Banner
Banner
Banner

Зенітні ліхтарі: привабливі зовні, корисні всередині

лютого 27, 2012


Незважаючи на те, що в Європі зенітні ліхтарі використовують не перший десяток років, для Росії вони є своєрідним нововведенням. Значимість їх застосування досить велика, як доводить практика. Вони затребувані в зимових садах і спортивних комплексах, на виробничих об’єктах і в торгових залах, їх призначенням є забезпечення більшої інтенсивності освітлення великих за площею об’єктів.

Все частіше в інноваційних проектних рішеннях будинків з’являються так звані скляні куполи, тобто скляні даху на покрівлях. Подібні будівлі в останні роки з’явилися в багатьох російських містах. Вони дуже прикрашають і осучаснюють вигляд будь-якого міста.

Покрівля будинку з зенітними ліхтарями виглядає набагато привабливіше, ніж будинок з плоскими покрівлями типовими. Частина елемента покрівлі, призначена для якісного освітлення площ, розташованих усередині приміщення, природним світлом – це і є зенітні ліхтарі. Вони представляють із себе світлопрозору конструкцію у вигляді люка, розташованого на даху будівлі і висвітлюють природним світлом всю площу об’єкта по периметру.

У порівнянні з вікнами такого ж розміру, розташованими на вертикальній стіні, зенітні ліхтарі виявляються в більш виграшному положенні як носії більшої кількості світла.

У два, а то і в два з половиною рази більше світла проникає через зенітного ліхтаря через вертикальні вікна. Теплих повітря піднімається догори самостійно за рахунок ефекту конвенції, а зенітні ліхтарі допомагають забезпечення природної вентиляції приміщень. При цьому відпадає необхідність у застосуванні вентиляційних насосів і зайвих витрат на електроенергію.

Зенітні ліхтарі мають найрізноманітніші форми. Вони можуть бути арковими, двосхилими і виконаними у формі пірамідальних скляних дахів. Змонтовані на дахах будівель люки димовидалення виконують функції видалення диму, а також забруднення повітря токсинами. Також вони забезпечують підвищену тепло.

У разі виникнення пожежі на великих об’єктах люки димовидалення сприяють швидкій евакуації, захисту конструкцій будівель від перегріву, зменшити збитки, завдані будівлі продуктами горіння і димом. Люки димовидалення бувають різних розмірів, а також можуть бути оцинкованими і пофарбованими, одностулковими і двостулковими. Із зовнішнього боку підстави люки утеплюють мінеральною ватою. Перекриття клапана проводиться з пористого полікарбонату різноманітних кольорів і величини, а також з акрилу.


Теплові завіси
Терасна дошка, монтаж, кріплення й укладання

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Різне
<