Укладання ковроліну своїми руками |
Banner
Banner
Banner

Укладання ковроліну своїми руками

січня 25, 2012


Здавалося б, що може бути простіше, ніж укладання ковроліну в житловому приміщенні. Але на ділі виявляється, що завдання аж ніяк не з легких і з кавалерійського наскоку її не вирішити, а доведеться подумати і зробити все розмірено й чітко. Існує безліч способів укладання і кожен з них має свої тонкощі, не кажучи вже про те, що застосовуються вони в різних ситуаціях. Головне пам’ятати, що будь-які роботи починаються з планування і чим краще проведений цей етап, тим швидше і якісніше пройде вся робота. Укладання ковроліну в даному випадку не виняток.

Перед тим як купувати ковролін, необхідно визначитися як з матеріалом, так і з площею, на якій він буде застелена. Дуже важливо точно виміряти периметр кімнати і обчислити площу. Це робиться, по-перше, для того, щоб не було перевитрати, а по-друге, щоб по можливості застелити всю кімнату одним відрізком ковроліну, без стиків і з’єднань. Такий підхід значно збільшить термін служби покриття, а також його естетичний вигляд. Дуже часто, на стиках ковролін може загортатися і розтріпується, що не є добре, тим більше для житлового приміщення, головне в якому краса і затишок.

Якщо самостійно укладати ковролін боязно з яких-небудь причин, то краще доручити це справу фахівцям. Вже вони-то боятися не будуть, а з точністю до навпаки: “Робота майстра боїться”. Єдине, що потрібно розуміти, укладання ковроліну, ціна якої варіюється в залежності від технології укладання, заняття вельми цікаве і трапляється вкрай рідко. Зазвичай одного покриття вистачає на 8-10 років. Так що, можливо, є сенс зробити все самостійно і не позбавляти себе задоволення фізичної праці. Якщо вибір зроблений на користь самостійної укладання, то перш за все, потрібно придбати інструмент для укладання ковроліну. На щастя перелік зовсім не великий і великих витрат не вимагатиме.

Технологія укладання ковроліну увазі наявність ножа для ковроліну, ролика для рівномірного розкочування, а також металевих рейок для закріплення матеріалу біля порогів. Важливим елементом є підкладка для ковроліну, хоча про неї нерідко забувають. Краще цього не робити, а усвідомити, що підкладка значно збільшує термін служби основного матеріалу і при цьому, згладжує нерівності і інші деталі, роблячи покриття рівним і естетичним. Якщо все необхідне на місці, можна приступати до роботи.

Способи укладання ковроліну зазвичай поділяють на чотири основних види, хоча дуже часто використовуються два способи одночасно. Перш за все, потрібно підготувати приміщення. Вимести сміття, можливо, зашпатлевать особливо виділяються нерівності, але головне, переконатися, що немає протягів. Початок роботи в такому ключі, дозволить уникнути хвиль і складок, які представляють собою основні труднощі. Не варто ігнорувати дані рекомендації, щоб після закінчення укладання не було шкода втраченого часу. Для невеликих приміщень ідеально підходить наступний спосіб, що не вимагає клею або інших подібних речей.

Укладання без клею. Після того, як проведено підготовчий етап і все стало на свої місця, необхідно розстелити ковролін по всій площі приміщення. По периметру краю покриття повинні виступати хоча б на п’ять сантиметрів. Для того щоб за допомогою ножа зручно було робити V-подібні розрізи. Вони прорізаються для того, щоб ковролін було зручно згинати за плінтусом. Матеріал ретельно розкочується за допомогою спеціального ролика від центру кімнати до стін, щоб уникнути згаданих хвиль і інших нерівностей. Після того, як основні дії завершені, настає час обрізки матеріалу по периметру. Заключним етапом є монтаж плінтусів, а біля порогів ковролін притискається металевими рейками.

Укладання з використанням клею. Даний спосіб укладання дещо складніше втілити в життя, але надприродного теж нічого немає. Необхідно розгорнути і обрізати ковролін точно так само, як і в першому способі. Після цього матеріал складається в центрі навпіл, і що відкрилася поверхня покривається шаром клею за допомогою шпателя. Після цього, відповідна половина укладається на місце, і розрівнюється роликом від центру до країв. Дзеркальним відображенням цих дій є укладання другої половини. Завершальний етап нічим не відрізняється від бесклеевого способу. Єдине, що варто відзначити, вартість укладання ковроліну таким способом трохи дорожче, за рахунок покупки клею.

Укладання з використанням двостороннього скотча. Ще один поширений варіант укладання ковроліну в житлових приміщеннях. Він заснований на тому, що по периметру кімнати проклеюється двосторонній скотч, на який і кріпиться розкачане полотно. Недолік такого способу полягає в недовговічності. Ковролін укладається на термін близько 2-3 років. Але недолік легко перетворити на гідність, якщо є бажання міняти покриття через короткі проміжки часу, слідуючи тенденціям моди в дизайні інтер’єрів. Ще однією перевагою способу є дешевизна, за рахунок мінімуму необхідних матеріалів.

Укладання в розкрій. Спосіб застосовується в тому випадку, якщо приміщення велике або немає можливості укладати ковролін цілісним шматком. Матеріал розкладається по поверхні, після чого основу промащується клеєм. Листи ковроліну укладаються внахлест один на одного приблизно на 3-5 см. Не варто наносити занадто багато клею, щоб він не виступив на поверхню, що само по собі значно погіршить зовнішній вигляд покриття. Головне пам’ятати про те, що такий спосіб в житлових приміщеннях застосовується досить рідко і краще постаратися обійтися без нього.

Грамотна укладання ковроліну і якісний матеріал дозволять зробити будь-яке приміщення неповторним. А укладання, зроблена своїми руками дозволить ходити по килимовому настилу з подвійним задоволенням, надаючи впевненості у власних силах. У такій роботі немає нічого складного, часто навіть цікаво додати в інтер’єр кімнати щось своє, індивідуальне.

Це відео покликане зробити укладання ковроліну ще простіше і наочно демонструє все те, про що було написано вище:

Відео укладання ковроліну, технологія укладання ковроліну.

Як правильно вибрати ламінат?
Правильне покриття підлоги – запорука комфорту і затишку у вашому домі!

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Підлога
<