Електрична тепла підлога: вибір і монтаж теплових матів і плівок |
Banner
Banner
Banner

Електрична тепла підлога: вибір і монтаж теплових матів і плівок

лютого 4, 2012


Продовження, початок в статті:

“Вибір і монтаж теплої електричної підлоги своїми руками”

Теплові мати

Системи «тепловий мат» – це практично ті ж нагрівальні кабелю, проте цього разу покладений в термостійкий плівку. Крок укладання в даному випадку від нас не залежить, а значить, ми можемо лише вирахувати площу покриття і визначити питому потужність майбутньої системи. Перевага теплих підлог такого типу – в способі монтажу. Весь тепла підлога складається з так званого «чорнового», бетонної підлоги, теплового сегмента, кахлю і клею для його установки.

Монтаж теплих матів практично такий же, як і в описаних в попередній статті кабельних систем, а тому розглянемо їх відмінності. Оскільки товщина теплої підлоги при використанні «теплих матів» коливається в межах 1-1.5 см, штробу може знадобитися вирізати і в поверхні підлоги, а не тільки стіни. Захисну пластикову трубку при цьому укладають нижче рівня, на якому розташований теплової мат. Виконавши роботи з підготовки до підключення теплового мата, ми відразу ж переходимо до його укладанні, без теплоізоляційних робіт. Останнє, з великою ймовірністю призведуть до перегріву і виходу з ладу кабелю.

Укладання мату найкраще проводити в два етапи. По-перше, мат треба розкачати за площею установки (що зробити за один раз швидше за все не вийде, адже ширина рулону зазвичай 0.5 м. Вирішити цю проблему легко: розрізаємо армуючої сітки ножицями, і продовжуємо укладання теплового мата вже знайомим методом «змійки». Різати можна тільки армуючої сітки, цілісність кабелю повинна бути незмінною. Між смужками матів має утворитися відстань приблизно 5 см.

Якщо ви зіткнулися з рідкісною проблемою, коли вам не вистачило «холодних кінців» для підключення нагрівального елемента до терморегулятора, ви можете вирізати з мату частина нагрівального кабелю. Однак сполучну муфту слід прокладати всередині стяжки. Слід зазначити, що 4 м довжини силових проводів практично завжди вистачає. Так чи інакше, але цим питанням слід потурбуватися до укладання. Якщо всі протягнуто, прораховано і розрізане там , де це було потрібно – можна переходити до процесу фінішній укладання. Для цього нам треба знову згорнути розрізаний мат в рулон, і знову розгорнути на поверхні підлоги, попередньо зриваючи захисну смугу клейкої стрічки. Звичайно ж, необхідно до цього підготувати підлогу, ретельно прибравши з нього пил, бруд, і все, що може перешкодити гарному контакту з нагрівальним матом.

Після виконання вище наведених дій слід покрити мат плитковим клеєм, зробивши це таким чином, щоб нагрівальний кабель ніде не виступав на поверхню. Почекавши 3 – 5 днів до висихання клею, приступаємо до укладання нашої керамічної плитки. На невеликих поверхнях допускається укладати плитку прямо на перший шар клею. Як ми бачимо, монтаж нагрівальних кабелів і матів практично однаковий. Вибираючи теплові мати, ви можете здійснити монтаж всієї системи за 3 – 7 днів, підлогу ж піднімається на висоту близько двох сантиметрів, адже вам не потрібно використовувати ні шар теплоізоляції, але бетонної стяжки. Слід, однак, зазначити, що теплові мати не вийде використовувати в якості основного джерела тепла.

Підводячи риску під вище сказаним, слід зазначити, що теплові мати будуть дуже до речі людям, які не можуть собі дозволити дуже збільшувати висоту підлоги. Без кулі теплоізоляції теплові мати можуть бути ефективно використані для підігріву підлоги в канной або на кухні.

Нагрівальна плівка

Функцію нагрівального елемента в плівкових теплових підлогах виконує плівка, товщиною 0.3-0.5 мм. Конструкційно плівку можна представити таким чином: два мідних провідники по краях плівки та смуги карбонового напівпровідника. Що стосується принципу роботи, то він відносно простий: нагрівальна плівка випромінює теплові промені, 90 відсотків яких знаходяться в інфрачервоному діапазоні. Ці промені, проходячи безперешкодно через повітря, нагрівають навколишні предмети. Є вони абсолютно нешкідливими й безпечними.

Монтаж нагрівальної плівки по своїй суті схожий на монтаж теплових матів. Нагріву тільну плівку укладають під різні типи покриттів, як приклад можна розглянути основні особливості та аспекти укладання плівки під ламінат. Рекомендовано питома потужність для дерев’яних покриттів становить 150 Ват на метр квадратний, і 220 Ват на метр квадратний для керамічної плитки.

Датчик температури підлоги може бути укладений двома способами. Це може бути штроба в підлозі з пластиковою трубкою всередині, або термодатчик, встановлений на поверхні плівки. Який спосіб краще – залежить від використовуваної плівки і рекомендацій виробника. Роботи, пов’язані з укладанням починаємо зі створення теплоизолирующей підкладки, яку необхідно розкласти по поверхні підлоги. Оптимальний варіант – покрити поверхню підлоги фольгированной плівкою, що відбиває ІЧ-промені в приміщення. Як і з тепловими матами, наступним етапом є розкладання плівки смугами по поверхні, що обігрівається. Плівку на відміну від матів можна розрізати виключно в місцях, де це дозволено виробником. Лінії відрізу зазвичай проходять поперек рулону з інтервалом в 20-30 сантиметрів. Струмопровідні смуги в місцях розрізу на краях плівки слід заізолювати, використовуючи клейку стрічку. Ізоляцію слід наносити лише з одного боку плівки, адже до Дрого її боку слід підключити силові дроти.

Зараз перед нами стать, з укладеними листами плівки, кожний з якої може функціонувати окремо. Для того, щоб об’єднати систему в єдине ціле, листи повинні бути з’єднані між собою. Найбільш часто в цьому випадку використовується паралельне з’єднання, тобто праву сторону струмопровідної стрічки плівки необхідно з’єднати з кожної струмопровідної стрічкою на правій стороні сусіднього листа. Якщо розглядати центральний лист з шириною 50 сантиметрів, то можна відзначити, що для з’єднання нам буде потрібно пара проводів з довжиною близько 70 сантиметрів. Ми повинні з кінця кожного проводу, зняти шар ізоляції 1-2 сантиметри довгою, і скрутити дроти, після чого вставити в спеціальний затискач і обжати, використовуючи пасатижі. Після цього затискачі лягають на струмопровідну стрічку, і знову обжимаються пассатижами. В результаті ми отримуємо пару електродів, підключених до однієї зі сторін плівки. Після цього ми повинні підключити Перший проводить до лівої струмопровідної жили лівого аркуша, а іншого, – до лівої правого. Аналогічно листи підключаються з іншого боку.

Таким чином, ми створюємо структуру, в якій один з дротів постійно підключений до терморегулятора, а інший – до сусіднього листу. Всі місця підключення слід заізолювати спеціальною липкою стрічкою з двох смуг. Підключивши все і перевіривши, ми можемо приступати до укладання ламінату. Слід пам’ятати, що укладаючи ламінат на теплі підлоги, не слід використовувати шумопоглинальну підкладку.

Якщо підлоговим покриттям буде служити ковролін – роль радіатора буде виконувати меблі в приміщенні. У випадку, якщо меблів у приміщенні практично не буде, то нагріватися будуть стеля, стіни, та інші об’єкти в приміщенні. Слід пам’ятати, що теплі підлоги болісно сприймають надто сильний тиск. Так, наприклад, вони можуть легко пошкодитися під тиском жіночих шпильок, якщо раптом жінці знадобиться пройтися по підлозі такого типу. Укладаючи тепла підлога під керамічну плитку, вам необхідно буде використовувати плитковий клей. Клейовий склад слід наносити на пластикову сітку, яка сприятиме кращому зчепленню з первинною стяжкою. І пам’ятайте: чим більше шар клею – тим міцніше підлогу ви отримаєте в результаті. Теплові плівки в першу чергу сподобаються тим, хто хоче використовувати ламінат, який сам по собі є прекрасним захисним покриттям.

Як вибрати терморегулятор для електричного теплого статі?

Термостат, або терморегулятор – складова теплою системи, основною функцією якої є підтримання теплового режиму в останній. Найбільш прості моделі оснащені одним датчиком повітря і ручкою для установки потрібної температури. Моделі вищого класу оснащені рідкокристалічним дисплеєм з можливістю установки потрібної температури зі зміною течії часу, і контролем / управлінням за допомогою комп’ютера.

Вибираючи терморегулятор необхідно пам’ятати:

- вибравши програмований термостат, ви зможете продумати енергозберігаючу схему, що дозволяє економити електроенергію;

- датчик повинен бути обладнаний не тільки вбудованим датчиком температури повітря, а й виносним датчиком температури підлоги (цього не потрібно лише у ванній, тому що в ній зазвичай підвищена вологість і багато пари в повітрі);

- слід вибирати термостати з урахуванням межі потужності, адже якщо підлога буде споживати понад 16 Ампер (3,5 кіловат), у схемі знадобиться додатковий магнітний пускач;

- не зайвою буде функція самодіагностики, що дозволяє вчасно відреагувати на проблеми в мережі або з підлогою;

- вибирати всі складові теплої підлоги доцільно в одному місці, таким чином, ви уникнете ситуації, коли скрізь відповідають «це винні вони, наші складові чудово працюють» і відправляють до тих, у кого ви купували інші складові підлоги.

Електричні теплі підлоги – ідеальний варіант для квартир, а також прекрасний другорядний джерело тепла для приміщень будь-якого призначення і типу.

Вибір і монтаж теплої електричної підлоги своїми руками
Укладання ковроліну своїми руками

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Підлога
<