Banner
Banner
Banner

Вибираємо сифон для раковини, ванни і душової кабіни, пляшковий, гофрований і трубний сифон, установка, збірка і монтаж

лютого 27, 2012


Важко уявити сучасне житло без каналізації.

Її роль – відведення з будинку забруднених стоків. Але для того, щоб запах цих стоків не проникав приміщення, обов’язково встановлюється така важлива деталь водовідвідної системи, як сифон.

Він є посередником між душовою кабіною, ванною, мийкою і безпосередньо каналізацією. Його завдання – пропустити воду в одну сторону і не допускати проникнення каналізаційних газів назад.

Види сифонів для душового піддону, умивальника і ванни

Всі сантехнічні сифони можна розділити на три види: пляшкові, гофровані і трубні. Застосовуються вони разом з кухонними мийками, раковинами, ванними і душовими піддонами – для кожного випадку призначений свій тип сифона.

пляшковий сифон для раковини
трубний сіфон
збірка, установка і монтаж сифона для душової кабіни
Гофрований сифон

Найпростішим за своєю конструкцією є гофрований сифон, який застосовується найчастіше для раковин. Його перевагою є гнучкість, адже складається він з гофрованої пластикової труби, згинається у вигляді перевернутого S. Завдяки гнучкості він може бути розміщений в самих обмежених умовах під раковиною, але в разі засмічення його буде складно почистити. Тому гофровані сифони рідко застосовуються для кухонних мийок.

Пляшковий сифон

Пляшковий сифон для раковин застосовується набагато частіше, через свого більш презентабельного вигляду і більшої зручності при чищенні. Його можна розібрати і знову зібрати після чистки, встановити перед колбою відвід для пральної машини, або навіть обладнати перелив.

Сифон для мийки з переливом дуже корисний у випадках, коли ви використовуєте пробку, щоб набрати води, наприклад, для миття фруктів, але зазівалися і не вимкнули її вчасно.

Трубний сифон

Трубний сифон застосовується найчастіше в місцях, де немає достатнього обсягу, щоб використовувати інші типи затворів. Він служить у ролі сифона для душового піддона або ванни, дозволяючи їх встановлювати на мінімальну висоту, але при цьому повністю виконуючи свої функції. Для ванних і глибоких сидячих піддонів використовують також перелив.

Інструкція по збірці, встановлення та монтажу сифона для раковини, ванни і душової кабіни

Сифон – не найдорожче сантехнічне обладнання, щоб на ньому економити, але в той же час – один з найважливіших елементів, тому слід ретельно поставитися до його вибору.

При покупці і установці сифона своїми руками слід звернути увагу як на його тип, відповідний для планованого місця установки, так і на характеристики. Основними є: діаметр зливного отвору в сантехніці, пропускна здатність і особливості дизайну. Наприклад, якщо при монтажі сифона для раковини буде підключений слив пральної або посудомийної машини, то слід ставити модель з великою пропускною здатністю. Також слід звертати увагу на особливості конструкції таких типів, як сифон для подвійної мийки, наприклад. В залежності від ваших побажань він може обладнуватися вбудованими пробками, одним або двома переливами та іншими важливими деталями.

При збірці сифона для ванни розкладіть всі його складові і звірте із супровідною документацією їх наявність і назви, щоб не виникло проблем при монтажі. Потім зберіть сифон повністю і помістіть його під ванною, щоб перевірити, як він там розташовується і чи не буде на нього що-небудь тиснути. Щоб уникнути цього, приділіть увагу товщині і довжині труб, заздалегідь продумавши їх розміщення. Після складання пристрою на ванної ретельно перевірте герметичність всіх стиків.

Установка сифона для душової кабіни з переливом здійснюється майже так само, як і для ванної. Всі деталі трубного сифона розкладають поруч і ідентифікують, потім починають збірку, спочатку встановлюючи на місце гумові прокладки і тільки потім затягуючи різьблення. Потім приміряють і розтягують на необхідну довжину гофротруби переливу і трубу випуску, під’єднують їх, заізолювавши з’єднання. На зливні отвори прикріплюють накладки, стежачи за тим, щоб їх можна було без проблем зняти при чищенні засмічення.

Після того, як проведено монтаж, слід перевірити герметичність сифона, включивши воду. Зверніть увагу на термін застигання герметика, якщо такий використовувався при складанні – не можна експлуатувати сантехніку до закінчення цього терміну.


Піддони для душових кабін, акрилові, чавунні, сталеві, мармурові, дерев'яні душові піддони
Підключення душової кабіни, схема підключення і установки душової кабіни

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Сантехніка
<