Укладання лінолеуму своїми руками |
Banner
Banner
Banner

Укладання лінолеуму своїми руками

лютого 25, 2012


Для більшості людей лінолеум був і буде оптимальним вибором підлогового покриття. Рідкісний ремонт обходиться без використання цього матеріалу. Причин тому безліч, але можна виділити кілька основних:

• стійкість лінолеуму до змін середовища – будь то підвищення або пониження температури, вологості і т.д.;

• функціональність лінолеуму – дозволяє швидко і ефективно очищати поверхню від забруднень;

• невибагливість в обслуговуванні – ніякого догляду після укладання лінолеум не вимагає, окрім прибирання;

• доступна ціна – важко знайти будь-яке підлогове покриття дешевше лінолеуму;

• і головне, простота укладання – дозволяє зробити все своїми руками, без залучення фахівців.

Володіючи таким набором якостей, не дивно, що лінолеум отримав широке поширення.

З чого почати укладання лінолеуму своїми руками?

Після того, як зроблено вибір лінолеуму, почати, звичайно ж, необхідно з планування. На цьому етапі важливо визначитися з площею покриття. А заодно і з кількістю матеріалу. Головне не допустити дуже поширену помилку – обчислення площі виміром тільки двох стін. Не важливо, має приміщення прямокутну форму або вона набагато складніше. Заміряні повинні бути всі стіни по периметру.

Справа в тому, що в багатоповерхових будинках навіть протилежні стіни кімнати можуть мати різну довжину. У всьому винні недбайливі будівельники. У підсумку з одного боку лінолеум підходить ідеально, а з іншого його не вистачає. Щоб не допускати таких прикрих помилок, краще як у тій приказці, сім разів відміряти. Після чого вже і відрізати. Коли всі розміри зняті і лінолеум куплений, приходить пора підготовчого етапу.

Правильна підготовка підстави – запорука успіху.

Технологія укладання лінолеуму дуже проста в освоєнні. Зрозуміти і зробити все своїми руками не складе великих труднощів. Але прохолоджуватися теж не доведеться. Щоб лінолеум ліг добре і надовго, необхідно правильно підготувати підставу. Без сумніву, це найважливіша і відповідальна частина роботи. Якщо вона виконана якісно, ??то можна вважати, що півсправи зроблено.

У приміщенні, де підлога дощата, необхідно міцно закріпити настил. Нетривке, рухливе підстава рано чи пізно призведе до пошкодження покриття. Тому всі запобіжні заходи необхідно вжити заздалегідь. На дощатий настил накладаються листи тонкої фанери, які пригвинчуються у потай саморізами. Отримана основа повинна бути ідеально рівною. Слід звернути особливу увагу на те, щоб капелюшки саморезов не видавалися.

Очевидно, що найкращим підставою для укладання лінолеуму є бетон. Але сам процес від цього не стає менш трудомістким. Озброївшись будівельним рівнем, потрібно перевірити нахил та наявність нерівностей. Якщо такі знайшлися, то доведеться робити стяжку із цементно-піщаної суміші. Досить буде залити основу товщиною 5-7 см. Після цього бажано зробити фінішну стяжку з самовирівнюється суміші.

У цьому випадку можна бути впевненим, що заснування ідеально рівне і більше до цього питання ніколи не повертатися. Крім того, рівний і міцний бетонну підлогу послужить хорошу службу у випадку, якщо через час виникне бажання замінити лінолеум іншим підлоговим покриттям.

Завершальний етап укладання лінолеуму.

Як це не дивно, але основний етап укладання одночасно є і завершальним. Якщо планується застилати приміщення не цільним полотном, а двома або більше відрізками, то важливо, щоб у закінченому вигляді збігався візерунок лінолеуму. Після того, як розкроювання полотна зроблена, необхідно розстелити його в приміщенні. І дати вилежатися близько двох днів при температурі не нижче 18 градусів. Це дозволить уникнути вм’ятин і складок.

Нижче цієї позначки температуру не варто опускати як при укладанні лінолеуму, так і протягом двох днів після неї. Важливо розуміти, що процес укладання буде тим легше, чим рівніше поверхня і саме полотно. Лінолеум потрібно вирізати таким чином, щоб його краї не доходили до стін на 0.5-1 см. Виділяють три основні види укладання лінолеуму:

• з використанням клею;

• з використанням холодної мастики;

• без використання клеючих речовин.

У домашніх умовах найзручніше використовувати клей для лінолеуму або двосторонній скотч. Це два найбільш простих способи. Які, до всього іншого, найменш витратні в фінансовому плані.

Безумовно, найбільш довговічним і надійним способом є укладання лінолеуму на клей. Одна сторона лінолеуму відгинається до середини і на неї за допомогою шпателя наноситься шар клею. Після чого він повинен якийсь час витримав на повітрі. Потім сторона укладається на місце, а повітря з під неї видавлюється спеціальної гладилкою або мішковиною. Така ж операція проводиться і над другою половиною.

Що стосується укладання без використання клею, то використовувати цей спосіб слід дуже акуратно. Всі полотно проклеюється по периметру двостороннім скотчем і закріплюється на підставі. Головне правильно і повно розгладити складки та інші нерівності. Щоб потім не довелося переробляти всю роботу заново. На закінчення укладання лінолеуму, – не важливо, який з типів був обраний, – встановлюється плінтус. На цьому роботу можна вважати закінченою.

Кілька важливих рекомендацій.

Якщо приміщення було застелене двома або більше смугами лінолеуму, дуже важливо звернути особливу увагу на стики. Для того щоб вони не пошарпався і не завернулися, слід використовувати холодну зварювання. По суті, це особливий клей для лінолеуму. Зверху на шов наклеюється широка малярна стрічка. Прорізається по шву лезом. Потім в отриманий проріз вноситься клей з тюбика. Через 10-15 хвилин стрічку можна видалити, а вже через 30-40 хвилин по шву можна ходити, не побоюючись ушкодження.

Використання холодного зварювання дозволить не тільки збільшити довговічність покриття. Але й істотно поліпшити його зовнішній вигляд. Якість укладання лінолеуму в приміщенні свідчить про таланти його власників. Тому є сенс постаратися і зробити свій будинок чистіше і затишніше. Лінолеум доведеться в цій справі як не можна до речі.

Електрична тепла підлога: вибір і монтаж теплових матів і плівок
Вибір і монтаж теплої електричної підлоги своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Підлога
<