Banner
Banner
Banner

Пластикові панелі для ванної кімнати фото, обробка ванної кімнати пластиковими стіновими панелями ПВХ

лютого 27, 2012


Пластикові стінові панелі для ванної використовуються у нас порівняно недавно. З виходом на ринок нового товару з’явилося багато пов’язаних із ним забобонів, легенд і відверто рекламного характеру описів. Фото панелей ПВХ для ванної наповнили каталоги будівельних фірм та інтернет, безліч виробників почали випуск стінових панелей власної рецептури.

Так що ж являють собою ПВХ панелі, в чому їх переваги і недоліки, порівняно з іншими матеріалами?

стінові панелі для ванної кімнати фото, обробка ванної пластиковими панелями

Панелі для ванної кімнати бувають листові і набірні, або так звані рейкові. Саме останні найбільш поширені в магазинах, оскільки просто і швидко монтуються на стіни, навіть без наявності будь-яких спеціальних навичок.

Крім того, обробка ванної кімнати пластиковими панелями може тривати всього 1-2 дні, тоді як на укладання плитки потрібно 5-7 днів. Це важливо для тих, хто хоче виконати облицювання стін самостійно, та до того ж швидко. А вибір кольору дозволяє самостійно підібрати панелі під будь-який дизайн кімнати.

монтаж і кріплення панелей для ванної кімнати
пластикові панелі для ванної кімнати
стінові вологостійкі панелі для ванної фото

Але як справи з приписуваними їм характеристиками: екологічністю, довговічністю, стерильністю та негорючістю? Тут не все так просто, як каже реклама.

Пластикові панелі для ванної кімнати виготовляються з полівінілхлориду (ПВХ), який насправді безпечний, стабільний і екологічний. Але слід сказати, що ці якості можна віднести тільки до панелей з первинного ПВХ, а є панелі і з вторинної пластика.

Тому, при виборі стінних панелей поцікавтеся сертифікатом якості. Пластик, з якого вони виготовлені, має бути первинним. Такі панелі мають рівну однорідну структуру без вкраплень, розводів і пор. Завдяки гладкій поверхні вони легко миються, не пропускають вологу і просто дезінфікуються, тому їх рекомендують до застосування навіть у лікарнях. Також первинний ПВХ дуже стабільний і не виділяє шкідливих речовин. З нього роблять пляшки для мінеральної води, шприци, упаковку для ліків.

Вологостійкі панелі для ванної, обробка стін ванної пвх панелями

Якщо ж ви купили недорогі панелі для ванної кімнати з вторинного пластика, то немає ніякої гарантії заявлених властивостей. Вторинний пластик швидко розкладається, може містити шкідливі домішки, часто містить пори, в яких гніздиться цвіль і грибок. Вони швидко знебарвлюються і вигоряють.

Що стосується пожежостійкості стінових панелей для ванної, то навіть панелі з якісного матеріалу горять. Самозагасаючі панелі, навіть серед ліцензійних – рідкість. І коштують вони дорого. Але, тим не менш, температура спалаху стінових панелей для ванної кімнати досить висока – близько 400 градусів. Від сірника такі панелі не загоряться. А ось панелі з МДФ горять при меншій температурі. Так що обробку ванної кімнати панелями з первинного пластику можна вважати умовно пожежобезпечною.

Ще один плюс пластикових панелей – вони не пропускають воду навіть через з’єднання. Тому вологостійкі панелі для ванної можна мити кілька разів на день і стіна під ними буде залишатися абсолютно сухою.

Правда, при монтажі таких панелей слід передбачати вихід водяної пари через облицювання, що б на стіні під панелями не збирався конденсат, і не створювалася сприятлива середа для розвитку мікроорганізмів.

Одним з недоліків пластикових панелей є їх електростатічность – вони електризуються, притягаючи пил. З одного боку, вони легко миються, але можна взагалі уникнути такої проблеми. Для цього панелі розкривають антистатичним лаком. Він не тільки відштовхує пил, але і значно продовжує термін служби облицювання.


Вибір дизайну плитки в ванну кімнату, вибір кольору, узору і розміру плитки для ванної
Аксесуари у ванній кімнаті

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ремонт ванної
<