Художній паркет |
Banner
Banner
Banner

Художній паркет

лютого 29, 2012


У наш час вже неможливо знайти людину, яка не знає що таке паркет. Ця стаття буде присвячена одному з його видів – художньому паркету. І для початку повернемося до історії. Слово паркет прийшло до нас із Франції. Так називався ділянку підлоги, на якому розташовувався королівський трон (він височів над іншим підлоговим покриттям).

Незабаром мода на це підлогове покриття дійшла і до Росії, і паркет прикрасив підлоги практично всіх палаців і маєтків знатних і заможних вельмож. Ви можете на власні очі переконається в цьому відвідавши знамениті зали Зимового палацу, Катерининського палацу в Царському селі, Петергофа, а так само палацовий комплекс в Павловську. Хочеться відзначити, що з часом паркет набуває ще більшу цінність, адже він стає твором мистецтва.

Паркетні підлоги це дуже стильний, красивий і довговічний спосіб обробки підлоги, але звичайним паркетом наших співгромадян здивувати вже не можна, винятком є ??лише художній паркет. Ми звикли бачити його швидше в палаці, ніж в сучасному будинку. Ще кілька століть тому паркет можна було побачити тільки в будинках аристократів. Проте часи змінюються і цей предмет розкоші все впевненіше знаходить собі місце в нашому повсякденному житті.

Художній – це паркет, з більш складним малюнком, який складається з планок різноманітних форм, виготовлених з різних порід дерева. При цьому дуже важливо враховувати не тільки естетичну сполучуваність, але і підібрати породи, враховуючи їх фізичні властивості (наприклад – поведінка при різній вологості і температурі).

У виготовленні художнього паркету, крім таких звичних нам берези, сосни, вільхи , клена, модрини, яблуні, ялівцю, використовують і такі рідкісні, екзотичні, а відповідно й дорогі породи – червоний сандал, чинару, рожевий амарант, фіолетовий палісандр, оливкове дерево, червоний і білий кипарис, чорне ебенове дерево, тис, тютюнове дерево і пр. Таке різноманіття дозволяє створювати дивовижні роботи з багатою гамою кольорів і текстур.

Не дивлячись ні на що, художній паркет залишається одним з найбільш популярних підлогових покриттів. Це відбувається через низку факторів, які говорять на користь паркету. По-перше, виконаний з натуральної деревини паркетна підлога забезпечить в приміщенні рівень комфорту, який неможливо ні з чим порівняти. Не слід також забувати, що дерево це дуже хороший звукоізоляційний матеріал з низькою теплопровідністю. А натуральна фактура і зовнішня пишність цього покриття роблять його самобутнім, дозволяючи підпорядковувати собі інші елементи інтер’єру.

Більшість вважає, що паркет виготовляють вручну. Однак це не зовсім вірно. Все-таки, більшість його частин роблять за заздалегідь розробленим ескізом в заводських умовах. Сучасні технології обробки дерева, укладання покриття з ювелірною точністю, високоякісна циклювання паркету, його тонування і шпаклівка-це те, що гарантує створення чудового кінцевого продукту, який задовольнить навіть найвишуканіші естетичні вимоги.

При створенні художнього паркету використовується кілька технік. Основні – це інтарсія і маркетрі. Техніка маркетрі полягає в тому, що планки щільно підганяються один до одного і їх приклеюють на підставу щита. Техніка інтарсії відрізняється тим, що окремі фрагменти інших порід дерева (частіше кольорових) вставляються в загальний фон. Іноді ці дві техніки поєднують. У техніці маркетрі найчастіше набираються геометричні композиції, а технікою інтарсії зазвичай користуються для створення живописних орнаментів. Ефектність та краса інтарсії залежить від підбору порід деревини для створення різноманітних кольорів і текстури поверхні. Вкрай важливо, підібрати деревину так, щоб вона була приблизно однієї твердості, тому що якщо одночасно застосовувати і тверду і м’яку деревину, то під впливом тепла або вологи можуть нерівномірно деформуватися елементи підлоги.

Дуже складне завдання при створенні художнього паркету це вибір малюнка. Це може бути як відтворення старих зразків, так і створення нових, оригінальних композицій. Для складання малюнків і схем укладання паркету використовують спеціалізовані програми, а елементи візерунка попередньо збирають в модулі, які відповідно до проекту розміщують на основі. Це дозволяє скоротити термін виконання роботи і добитися вищої якості.

Ціна на художній паркет змінюється в залежності від складності малюнка, тим більше, якщо мова йде про розробку індивідуального проекту. Самий економічний варіант установки художнього паркету-придбання його окремих елементів, – розеток і бордюрів, які продаються в готовому вигляді. Розетка – це декоративний елемент овальної, круглої або багатокутної форми, який представляє собою який-небудь орнамент або інший малюнок, виконаний відповідно до побажань замовника. Розміщується вона здебільшого по центру кімнати або її окремої частини. Бордюри укладають по периметру всієї кімнати або окреслюють ними якусь її зону. Не варто забувати, що бордюри можуть стати прикрасою звичайного паркету. Збирають ці елементи на стеклохолст, столярну плиту або фанеру.

Що стосується цін на елементи паркету, то декоративні бордюри будуть коштує близько $ 20-120 за 1 м. погонний, а розетку ви можете придбати в межах $ 300-1000 .

В оформленні художнього паркету нерідко використовуються такі типові малюнки як, приміром, «плетінка» або «кубики». «Плетінку» викладають із планок двох сортів дерева різного тону (темного і світлого), так створюється ілюзія переплетень. «Кубики» – це паркет з малюнком, який утворюється трьома ромбами, що примикають один до одного, різними за кольором, що нагадує намальовані на площині кубики.

Художній паркет починають укладати, облаштувавши підкладку, з розмітки бордюру по всьому периметру приміщення. Потім по проведеної заздалегідь кордоні викладають штучні дощечки. І лише після повного висихання клею і фіксації штучного паркету, укладають бордюри.

На наступному етапі монтують розетку, яка є центральним і найважливішим елементом художнього паркету. Як правило, виконана вона у вигляді симетричного узору, який визначає загальний тон композиції.

Останніми викладають декоративні модулі, і вже з їх допомогою формується завершальний малюнок. Проте це ще не закінчення робіт. Для того, щоб наш художній паркет нарешті став справжнім підлогою, його потрібно відшліфувати. Цю операцію виконують з використанням абразивних матеріалів з різним розміром зерна в кілька етапів. Зазвичай, цей процес поєднують з грунтовкою. Вона потрібна для того, щоб підготувати поверхню паркету до нанесення на нього лакового покритія.Іногда при створенні складних композицій використовується колеровка. Вона виконується перед тим, як наносять захисний лак і з її допомогою можна досягти ідеального подібності готового покриття і дизайнерського проекту. Лише після того як композиція буде остаточно сформована, наноситься необхідну кількість шарів лаку. Залежно від того, які матеріали використовуються, поверхні надається матовість або глянцевий блиск.

Фахівці не рекомендують для покриття лаковим шаром паркетного статі використовувати розпилювачі. Даний спосіб призводить до утворення здуття і дрібних бульбашок, які надалі можуть пропускати вологу і бруд.

Час, необхідний для того, щоб лак остаточно висох, становить приблизно добу. Протягом цього періоду заборонено ходити по підлозі, а також ставити на нього важкі предмети. Приміщення забороняється провітрювати протягом доби після укладання паркету.

Після монтажу художнього паркету протягом двох тижнів його слід експлуатувати гранично обережно. Не можна піддавати підлогу навантажень, меблі слід розміщувати на підстилках, а не на покритті паркету. Мити підлогу з художнього паркету потрібно за допомогою злегка вологої ганчірки (м’якої губки). При цьому використовувати можна тільки засіб, який призначений для догляду за паркетними підлогами. Однак, перший час бажано обмежитися сухим прибиранням, якщо є така можливість.

Художньому паркету необхідний такий же дбайливий догляд та акуратне поводження, як і будь-якого твору мистецтва.

У першу чергу потрібно стежити за кліматом і температурою в приміщенні (рівень вологості повинен бути не вище 60%, температура повітря не повинна перевищувати 20 градусів С). Якщо режим температури або рівень вологості будуть перевищувати зазначені показники, то на покритті паркету почнуть утворюватися здуття та тріщини і в майбутньому вам знадобиться дорогий ремонт, адже подібні дефекти жахливо зіпсують зовнішній вигляд покриття паркетної підлоги. Для того щоб цього уникнути, потрібно підтримувати необхідний режим вологості, а до початку опалювального сезону необхідно придбати зволожувач повітря.

Також, художній паркет необхідно захищати від грубих механічних впливів. Варто надіти спеціальні м’які повстяні накладки на ніжки меблів. Домашні вихованці також можуть подряпати лаковану поверхню підлоги, тому слід обмежити їх в пересуванні по поверхні паркету. Ну, і, природно, пересуватися на каблуках по такій підлозі-це варварство.

Також не варто крім цього забувати про засоби, спеціально призначені для догляду за паркетом. Так, наприклад, для збереження лакового покриття існують різні поліролі, а забруднення можна усувати так званими «клінерами», які випускають у вигляді аерозолів або концентратів, розводяться водою.

В даний час художній паркет переживає своє відродження, і це легко пояснюється.

По-перше, зростає інтерес споживачів до палацових інтер’єрах.

По-друге, з появою нових технологій, з’явилася можливість створення паркету з найнеймовірнішими малюнками.

По-третє, по всьому світу, при будівництві та оформленні житла, дуже модно стало використовувати екологічно чисті матеріали, за допомогою яких можна створювати ексклюзивні інтер’єри.

Художній паркет – це неперевершене поєднання витонченості, оригінальності і тепла натурального дерева.Прімечательно, що він відмінно виглядає в приміщеннях, які оформлені в різних стилях: арт-нуво, класичному, арт-деко та ін Зрозуміло, для різних стілейі візерунки, і колір покриття будуть відрізнятися. А деревину підбирають, враховуючи особливості стилю, в якому буде оформлено приміщення, для того щоб домогтися ідеальної гармонії.

При дбайливому догляді і правильному зверненні художній паркет прослужить вам кількох століть і стане невід’ємною частиною вашої фамільної історії.

Укладання лінолеуму своїми руками
Електрична тепла підлога: вибір і монтаж теплових матів і плівок

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Підлога
<