Banner
Banner
Banner

Шумоізоляція і звукоізоляція квартири, стін, стелі і підлоги, як зробити шумоізоляція квартири своїми руками

квітня 10, 2012


матеріали для звукоізоляції і шумоізоляції комнати

Шумоізоляція стін починається зі зняття плінтусів, розеток, карнизів і ретельного промазування цементним розчином всіх тріщин, щілин між панелями, наскрізних отворів, які часто бувають між квартирами в місцях проходження комунікацій і проводів.

Матеріалами для шумоізоляції можуть бути пінополістирол, мінеральна або скловата, спеціальні шумопоглинаючі полімерні плівки, спінені декоративні панелі. Така ізоляція часто зменшує площу житлових кімнат, що особливо актуально у ванній і кухні, але все ж краще пожертвувати кількома сантиметрами, ніж жити в просторій, але галасливою квартирі.

Але, шумоізоляція квартири своїми руками не завжди дасть вам гарантію спокою і тиші. Багато чого буде залежати від ваших сусідів зверху. Адже вібрація від ходьби, падіння предметів або роботи побутових приладів дуже добре поширюється по перекриттях. Щоб усунути поширення шуму, сусіди зверху повинні провести звукоізоляцію підлог.

Але якщо вони не погодяться на це, особливо коли ремонт квартири вже закінчений, то частково погасить звуки шумоізоляція стелі . Для її виконання, як правило, влаштовують підвісну стелю на деякому віддаленні від перекриття. Простір між підвісною стелею і плитою заповнюють звукоізолюючим матеріалом. Кріплення підвісної стелі також має бути заізольованим, щоб не проводити вібрацію.

Як зробити звукоізоляцію в квартирі від сусідів

Але виконання шумоізоляції стелі своїми руками  може тільки трохи знизити рівень шуму, але не усуне його повністю. Щоб максимально використовувати поглинання шуму акустичною стелею, прослідкуйте, щоб облицювання такої стелі було пористе і пропускало повітря до ізоляійного шару. Таку стелю не можна зафарбовувати, оскільки цим ви сильно знизите її властивості.

Якщо ви проводите комплексний ремонт, то варто подумати про своїх сусідів і самим виконати звукоізоляцію підлоги в квартирі . Ви ж не хочете, щоб сусіди чули все, що відбувається у них над головою?

Для виконання шумоізоляції підлоги  влаштовують спеціальні звукоізолюючі стяжки на роздільному шарі. Вони ще називаються «плаваючими підлогами», бо стяжка повністю відокремлена від перекриття і стін шаром звукоізолюючого матеріалу.

Також можна підсилити ефект «плаваючої підлоги» за рахунок повторної підкладки тонкого звукоізолюючого матеріалу під фінішне покриття підлоги. Наприклад, під ламінат або паркет укладають шар пробки.

Крім того, є навіть спеціальні покриття для підлоги, які у своїй структурі містять ізолюючий матеріал. У продажу можна знайти паркетну дошку, в якій між покриттям з шпони і підставою знаходиться шар тієї ж пробки. Таке покриття краде звуки кроків.

Звукоізоляція стелі
Звукоізоляція квартири

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Шумоізоляція
<