Banner
Banner
Banner

Види корозії, які можуть виникнути на нержавійці

лютого 27, 2012


Протягом багатьох років люди боролися з утворенням корозії, але вийшло її побороти англійському вченому на початку двадцятих років Г. Берлі. Під час роботи зі сплавами він виявив, що з’єднання нікелю та хрому, це саме той матеріал, який має захисний шар від утворення корозії. У сучасному житті нержавіючої сталлю називаються сплави, які мають у своєму складі не менше десяти відсотків хрому. При цьому захисний шар утворюється під час контакту з киснем з навколишнього середовища. Такий шар захищає виріб з нержавіючого сплаву від подальших хімічних впливів. Крім того, навіть якщо поверхня пошкоджена, на ній утворилися подряпини або вм’ятина, то під впливом контакту з киснем знову утворюється захисний шар, таким чином, відбувається самозаживления.

І тому, якщо матеріал буде використовуватися з незначною кількістю надходження кисню, то освіта оксидів хрому буде значно нижче. Відповідно, в такому випадку необхідно використовувати більш міцні нержавіючі сплави. Але виникнення корозії утворюється як від мінімальної кількості кисню, так і через помилки допущені при проектуванні. При цьому варто не забувати, що деякі види нержавійки при контакті з солоною водою або іншими металами, може призвести до електрохімічної корозії.

Отже, щілинна корозія особливо небезпечна для нержавіючої сталі. При цьому щілину на увазі під собою простір під різними відкладеннями, тобто утворюється місце, з-під якого волога не може вийти, таким чином, виникає застійна зона. Вище було сказано, що при нестачі кисню не утворюється захисна плівка, а отже, навіть нержавейка покривається шаром іржі, як звичайнісінький метал.

В такому випадку, щоб уникнути виникнення такої корозії, необхідно максимально обмежити доступ вологи в щілини, для цього можна використовувати спеціальні герметики, якщо виявили освіти, то необхідно відразу ж їх видалити, а також постаратися зробити максимально якісну вентиляцію.

Також можна зіткнутися з морською корозією, яка може бути гальванічної і являє собою електрохімічну реакцію між різними видами металу. У такому випадку між металами відбувається електрообмена, так як всі метали мають електричним потенціалом. Електролітом між двома різними джерелами може стати не тільки морська, але і прісна вода. Визначити, що почалося утворення корозії можна кількома способами, для початку необхідно звернути увагу, що на ушкодженому місці покриття здувається або починає лущитися, можливо, з’явилася вм’ятина в металі. В такому випадку необхідно очищати пошкоджену поверхню, обробляти спеціальними речовинами і потім знову покривати фарбою.

Але, крім гальванічної корозії, є ще більш не вловимий вид – корозія блукаючих струмів. Відбувається такий процес у тому випадку, якщо метал, по якому проходить струм помістити в заземлений водойму. Таким чином, струм через воду пройде до землі, і корозія утворюється в тому місці, де стався пробій. Наслідки можна виявити, так само як і в попередньому прикладі.

речі це стосується не тільки великих деталей виготовлених з нержавіючої сталі. Стрічка нерж має такі ж властивості, тому при виготовленні різних обладнань або виробів, необхідно особливу увагу приділяти запобіганню утворення корозії. Особливо, коли стрічка використовується в обладнанні, які виготовлені з різних металів.


Теплові завіси
Терасна дошка, монтаж, кріплення й укладання

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Різне
<