Banner
Banner
Banner

Пристрій унітазу

лютого 27, 2012


Унітаз сьогодні можна зустріти вже в кожній оселі, як у квартирі, так і в приватному будинку. Якщо і у вас в будинку коштує такий «білий друг», то не зайвим буде знати, як він влаштований, адже якщо ви будете мати такі знання, то будь-яка поломка унітазу вам буде байдуже, тому що ви з легкістю зможете її усунути.

Унітаз, як і вся сучасна сантехніка, виготовляється з фарфору і фаянсу, також, зустрічаються деякі моделі, які виготовляються зі скла, каменю і металу. Унітази можуть бути і різної форми – тарілчасті і воронкоподібні.

Тарілчасті унітази

Пристрій унітазу такого типу небагато відрізняється від того ж воронкоподібного. Система даного унітазу представляє собою пристрій, в якому є окрема чаша (як правило, невеликих розмірів) і окремий сифон. Чаша виготовлена у вигляді тарілки, яка постійно наповнена водою і призначена для прийому нечистот. Сифон, який також знаходиться в постійно заповненому водою вигляді, служить ще і в деякому роді затичкою, яка не дає газам з каналізаційної труби проникнути в приміщення.

У верхній частині унітазу знаходиться горловина, до якої приєднується бачок або інший пристрій зливу. Така горловина з’єднується з водорозподільні жолобом унітазу, що мають в задній частині якийсь козирок. Сифон закінчується випуском, які з’єднує унітаз і каналізаційний трубопровід.

Така система унітазу увазі очищення від нечистот шляхом промивання чаші унітазу сильним струменем води.

Воронкоподібні унітази

Пристрій унітазу воронкоподібного також не дуже складно, адже в даному випадку чаша унітазу плавно переходить внизу в сифон. Такі унітази додатково можуть оснащуватися декількома системами сифонируют пристроїв, які забезпечують більш високу «продуктивність» таких унітазів (збільшують випуск води, а значить, і підвищують силу зливу). Як правило, в таких унітазах вода надходить як в водорозподільний жолоб, так і в спеціальний отвір, тим самим підвищується швидкість набору води.

Незалежно від типу унітазу, сифони в них можуть бути як відкритого, так і прихованого типу.

У прихованих сифонів випуск спрямований вниз, а у відкритих – горизонтально, або під кутом 3000. Перший тип випусків приєднується до того каналізаційного трубопроводу, який покладений в товщі перекриттів, а другий тип – до того, який прокладений під підлогою.

Окреме слово варто сказати і про зливних бачках, без яких пристрій унітазу було б неповним. Всі існуючі на сьогоднішній день зливні бачки можна розділити на два основних види чавунні (високорасположденние) і керамічні (низькорозташованим, високорозташованих, що з’єднуються безпосередньо з унітазом).

високорозташованих бички з’єднуються з унітазом за допомогою змивних труб, а низькорозташованим за допомогою спеціальних відводів. Ті ж бачки, які з’єднуються безпосередньо з унітазом, розташовуються на спеціальній панелі унітазу і закріплюються болтами.

Якщо бачок чавунний, то в ньому вода спускається наступним чином: спускний клапан піднімається, вода, що йде в змивну трубу, і захоплює за собою воду з бачка крізь сифон.

В фаянсових ж бачках сифона немає, і вода в них надходить крізь трубку, клапан поплавковий і трубку наливну. Змивши здійснюється при натисканні спеціальної гумової «груші» на важіль. «Груша» при піднімається, і вода витікає в змивну трубу.


Піддони для душових кабін, акрилові, чавунні, сталеві, мармурові, дерев'яні душові піддони
Підключення душової кабіни, схема підключення і установки душової кабіни

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Сантехніка
<