Banner
Banner
Banner

Жива огорожа на дачі фото, рослини і чагарники для живої огорожі, як зробити живий паркан

лютого 27, 2012


Жива огорожа так популярна в ландшафтному дизайні не тільки через свою декоративності, але і через покращення мікроклімату у дворі, створенню пило-та вітрозахисту, затримання шумів з вулиці і очищенню повітря. Тільки вона може по праву називатися екологічним огорожею, оскільки не тільки не погіршує навколишнє середовище, але і сприяє її очищенню.

Для того щоб влаштувати такий паркан у себе на дачі чи біля заміського будинку слід правильно вибрати рослини для живої огорожі і дотримати всі вимоги по їх посадці, догляду та стрижці.

Жива огорожа на дачі з ялини, глоду, туї, барбарису, бузку і ялівцю

Представлені в статті фото живоплотів показують, якими різноманітними бувають, залежно від підбору рослин. Найчастіше використовуються вічнозелені чагарники і хвойні: туя, ялівець, ялина, магонія падуболистная, кизильник, барбарис Тунберга, самшит або буксус.

посадка живоплоту на дачі фото
рослини і чагарники для живої огорожі
догляд і стрижка живого паркану

Хоча ці огорожі вимагають менше догляду, але їх вид часто одноманітний, ростуть вони повільно і не радують наше око декоративними квітами або плодами. Тому часто їх замінюють іншими рослинами або влаштовують подвійний живий паркан, в якому один ряд красуватиметься зеленню взимку, а другий – квітами влітку.

Часто як чагарників для живої огорожі використовують плодові культури: смородину, агрус, іргу, обліпиху, аличу, кизил, ожину. Така стіна буде давати ще й непоганий урожай, але треба бути готовим до того, що вид газону біля неї буде зіпсований обсипалися ягодами.

Часто використовуються також шпалерні конструкції, до яких підв’язують ліани або деякі види декоративних дерев, переплітаються між собою гілками. Для шпалер висаджують в’юнкі троянди, каприфоль, виноград, гортензію черешкові, хміль, клематиси, а іноді деякі форми яблунь і груш. Безсумнівним плюсом такого огородження буде швидкість росту ліан, але вартість пристрою шпалери і необхідність регулярної обрізки стримують багатьох від пристрою цього дуже декоративного виду огорожі.

Всі види зелених огорож діляться на свободнорастущие і формені, що включають і шпалерні огорожі. Якщо перші не вимагають обрізки або ж вона їм мінімально необхідна, то формені бордюри і стіни обов’язково підстригають або підв’язують гілки до шпалери.

Наприклад, така популярна зараз жива огорожа на дачі з ялини , без регулярного формування та підрізування буде виглядати неакуратно і втратить свою форму. Стрижка живоплоту також необхідна для посилення розгалуження і стимулювання росту бічних гілок. Від цього заслін стає густішим, і вигляд його поліпшується.

Як зробити живопліт, створення, стрижка і догляд живого паркану, фото

Перед тим, як зробити живопліт , розмітьте на землі її форму, обов’язково відступивши від наявного паркану або будівель мінімум півметра.

Потім слід вирити траншею для посадки рослин, роблячи її значно глибше і ширше, ніж розмір кореневої системи. Це потрібно для того, щоб ми могли заповнити її поживною сумішшю з перегною, торфу, невеликої кількості мінеральних добрив і золи.

Чим краще харчування ми забезпечимо при посадці живої огорожі, тим швидше вона досягне необхідної висоти і щільності. Особливо це важливо при ущільненій посадці і бідному грунті на ділянці. Відстань між кущами визначається видом рослини і висотою огорожі і може складати від 20 см до одного-півтора метра. Чим вище планується стіна, тим рідше слід розміщувати саджанці, щоб дати їм необхідний простір для зростання.

Якщо вами обраний формений тип огорожі, то відразу подбайте про покупку хороших ножиць для живої огорожі та виготовленні шаблону для стрижки, оскільки без них отримати рівну форму буде складно. Окремі тонкі гілки можна не зрізати, а заплітати з іншими, ущільнюючи таким чином стінку.


Дренажні системи
Де краще посадити ліс?

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Сад і місто
<