Стільниці для кухні: граніт vs мармур |
Banner
Banner
Banner

Стільниці для кухні: граніт vs мармур

лютого 27, 2012


Часто, вибираючи стільницю на кухню, наш вибір падає на натуральний камінь. Найбільшу популярність в цій області отримали такі оздоблювальні матеріали, як граніт і мармур, але що ж з них віддати перевагу? Обидва матеріали володіють дуже схожими технічними характеристиками, але є й деякі відмінності, на які і слід орієнтуватися. Причому це не означає переваги і недоліки каменів в традиційному розмежування на плюси і мінуси, швидше вибирати потрібно той матеріал, який найбільшою мірою відповідає поставленим перед ним завданням.

Із загальних рис можна виділити довговічність. Обидва матеріали виявляють перші ознаки старіння не раніше, ніж через 100-150 років, а в деяких випадках і через 500. Відповідно, стільниці з каменю переживуть не тільки вас, але і ваших нащадків. У зв’язку з цим і їх ціна не здається вже настільки вагомою. Наступною спільною рисою можна назвати водонепроникність. Це дозволило застосовувати обидва види каменів при облицюванні басейнів, набережних, фонтанів, ванних кімнат, кухонь та інших приміщень з підвищеною вологістю. Третє якість – екологічність. Гранітні і мармурові вироби створюють в будинку сприятливий мікроклімат, в якому легко дихається. Матеріали є безпечними і з точки зору радіації. Ще однією властивістю є різноманітність колірної гами обох каменів. Граніт буває рожевим, рудуватим, червоним, блакитним, зеленуватим і, зрозуміло, сірим. Традиційні для мармуру відтінки – білий, жовтий, рожевий, зелений, чорний, сірий та інші.

Але в чому ж відмінності? Вони хоч і незначні, але все ж є. Обидва матеріали є міцними, але в той же час саме гранітна стільниця більш стійка до стирання. Їй не загрожує ні стиснення, ні тертя, ні механічні подряпини та інші пошкодження, так само як і атмосферні опади, лугу або кислоти, що, безсумнівно, додає плюсів у використання граніту при будівництві та ремонті. Однак мармур теж широко використовується і у внутрішній облицювання, і у зовнішній. Зокрема, звертають на себе увагу такі властивості мармуру, як морозо-і термостійкість. Як не важко здогадатися, матеріал дуже добре сприймає низькі і високі температури і їх коливання. Перше властивість ідеально застосовне до підвіконь, друге – до кухонних стільниць. У той же час обидва каменю однаково добре використовуються для всіх робочих поверхонь, а також для підлогових покриттів і облицювання фасадів, тому відмінності в їх технічних даних часом мінімальні. Багато хто вибирає ту чи іншу обробку виходячи лише із зовнішніх даних.


Фартух для кухні зі скла своїми руками, скляний фартух для кухні фото, фартух для кухні з плитки і мозаїки, дизайн
Як зробити ремонт на кухні

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ремонт кухні
<