Banner
Banner
Banner

Укладання плитки на стіну своїми руками

лютого 27, 2012


Як і двадцять років тому плитка є найпопулярнішим обробним матеріалом для таких кімнат як ванна і кухня. Популярність цю дуже легко пояснити властивостями плитки – вона міцна, стійка до впливу плитки і досить красиво виглядає в інтер’єрі будь-якого приміщення.

Для того щоб плитка добре виглядала на стіні і надалі не відпадала, її необхідно правильно укласти. Укладання плитки на стіну процес сам по собі досить нескладний, але в деяких таки можуть в процесі виникати деякі непорозуміння і труднощі, вирішення яких ми надамо нижче.

Укладання плитки на стіну , як правило, починається з підготовчого етапу, який полягає в замочуванні плитки (це необхідно для того щоб вона зміцнюватися та краще мала краще зчеплення з поверхнею стіни) і підготовці поверхні самої стіни .

Підготовка поверхні стіни полягає в її вирівнюванні (якщо стіна нерівна) або в простій мийці (якщо стіна рівна і пофарбована фарбою). Також, якщо плитка буде класти на дерев’яну основу, то його необхідно спочатку обклеїти руберойдом, після закріпити на ньому металеву сітку, погрунтовать її та вирівняти.

Плитку на стіну можна класти за допомогою декількох видів розчину:

 • Цементний розчин
 • При укладанні плитки на такий розчин, необхідно розділити стіну на декілька секторів і укласти в них по одній контрольній плитці – як правило, контрольні плитки розташовуються на відстані 50 см один від одного. При укладанні кожної контрольної плитки необхідно бути дуже акуратним і перевіряти точність укладання кожної рівнем. Для того щоб укласти плитку, необхідно нанести на неї розчин після чого щільно притиснути цю плитку до стіни. Далі, надлишки розчину прибираються і впритул до плитки встановлюються клини.

 • Самоклеящаяся мастика
 • Процес укладання плитки на стіну за допомогою такої мастики практично нічим не відрізняється від укладання на цементний розчин. Єдина відмінність в тому, що при укладанні ан мастику необхідно заздалегідь встановити орієнтир з тонкої дерев’яної рейки, по якому і буде викладатися нижній шар плитки.

  Сам процес укладання плитки на мастику, полягає в грунтовці підстави мастикою, її протиранні вологою ганчіркою, нанесенні мастики на плитку і приклеювання цієї плитки до стіни.


  Настінне панно з декоративної штукатурки
  Натяжні стелі на кухні

  Залишити коментар. Або два. :-)

  Опубліковано в: Ремонт стін
  <