Banner
Banner
Banner

Вибір матеріалу для будівництва лазні

травня 25, 2012


Баня! Як багато в цьому звуці, а якщо  лазня зроблена своїми руками, то її звучання стає ще яскравіше. Найбільш підходящим матеріалом для даної  будови, є дерево. Варто відзначити, що деякі частини лазні не терплять використання будь-якого виду деревини. Але найбільш підходящою деревиною є хвойні або листяні породи.

Для лаг, що використовуються в підлозі, а також для першого вінця стін, застосовуються дубові колоди.

Саму підлогу і матиці стелі, зводяться переважно з деревини листяних порід або з смолистої рудовой сосни. В якості обшивки стелі та стін, найкращим матеріалом є дерево з липи і ялини, які чудовим чином поглинають вологу і повітря. Аксесуари лазні, такі як полки, лавки і підставки, виконуються з липових дощок.

Також важливо враховувати і таку характеристику як здатність утримувати тепло. Також необхідно пам’ятати, що перед тим як будувати лазню, ретельно варто перевірити сировину на вологість. Високий показник вологості здатний негативно відбитися на теплозахисних властивостях лазні, а також істотно знизити термін її служби.
Допускається викладання стін лазні і з цегли. Однак і тут необхідно правильно зробити вибір на користь того чи іншого виду матеріалу. Так цеглу щілинну і силікатну застосовувати для лазні не варто. Найкраще підійде звичайний або дірчастий вид цегли.

Дуже важливо приділити велику увагу при будівництві лазні, на паро-гідроізоляційний захист. Вся справа в тому, що сухі матеріали мають досить низьку теплопровідність, тому що повітрям заповнені пори. Якщо матеріал зволожити, то пори заповнюватимуться водою, тим самим збільшуючи показник теплопровідності. У холодну пору року такий показник збільшується в 3-4 рази. Коли повітря має низьку температуру, кількість льоду збільшується, тим самим руйнуючи дерево.
В якості пароізоляційних матеріалів може виступати різна сировина. Це алюмінієва фольга, фольга з скловолокном, толь, пергамент або поліетиленова плівка. Проте в парильні немає сенсу використовувати толь. При високій температурі вона здатна видавати неприємний запах. Матеріали для пароізоляції укладаються під дерев’яну обшивку з внутрішньої сторони.

Поради при купівлі квартири
Секрети квартирного переїзду

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Поради
<