Підлоги на базі полівінілхлориду |
Banner
Banner
Banner

Підлоги на базі полівінілхлориду

грудня 20, 2011


Одним з найбільш розповсюджених матеріалів, що застосовуються в сучасному будівництві, безсумнівно, є полівінілхлорид, який також ще називають ПВХ. Полівінілхлорид є термопластиковой полімер і на сьогоднішній день за обсягами продажів продукції, в якій використовується ПВХ, полівінілхлорид є одним з найцінніших продуктів хімічної галузі. Крім предметів, виготовлених з ПВХ, які застосовуються в сучасному будівництві, даний матеріал використовується для виготовлення і багатьох інших предметів ужитку. Але як і раніше велика частина продукції полівінілхлоридної промисловості йде на потреби будівництва. Підвищений рівень популярності цього матеріалу став можливий завдяки його прекрасним механіко-хімічними властивостями, а також легкості монтування та дешевизні.

Відкриття полівінілхлориду належить Генрі Віктору Регно і Юджину Бауманну, які отримали щільну масу білого кольору всередині судини з вінілхлориду, виставленого під прямі сонячні промені. Це відбулося відповідно в 1835 році і в 1872 році. Трохи пізніше, а саме на початку наступного століття, російський учений-хімік Іван Остромісленскій і німецький вчений-хімік компанії «Griesheim-Elektron» Фріц Клатте, спробували використовувати винайдений полівінілхлорид для виробництва продуктів комерційного плану. Але це підприємство зазнало краху, оскільки обробка матеріалу була дуже складною, а сама продукція місцями кришилась. У 1926 році хіміку Вальдо Семону вдалося перетворити полівінілхлорид у гнучкий легкообрабативаемий матеріал шляхом змішування ПВХ з деякими іншими речовинами. Таким чином, дещо видозмінений полівінілхлорид отримав путівку в життя і незабаром почала набувати більшої популярності в будівельній галузі.

Окремої уваги заслуговують полівінілхлоридні матеріали, що застосовуються для виготовлення підлогових покриттів. На сьогоднішній день підлоги з ПВХ знайшли досить велику популярність і поступово витісняють більш традиційні покриття. Покриття з ПВХ володіють високим рівнем міцності і зносостійкості, не податливі до гноїння, володіють низьким рівнем теплопровідності і відповідають всім санітарно-гігієнічним нормам. Також підлогове покриття з ПВХ має великим вибором різноманітних кольорів і малюнків. Все вищевикладене робить можливим використання таких покриттів в будівлях будь-яких видів і призначень. Це можуть бути і лікарні, і школи, і офіси, і магазини, і дитячі садки та інші будівлі. Покриття виробляється з полімерної маси з додаванням різних пластифікаторів, барвників і наповнювачів. Сполучною ланкою в отриманій суміші виступає саме полівінілхлорид.

Склад підлогового покриття формує основні вимоги до використання. Так покриття погано переносить високі температури і вельми нестійкий до розчинників зразок ацетону. Тому встеляти дане покриття не слід біля систем опалення або інших жарких частин будівлі, де температура може становити більше 45 ° C. Ще одним обмеженням використання покриття є неможливість його застосування на відкритих майданчиках, оскільки якості матеріалу можуть погіршитися при впливі негативний атмосферних явищ, до яких відносяться занадто висока або низька температура, атмосферні опади та інші погодні явища.

Підлога з полівінілхлориду умовно поділяються залежно від структури матеріалу на гетерогенні та гомогенні. Більш простим і менш дорогим є гомогенне покриття. Цей матеріал має однорідну структуру і володіє високими характеристиками міцності, а також хорошою пружністю. Малюнок на даному покритті проходить по всій його товщині, що дозволяє зберегти якість малюнка при нерівномірному витиранні поверхні покриття. Другий різновид матеріалу – гетерогенні полівінілхлоридні покриття мають структуру складніше в порівнянні з гомогенними покриттями. Гетерогенні покриття складаються з декількох шарів. У якості нижнього шару використовують стеклохолст, що має в основному ширину в межах 2-4 метрів. Даний параметр основи повністю залежить від необхідної ширини покриття для замовника. На нижній шар укладаються інші шари покриття, тому необхідно забезпечити високу міцність і щільність підстави.

За рівнем зносостійкості як гомогенні, так і гетерогенні покриття є практично однаковими. Вибір того чи іншого виду покриття диктується умовами експлуатації матеріалу. Якщо в приміщенні необхідно забезпечити додаткову звукову або теплову ізоляцію, то в такому випадку фахівці рекомендують використовувати гетерогенне покриття. Для цих цілей також підійде і гомогенне ПВХ-покриття, в структурі якого присутній спінена підкладка. Якщо ж в приміщенні підлогове покриття піддається інтенсивної експлуатації, і схильне механічних впливів, які можуть пошкодити структуру покриття, то в цьому випадку доцільніше використовувати гомогенний вид покриття.

ПВХ отримують з мономервінілхлоріда, шляхом його полімеризації. Виготовлений матеріал в середньому на 43 відсотка складається з етилену, а решта 57 відсотків становить хлор. ПВХ належить до групи термопластів, а означає, що вже сформований виріб можна піддавати вторинній обробці. Практично кожен житель нашої країни щодня стикається з продуктом полівінілхлоридної промисловості – віконними профілями. Для їх виготовлення в порошкоподібний полівінілхлорид (а саме таким його отримують) додають пігменти, стабілізатори та багато інших специфічні добавки. Додавання цих елементів впливає на світлостійкість виробу, його стійкість до несприятливих впливів навколишнього середовища, рівень зварюваності, якість поверхні виробу, а також його колір. Основним стабілізатором в ПВХ при виготовленні віконних профілів у більшості випадків є біологічно неактивний свинець. Останнім часом ведуться активні розробки із заміни в матеріалі свинцю, оскільки він є відносно шкідливим елементом. Деякі компанії вже зараз випускають продукцію з ПВХ, де свинець замінений на з’єднання цинку і кальцію, які є абсолютно нешкідливими і не завдають шкоди людському здоров’ю.

Паркетні підлоги
Підлогове покриття з коркового дерева

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Підлога
<