Banner
Banner
Banner

Шпалери під фарбування фото, паперові, флізелінові і склошпалери під фарбування, як клеїти і чим пофарбувати

лютого 27, 2012


Шпалери для стін під фарбування  стають дедалі популярнішими, адже вони привертають увагу своєю ціною, простотою поклейки, якісним видом після фарбування і різноманітністю фактур. Вони дуже довговічні, практичні, а змінити колір стін можна легко і швидко, задавши новий шар фарби.

Але не всі види шпалер під фарбування володіють однаковими характеристиками і перед тим, як зробити покупку, слід розібратися в тому, якими вони бувають, і який вид потрібний саме вам.

Вибір шпалер під фарбування, фотографії шпалер і ціна

Існує три основних види шпалер під фарбування: флізелінові, паперові та склошпалери. Ці матеріали не тільки мають різну вартість, але і відрізняються технологією поклейки, тому до вибору слід підходити усвідомлено.

фарба і клей для шпалер під фарбування|шпалери для стін під фарбування|вартість шпалер під фарбування

Паперові шпалери під фарбування  є самими недорогими з усіх видів, але вони також вимагають і вмілого поводження з собою при поклейці. Лицьова сторона таких шпалер просякнута водовідштовхувальним складом, що дозволяє їх фарбувати кілька разів, але вони можуть стягуватися і жолобитися при зміні вологості обклеєної поверхні, що призведе до неприємних для покриття наслідків. Тому шпалери на паперовій основі вимагають дбайливого і ретельного розгладження, а також якісних умов сушки – без протягів і коливань температури.

Флізелінові шпалери під фарбування прекрасно приховають дрібні нерівності стіни за рахунок рельєфного малюнка з спученого вінілу. Вони дуже тонкі, але не дають усадки або розтяжки на стінах, тому клеїти їх, в якійсь мірі простіше, тим більше що на самі шпалери наносити клей немає потреби – тільки на стіну. Але, в той же час, вони володіють і малою міцністю до фарбування, тому поводитися з ними слід обережно.

Найдорожчим видом будуть склошпалери під фарбування , але їх ціна виправдана високою міцністю і стійкістю до стирання. Полотно навіть можна мити щіткою, на відміну від паперового або флізелінового, але, зважаючи на тяжкість і щільність, вони вимагають більш ретельної підготовки поверхні. Обов’язковим є використання спеціальної силіконової грунтовки до склошпалер, що збільшує  вартість шпалер під фарбування.

Як клеїти і фарбувати шпалери під фарбування, вибір фарби

Поклейка паперових шпалер під фарбування не відрізняється від традиційної технології. Єдине – такі шпалери завжди клеять встик, оскільки товщина їх значна.

Поклейка флізелінових і склошпалер дещо простіша – їх не треба попередньо промащувати клеєм і відміряти полотнища – рулон розкочується відразу від верху по стіні і відрізається внизу по плінтусу.

Наступне питання – чим фарбувати шпалери? Зазвичай використовується акрилова або водоемульсійна фарби, безпечні для здоров’я і не мають сильного запаху.

Обов’язково звертайте увагу на клас безпеки і наявність сертифіката якості, адже фарби для шпалер під фарбування нерідко наносяться досить товстим шаром і містять різні наповнювачі та структуроутворювачі, не завжди нешкідливі.

Перед тим як пофарбувати шпалери під фарбування слід врахувати особливості кімнати, в якій проводиться обробка. Для дитячої використовуйте тільки безпечні та недорогі водоемульсійні фарби – вони не так довговічні, але тут будь-яка фарба і шпалери довго не протримаються. А ось алкідні фарби не варто застосовувати в дитячих і спальнях, але вони будуть доречні в місцях підвищеного забруднення й стирання стін.

Перед тим, Як вибрати шпалери під фарбування , врахуйте, що алкідна фарба зробить їх дуже важкими, тому зчеплення зі стіною у полотна має бути хорошим.

Фарбування проводиться двома шарами, з інтервалом мінімум в 12:00. Виступаючі деталі малюнка можна позначити іншим кольором за допомогою губки або м’якого поролонового валика без натиску при роботі.


Як швидко зняти старі вінілові, паперові та бамбукові шпалери зі стін, як правильно знімати миються шпалери
Як клеїти бамбукові шпалери

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Шпалери
<