Як утеплити підлогу в будинку |
Banner
Banner
Banner

Як утеплити підлогу в будинку

грудня 31, 2011


При будівництві будинку важливо забезпечити збереження тепла в кімнатах (дивіться статтю – як утеплити стіну). Для цього необхідно особливу увагу звернути на всі зовнішні конструкції будинку, в число яких входить і підлогу. У цій статті ми постараємося описати те, як утеплити підлогу в приватному будинку максимально ефективно.

Найбільш поширений спосіб утеплити підлогу – це використання спеціальних теплоізолюючих лінолеумів. Досить часто як засіб утеплення підлоги використовуються спеціальні деревно-волокнисті щити, на які в подальшому настеляється паркет, лінолеум або спеціальні підлогові деревні плитки. Особливі незручності можуть викликати підлоги на першому поверсі будинку, так як вони остигають найшвидше. Ця проблема вирішується ретельної штукатуркою фундаменту приміщення і закриттям взимку вентиляційних отворів підпільного приміщення.

Широко використовується і такий метод, як настилання подвійних підлог. В якості першого шару настеляється чорна підлога, що виготовляється з дощок, закріплених на балки шпунтами. Балки і дошки повинні щільно прилягати один одному, виключаючи будь-які щілини, через які може проникати холодне повітря. Ще одним способом утеплення підлог є спеціальні килимові настили. Сучасніше виробники будівельних матеріалів освоїли випуск гладких і тиснених килимових покриттів, що володіють винятковою високим рівнем теплоізоляції. Ще одна перевага килимових покриттів – в них практично не набивається дрібне сміття, і його легко можна видалити звичайним пилососом. Для ефективного склеювання килимового покриття найкраще підійде клей марки «Бустилат», для економії якого необхідно намазувати покриття перетинають смугами. Краї шматків необхідно акуратно зрізати і приклеїти один до одного. Клей цієї марки в ясну погоду висихає приблизно за день.

Нерідко в окремих будинках можна бачити утеплення підлоги за допомогою ДВП. Перш ніж здійснити настил цього будівельного матеріалу, необхідно видалити плінтуси і потім вже його прибивати на підлогу. Найбільш поширеними марками ДВП, використовуваними для утеплення підлоги, є М-20 і ПТ-100. На застелений ДВП підлогу необхідно прикріпити килимове покриття, які попередньо витримують у сухому приміщенні протягом одного-двох тижнів, завдяки чому воно сідає і вирівнюється.

Певну популярність набирає і така система опалення підлог як «кабельне опалення» або так звані «теплі підлоги». Тепло виробляється за рахунок використання спеціального нагрівального кабелю, що укладається в бетонну підлогу і підключеного до розетки. При використанні такої технології, бетонні підлоги рівномірно нагріваються і починають віддавати тепло. Сама технологія виготовлення теплих підлог досить проста. На підставі статі настеляється спеціальна алюмінієва фольга, на яку заливається бетон, після чого укладається нагрівальний кабель. Товщина бетонного шару в середньому становить три-шість сантиметрів. Поверх бетону можна настелити плитку, постелити ковролін або лінолеум.

Цей спосіб утеплення підлог володіє двома унікальними властивостями. Перш за все, завдяки йому, в кімнаті створюється оптимальний температурний режим і практично виключається можливість перегріву кімнати і підвищенням рівня вологості. Інші системи опалення підлог не позбавлені цих недоліків та слідстві перепадів температури і вологості падіння виникають різні простудні і алергічні захворювання. Друге істотне перевага технології теплих підлог полягає в простоті реалізації та ремонту. Вихід з ладу цієї системи опалення може бути пов’язаний з поломкою терморегулятора або пошкодженням нагрівального кабелю. В обох випадках, проблема вирішується простою заміною відповідних комплектуючих, без трудомістких і витратних витрат, пов’язаних з реконструкцією, як це буває з іншими системами опалення.

Стабільна температура в поверхні підлоги – показник комфорту в житловому приміщенні, тому при будівництві приватного будинку, потрібно прагнути до того, щоб підлога була добре утеплений. Тепла підлога не тільки створить комфортне середовище в кімнаті, але і дозволить економити на опаленні, сповільнюючи процес охолодження будинку. Утеплити підлогу в приватному будинку можна кількома способами. Матеріали, якими ви збираєтеся утеплити підлогу в дерев’яному будинку повинні мати високі теплоізоляційні властивості, тобто низьку теплопровідність. Крім цього вони повинні мати хорошу стійкість до стиснення, адже навантаження на підлогу завжди вкрай високі. Ну і звичайно утеплюючий матеріал повинен бути довговічним, зберігати свої властивості протягом довгого часу. Щоб монтаж утеплювального шару не був занадто трудомістким, утеплювач повинен бути легким, зручним у роботі, він повинен добре різатися і укладатися. В принципі, підлогу можна утеплювати будь-яким способом, але найкраще для цього підходять мінеральна вата і пінополістирол. Вони цілком задовольняють всім вимогам, описаним вище.

Утеплити підлогу в дерев’яному будинку з допомогою мінеральної вати

Утеплювач на основі мінеральної вати має високу тепло-і звукоізоляцію, він стійкий до вогню і вологи, добре переносить сильні механічні дії і надовго зберігає всі свої якості. Мінеральну вату випускають у двох формах: тверда плита і гнучкий мат. Плити виготовляють з гидрофобізірованной мінеральної вати. Одна сторона плити відзначається синім кольором, це найбільш тверда сторона. При монтажі утеплювального шару, плита повинна укладатися так, щоб синя сторона була спрямована вгору. Зазвичай плити використовують при одношаровому утеплення підлоги.

Гнучкі мати з мінеральної плити мають підвищену пружність, завдяки чому можуть транспортуватися в рулонах. Одна зі сторін мату покрита перфорованою папером. Саме цією стороною мат потрібно укладати вниз.

Утеплити підлогу в приватному будинку за допомогою пінополістиролу

Цей матеріал володіє високою теплоізоляцією, завдяки своїй комірчастої структурі. Крім того пінополістирол відрізняється досить тривалим терміном служби, що не може не радувати. Цей матеріал зазвичай використовується при утепленні холодних підлог над підвалами, підлоги по грунту, а також і підлоги з підігрівом.

Підлоги з підігрівом – теплі підлоги
Підлоги на базі полівінілхлориду

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Підлога
<