. Такий басейн обійдеться Вам набагато дешевше, ніж залізобетонний, так як вимагає менше роботи з оздоблення та гідроізоляції.

З недавніх пір на ринку стали досить активно пропонуватися композитні басейни, їх чаші виготовляються на заводі з композитних матеріалів під необхідний розмір, після цього їх доставляють і встановлюють.

Здавалося б, технологія досить прогресивна і виграшна, немає необхідності в гідроізоляції, обробці, досить довговічні, міцні, але й тут є свої мінуси. За цією технологією досить складно зробити великі і середні басейни, навіть хоча б через доставки. У грунтах насичених водою така чаша басейну буде легко виштовхуватися, особливо під час морозів, слідчо її необхідно буде зміцнювати. Крім усього цього композит досить легко дряпається, та й вибір поки не великий, всього кілька пропозицій забарвлень і форм.

Не варто забувати, що є і такий варіант як збірно-секційний пластиковий басейн. Він має конструкцію з скріплених або зварених між собою поліпропіленових аркушів. Одне його достоїнство це те, що він дуже дешевий, його недолік, полягає в слабкості пластикової конструкції. Збірні конструкції прийнято не заглиблювати, тому чаша басейну розташовується над поверхнею землі. Забратися в неї можна за допомогою драбинки або через борти.

Крім того, в наявність є збірно-розбірні сезонні басейни, їх плюс в тому, що за необхідності їх можна зібрати протягом 1 – 2 днів і так само розібрати. Їх несучу основу становить досить міцний каркас, який має вигляд рами.

У вже встановлений каркас необхідно вкласти мішок з плівки ПВХ, і після цього у вже утворилася ємність наливають воду. Збірно-розбірна чаша також не заглиблюється в землю, її обсяг може становити не більше ніж 25 кубометрів води.

Як згадувалося раніше, легка покрівля над вуличним басейном не завадить. Ви її можете спорудити самі з підручних матеріалів, або ж придбати вже готові прозорі покрівлі і не мучити себе зайвою роботою. Погодьтеся, що встановити легку покрівлю набагато простіше, ніж будувати спеціально окреме приміщення під басейн. Маючи над басейном покрівлю, сезон купання значно триватиме, тому що в деякій мірі відбувається економія тепла, крім цього дах здатна укрити від дощу і попадання у воду сторонніх предметів.

Є декілька варіантів для конструкції покрівлі. Найбільш простим прийнято вважати сферичну конструкцію, так званий купол. Буде набагато зручніше, якщо купол покрівлі буде відкидний, він може складатися з окремих модулів, які в свою чергу будуть легко зрушуватися, наїжджати один на одного (принцип телескопа). І завжди буде можливість в жарку сонячну погоду, одним рухом руки перетворити дах з критого купола у відкритий.

Чи не зажадає особливо великих витрат і захисна конструкція з прозорих стін, які будуть суміщені з дахом (сферичної). Вона також може зрушуватися в сторону при необхідності. Найбільш дешевим варіантом покрівлі даху, є намет. Але він може призначатися тільки басейнів мають діаметр не більше 360 сантиметрів. Даний намет досить легко монтується за допомогою алюмінієвих стійкий і плівки, стійкої до ультрафіолету, при необхідності його легко можна буде розібрати і прибрати.

Мати басейн на своїй присадибній ділянці досить зручно в літній час, завжди можна розслабитися, відпочити, поплавати. Головне, щоб не будувати басейн собі у збиток, потрібно не забувати про правила і критерії, що застосовуються до його будівництва. Якщо Ви хочете щось неординарне і ексклюзивне, бажано звернутися по допомогу до архітектора, фахівці Вам все розповім і покажуть, складуть для Вас проект відповідає Вашим побажанням.

Кам'яні матеріали, використовувані при будівництві в декоративних цілях
Сендвіч-панелі: характеристики, переваги, недоліки

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Статті
<