Banner
Banner
Banner

Пристрій скатної покрівлі, утеплення та монтаж

лютого 27, 2012


Дах – дуже важлива частина готового будинку. Саме вона приймає на себе основний удар опадів і негоди.

Скатна покрівля – що це таке? Це варіант покрівлі, який розташовується на похилому даху. Під скатної дахом розуміють поверхню даху, яка спрямована всій своїй площиною в небо, але не вертикально вгору, а під кутом, утворюючи собою скат. Відповідно, розрізняють односхилі, двосхилі і багатоскатний даху.

Пристрій скатної покрівлі починається з установки крокв. Крокви – це несучі дерев’яні елементи будь-якого даху. Встановлюються вони під певним нахилом, залежно від обраного типу установки. Їх два: висячий і наслонних. Висячий тип вибирають, коли в якості опор використовуються тільки зовнішні стіни будівлі. Похилі – коли додатковими опорами можуть бути середні несучі стіни або стовпчастий фундамент.

Скатна покрівля влаштовується безпосередньо на решетування – каркасі між кроквами і елементами покрівлі. Якщо покрівля м’яка (руберойд), то решетування робиться суцільний – з листів фанери встик, або дощок. Відповідно, кут нахилу даху буде меншим. Але, як правило, на скатних дахах застосовують штучні матеріали (черепиця) або тверду листову покрівлю (металочерепиця).

Відомо, що погода не шанує. Восени нерідкі проливні дощі, а взимку – холоду. Утеплення скатної покрівлі – обов’язкова частина роботи. Воно виконується утеплювачами малої і середньої щільності (35-125 кг/м3). Утеплювачі бувають мінеральними і скловолокнистими. Останні на порядок дешевше, але й тепло тримають набагато гірше мінеральних. Подбайте про тепло-і гідроізоляції даху. Для цього застосовуються пароізоляційні та гідроізоляційні плівки. Їх необхідно грамотно укласти, а стики проклеїти спеціальною стрічкою. Пароізоляційна плівка буде захистом для теплоізоляційного шару знизу, а гідроізоляційна – зверху.

Подбайте про дах свого будинку! Це того коштує.


Пароізоляція покрівлі
Переваги бітумної черепиці

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Покрівля
<