Як правильно вибрати ламінат? |
Banner
Banner
Banner

Як правильно вибрати ламінат?

січня 17, 2012


Ламінат як підлогове покриття став добре відомий завдяки своїй високій зносостійкості, різноманітності текстур і легкості монтажу. Але велика різноманітність фірм-виробників і широкий ціновий діапазон роблять вибір ламінату досить важким завданням.

Визначити який ламінат краще підійде для конкретних умов можна й самому. Для цього досить точно представляти, як буде експлуатуватися приміщення. Справа в тому, що зносостійкість ламінату відрізняється, в залежності від класу. Відповідно, чим вище здатність чинити опір стирання, тим якісніше і дорожче ламінат.

Зображення взято з сайту: Починаючому ріелтору.

Для домашнього використання в початковому ціновому сегменті призначені ламінати класів 21-23. Ламінати класу 21 є вкрай недовговічними і не рекомендуються до використання в приміщеннях з експлуатаційною навантаженням вище мінімальної.

Клас 22 може прослужити при невисоких навантаженнях до трьох-чотирьох років. Це недорогий варіант, який буде затребуваний для обладнання підлоги в технічних приміщеннях (гардеробі, коморі) або дитячій кімнаті.

23 клас ламінату довгий час залишався лідером продажів у сфері матеріалів для приватного будівництва, так як при демократичній ціні термін служби становив п’ять-шість років при високій експлуатаційної навантаженні (у кухнях, коридорах).

Якщо мова йде про комерційне або промисловому об’єкті, то відповідаючи на запитання «Який ламінат який краще?» найрозумніше буде вибирати з 31, 32 і 33 класів експлуатації.

До 31 класу ми рекомендуємо придивитися і в тому випадку, якщо ви вибираєте ламінат для дому. Для промислових об’єктів він підійде тільки в приміщення, де по ньому нечасто будуть ходити. Виробники заявляють, що при максимальних навантаженнях 31 клас витримає всього 1-2 роки. Але от у житловому приміщенні він протримається десять-дванадцять років. Чи треба говорити, що зараз цей клас лідирує на ринку ламінатів для домашнього використання за рахунок своєї ціни.

32 клас більш зносостійкий, ніж 31, що дозволяє продовжити період його активної експлуатації на два-три роки в порівнянні з тридцять першим. Для домашнього використання він так само підходить, причому тримається до 15-16 років.

33 і 34 класи помітно відрізняються у різних виробників: від шести років у разі підвищених вимог офісних або комерційних приміщень до довічної гарантії для домашнього будівництва.

Коли з класом визначилися, необхідно вибрати виробника. Тут все традиційно: китайські та турецькі аналоги поступаються за якістю європейським, якщо звичайно останні не є підробкою. Зверніть увагу на те, щоб у вибраному вами ламінаті, замкові з’єднання ламелей були оброблені водовідштовхувальним складом.

Стандартний ламінат середньої цінової категорії проводиться просто шляхом пресування шарів. У назві такого ламінату буде скорочення DPL, воно вказує на технологію. Якщо в назві є абревіатура HPL, то це значить, що шари ще попередньо проклеюють, що підвищує зносостійкість. На моделях з довічною гарантією, а також на ламінатах класу стійкості 33-34 у верхній шар можуть додавати солі алюмінію або технічні кристали – корунд і йому подібні.

Непогано, якщо верхній шар роблять антистатичним – це дуже зручно в експлуатації . Найдосконаліший ламінат сумісний з системами типу «тепла підлога».

Однак ламінату на всі випадки життя не існує. Але різноманітність, представлене на ринку, дозволяє підібрати підходящий варіант для будь-якої статі і приміщення індивідуально, залежно від його призначення, умов експлуатації та вартості.

Правильне покриття підлоги – запорука комфорту і затишку у вашому домі!
Як утеплити підлогу в будинку

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Підлога
<