Banner
Banner
Banner

Вітражі своїми руками відео, виготовлення вітражів, трафарети, картинки, ескізи, матеріали для вітражів

лютого 27, 2012


У сучасному інтер’єрі дизайнери все частіше використовують нестандартні декоративні елементи, такі наприклад, як вітражі. І не тільки при створенні інтер’єрів ресторанів, кафе та нічних клубів – в рядовий квартирі або приватному будинку теж знайдеться вдале застосування вітражного скла.

Але не у всіх є можливість найняти фахівця для виготовлення вітражів на замовлення. Але це не біда – виготовити вітраж своїми руками не так і складно, якщо є творчі здібності та терпіння.

Як зробити вітраж, виготовлення віконних вітражів своїми руками, відео

Найпростішою технікою виготовлення вітража своїми руками є імітація вітражів за допомогою заливки лакового, свинцевого або будь-якого іншого контура. При цьому на звичайне віконне скло наносять контури майбутнього малюнка, шляхом наклеювання свинцевою дроту, плоскою тасьми або видавлювання тонкої смужки густого лаку зі шприца.

Як зробити вітражі своїми руками
віконні та дверні вітражі своїми руками
відео з виготовлення художніх вітражів

Коли контур застигне, ділянки заповнюють спеціальними фарбами для вітражів або більш дешевим їх варіантом: клеєм (БФ-2, ПВА) з аніліновими барвниками. У даній статті ви можете побачити на відео виготовлення вітражів за цією методикою.

Перевага техніки імітації вітражних стекол в тому, що малюнок можна наносити на вже готове віконне скло, навіть не виймаючи його з рами, або декорувати криволінійні поверхні: вази, люстри, різні судини.

При цьому зовсім не обов’язково бути художником, оскільки трафарети і ескізи для вітражів можна знайти у продажу і просто перенести їх на скло. Можна також використовувати в якості зразка для вітражів в інтер’єрі квартири фото чи малюнки з журналів, збільшивши їх до необхідного розміру і перенісши контур на скло.

Техніка імітації вітража, хоча і не вимагає наявності спеціального обладнання, навичок і дорогих матеріалів, як техніка традиційного вітража, але все ж вам знадобиться терпіння і акуратність. Якщо ви хочете, щоб робота велася легше, то варто вибирати якісні фарби для вітражів. Але якщо ви не можете придбати їх, то можна замінити фірмову фарбу менш дорогими матеріалами.

Художні вітражі в інтер’єрі квартири, фото вітражів, трафарети й ескізи

При виготовленні художніх вітражів можна використовувати різні фарби як за кольором і консистенції, так і за способом нанесення.

Розрізняють фарби для холодного нанесення і для запікання. Перші готуються на основі летючого розчинника, наприклад спирту, а другі – на водорозчинній основі, яка твердне при запіканні в духовці.

Також, в залежності від типу фарби, картинки і малюнки для вітражів можуть бути непрозорими або светопроніцаемимі. Комбінуючи склади різного типу можна виготовити унікальні віконні та дверні вітражі своїми руками .

Особливо цікавим може бути використання структурних гелів, добавок-глітером і фасеточних лаків. Змішуючись з фарбами, вони створюють неповторні ефекти зміїної шкіри, порцеляни, дерева, металу, рифленого скла та багато інших.

Крім віконних і дверних стекол розпису можна піддати будь-які поверхні, причому не завжди скляні. В інтернеті можна знайти фото вітражів , виконаних на вазах, кухонних фартухах, дзеркалах, люстрах і інших поверхнях.

Так як зробити вітраж своїми руками з першого разу непросто, то будьте готові до того, що фарба не завжди буде лягати рівно, лінії вийдуть неоднаковою товщини, а на фарбі можуть виникнути нерівності і плями. Навіть якщо так сталося, то не варто засмучуватися – дочекайтеся висихання ділянки, а потім зніміть фарбу дуже гострим ножем і виконайте нанесення повторно. А для того, щоб переробляти довелося менше, потренуйтеся перш на непотрібних шматочках скла і підберіть зручну кисть.


Вітражі своїми руками відео, виготовлення вітражів, трафарети, картинки, ескізи, матеріали для вітражів
Кашпо для квітів своїми руками фото, макраме кашпо для квітів, підвісні кашпо для будинку й саду

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Рукоділля
<