Banner
Banner
Banner

Садовий паркет – краса і довговічність покриттів відкритих майданчиків

лютого 27, 2012


До не давнього часу основним видом покриття для відкритих терас, садових доріжок і зони відпочинку біля басейнів був натуральний камінь або керамічна плитка. Суворі умови експлуатації покриття на зовнішньо повітрі зводили до мінімуму застосування дерев’яної дошки, оскільки навіть багатошарова захист лаками і просочення антисептиками не давала гарантії, що ці покриття вже через кілька років втратять свій первинний вигляд і пожолобляться від дощу, снігу та літньої спеки.

Однак, технології будівельних матеріалів не стоять на місці і ось на заміну деревині приходить деревно-полімерний композит, який дозволяє відмовитися від повсюдного застосування каменю для зовнішніх покриттів і замінити його на чудовий і довговічний матеріал, практично не відрізняється від натуральної деревини. Отримують деревно-полімерний композит шляхом змішування тирси, полімерних матеріалів і пігментів, стійких до ультрафіолету. Маса в розплавленому стані пропускається через екструдер, після чого на неї наноситься рифлення, а також текстурний малюнок деревини.

Дошка з цього матеріалу отримала назву садового паркету не тільки тому, що вона прекрасно виглядає і вимагає мінімум догляду, а й через свою виняткову довговічності. Дерево-полімерний композит так само, як і ванни чавунні служить не менше 50 років, не втрачаючи своїх міцнісних характеристик. Цей матеріал, на відміну від натуральної деревини, не розсихається, не жолобиться, не вбирає вологу. Садовий паркет добре обробляється будь-яким ріжучим інструментів, не дає відколів і при експлуатації не утворює скалок і задирок.

Тому цей вид покриттів ідеально підходить для басейнів, причалів і відкритих терас.

Колірна гамма садового паркету налічує десятки кольорів і відтінків. Крім того, додаткові можливості для створення цікавих дизайнерських рішень при роботі з садовим паркетом дає його двостороння лицьова обробка. На одній стороні нанесено дрібне рифлення, що робить цей матеріал не тільки приємним на дотик, а й неслизьким, а інша сторона має фактуру натуральної деревини.

Укладання садового паркету доступна навіть людині, яка не має спеціальних будівельних навичок, оскільки система надійних замкових з’єднань дозволяє швидко зібрати з садового паркету покриття потрібної форми і розміру. Головною умовою, яке потрібно дотримуватися, це підготовка під садовий паркет рівного і твердого підстави. Кращим матеріалом для цього є бетонна стяжка товщиною не менше 80 міліметрів.


Дренажні системи
Де краще посадити ліс?

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Сад і місто
<