Banner
Banner
Banner

Утеплення даху будинку зсередини своїми руками, технологія утеплення покрівлі мінватою і пінопластом приватного будинку

лютого 27, 2012


Утеплення даху зсередини – один з найважливіших етапів створення енергоефективного житла і заощадження тепла в будинку.

Саме наверх спрямовується з приміщень нагріте повітря і, якщо дах недостатньо ізольована, він віддає своє тепло назовні.

Для того, щоб уникнути значних витрат на опалення в подальшому, при будівництві будинків слід приділяти велику увагу утепленню дахів. Особливо це стосується мансардних приміщень, де житлові кімнати безпосередньо контактують зі скатами крівлі.

Утеплення даху дерев’яного будинку, утеплення покрівлі зсередини своїм руками

Утеплення мансардного даху виконує функцію не тільки ізоляції від холоду, а й захисту від літньої спеки, сторонніх шумів, що створюються птахами, дощем, гілками дерев.

Утеплення даху дерев’яного будинку принципово не відрізняється від утеплення цегляного чи іншого будинку. Більшу увагу варто приділяти умовам експлуатації даху і горищного приміщення, який матеріал обраний для покрівлі і яка конструкція даху.

утеплення даху приватного будинку мінватою своїми руками
утеплення мансардного даху дерев'яного будинку пінопластом
Утеплення скатної даху зсередини

У більшості випадків доводиться утеплювати скатні дахи, розміщуючи утеплювач між кроквяних ніг. Товщина його не повинна бути менше 100 мм, а краще покласти утеплювач більш товстим шаром, не тільки надійно захистити від холоду і вітру, а й продовжуючи термін служби самого даху. Справа в тому, що при тонкому шарі утеплювача тепле повітря, проникаючи в утеплення, буде віддавати вологу, і на кроквах з’явиться конденсат. Дерев’яні конструкції в таких умовах приходять в непридатність набагато швидше.

Щоб уникнути появи конденсату, шар утеплювача для середньої смуги нашої країни рекомендується не менше 250 мм, з обов’язковим двошаровий утепленням і перекриванням швів.

Найкраще для таких умов підійде мінвата, як в рулонах, так і в плитах, але застосовується також і утеплення даху пінопластом , хоча він не так гнучкий і вимагає обов’язкової герметизації швів між плитами.

Технологія утеплення даху пінопластом і мінватою, утеплення скатної та плоскої покрівлі

Для більшості випадків проводять утеплення даху зсередини , але є і виключення. Наприклад, плоскі покрівлі можна утеплювати і зовні або з обох сторін відразу.

Найкраще почати утеплення плоского даху з пристрою утепленій стяжки поверх перекриття. А якщо перша зима покаже, що цього недостатньо, тоді можна утеплити покрівлю і з внутрішньої сторони.

Утеплення покрівлі приватного будинку обов’язково проводять з укладанням шарів паро-та гідроізоляції, тому що ізолюючий матеріал здатний поглинати значну кількість вологи, при цьому збільшуючи свою теплопровідність. Особливо це стосується утеплення даху мінватою, так як пінопласт сам по собі не вбирає воду. При утепленні пінопластом щілини між листами обов’язково промащуються герметиком, монтажною піною або іншими складами.

Закріплюють утеплювач за допомогою дерев’яних планок, набиваємо перпендикулярно напрямку крокв. При утепленні даху своїми руками можлива також фіксація утеплювача натяжкою капронового шнура по вбитих в крокви цвяхах.

Поверх шару, що утеплює обов’язково натягують другий шар пароізоляції, а потім підшивають покрівлю ОСП або гіпсокартоном.


Пароізоляція покрівлі
Переваги бітумної черепиці

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Покрівля
<