Banner
Banner
Banner

Земельна ділянка з будинком або без, особливості купівлі-продажу

лютого 27, 2012


Сьогодні багато хто мріє мати заміську дачу або будиночок на власній земельній ділянці, щоб відволіктися там від суєти міських буднів або просто вдихнути трохи свіжого повітря. Варіантів втілення своєї мрії в реальність предостатньо, завдяки можливості здійснювати купівлю-продаж заміських земельних ділянок.

Можна придбати готовий будинок з наявним ділянкою, а можна купити один земельну ділянку і потім запустити будівництво будинку. Нерідко, втомившись від утомливих поїздок на дачу або просто через брак вільного часу, деякі громадяни бажають продати ділянку або будинок з ділянкою. Як покупці, так і продавці в будь-якому випадку зіткнуться з питаннями, пов’язаними з купівлею-продажем ділянки. Що ж потрібно знати покупцеві і продавцеві?

Законодавство передбачає процедуру, при якій будь-яку земельну ділянку з будинком або без отримує кадастровий номер. Для цього ділянка повинна пройти кадастровий облік. Тільки так власник землі має право його реалізовувати. Якщо ж кадастрового номера немає, то продавцю землі доведеться неабияк побігати. В процесі кадастрової реєстрації буде проведено обов’язкове межування ділянки з встановленням меж і внесенням отриманих даних.

Укладення договору купівлі-продажу

Реалізується земельну ділянку з будинком або без нього власником через оформлення договору. Такий договір (купча) підлягає нотаріальному посвідченню, а також реєстрації в держустанові юстиції з нерухомого майна і операцій з ним. Договір про купівлю-продаж ділянки складається в письмовій формі і являє собою документ в одному примірнику, який підписують обидві сторони.

Договір про купівлю-продаж ділянки землі повинен містити всі обов’язки і права двох сторін. До обов’язкових пунктів, які повинні враховуватися в договорі, відносяться: предмет договору, його вартість і реальні обтяження, наявні на земельній ділянці. Деякі умови, наприклад порядок розрахунків, може бути врахований за взаємною домовленістю сторін.


Теплові завіси
Терасна дошка, монтаж, кріплення й укладання

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Різне
<