Фартух для кухні зі скла своїми руками, скляний фартух для кухні фото, фартух для кухні з плитки і мозаїки, дизайн |
Banner
Banner
Banner

Фартух для кухні зі скла своїми руками, скляний фартух для кухні фото, фартух для кухні з плитки і мозаїки, дизайн

лютого 27, 2012


Фартух для кухонних стін є необхідністю, а не елементом декору. Традиційно він виготовляється з плитки, але часто таке покриття виглядає нудно.

Намагаючись урізноманітнити інтер’єр, іноді вибирають для фартухів спеціальну фотоплитки, але коштує це задоволення дуже дорого, викласти таку суму готовий не кожен. Та й керамічна плитка не позбавлена недоліків. Перш за все, це – наявність швів, які збирають бруд, і складність зняття облицювання при ремонті або зміну дизайну.

Фартух для кухні зі скла, скляні фартухи для кухні фото, дизайн

Але традиційних матеріалів можна надати розумну альтернативу – фартух для кухні зі скла. Його можна встановити одним великим шматком скла або кількома меншими, використовувати скло з нанесеним на нього зображенням або вибрати конструкцію з можливістю зміни фотографій.

фартух для кухні зі скла фото
укладання плитки і мозаїки фартуха на кухні своїми руками
вибір дизайну і висоти скляного фартуха

Ви можете розмістити на з теклянном фартусі для кухні фото, малюнок, відому репродукцію або просто вибрати кольорове матове скло з підсвічуванням. Власне, підсвічування може бути встановлена разом з будь-яким скляним фартухом для кухні , створюючи додаткове освітлення робочих поверхонь.

Одним з головних недоліків скла вважають його крихкість, але ж існує безліч способів його зміцнення. Найбільш доступними з них є армування спеціальною плівкою і гарт. З загартованого скла роблять посуд, полиці, меблі. Воно здатне витримувати значні навантаження.

Ось тільки фартух для кухні зі скла , що піддалося загартуванню, не можна буде додатково обробити або підігнати в разі неспівпадання розмірів. Тому особливо ретельно розмітьте необхідні отвори і прорізи під розетки.

Можливий варіант установки двох шарів скла, тоді дизайн фартуха для кухні можна змінювати на свій розсуд, вставляючи між листами нове фото. Але є можливість і нанесення малюнка прямо на фартух за допомогою спеціальних емалей і його запікання. Тоді зображення стає частиною скла і не може постраждати від води або грязі.

І останнє, що стосується висоти фартуха на кухні – її треба планувати з урахуванням розміщеної на кухні техніки. Якщо ваша робоча поверхня знаходиться на висоті 85 см, а пральна машина на 83 см, то фартух повинен теж починатися в 83 см від підлоги. Отже, розміри його по вертикалі доведеться збільшувати.

Фартух для кухні з плитки і мозаїки своїми руками, висота фартуха

Але і кахельна плитка теж не втрачає своїх позицій в якості матеріалу для кухонних фартухів. Вона міцна, довговічна, не змінює своїх якостей довгий час, просто чиститься.

Для простоти відходу плитка для кухні на фартух повинна мати гладку поверхню, а не фактурну під дерево, рогожу, тканину або пр. Бажано також вибирати кахель з покриттям, стійким до агресивних середовищ, тоді можна використовувати при збиранні будь-які засоби чистки.

Плитка теж може бути ексклюзивною і підібраною спеціально під ваш інтер’єр, наприклад, можна нанести на плитку фартуха на кухні фото, малюнок чи будь-яке вподобане вам зображення.

А для криволінійних поверхонь ідеально підійде фартух для кухні з мозаїки , нанесеної на сітку або папір. Він дуже декоративний, має безліч варіантів малюнків і орнаментів. Для мозаїки може використовуватися кераміка, скло, камінь, метал або будь-який інший довговічний матеріал.

Недоліками такого облицювання будуть тільки велика кількість швів, які доведеться чистити, і те, що перед укладанням фартуха на кухні необхідно ідеально вирівняти поверхню стін і кути. Але якщо останнє для майстра не проблема, то перший недолік частково вирішується за рахунок застосування спеціальної вологостійкої і антибактеріальної затірки, що виключає розвиток цвілі і вимивання розчину.


Правильна установка розеток на кухні
Ремонт кухні в панельному будинку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Ремонт кухні
<