Banner
Banner
Banner

Укладання тротуарної плитки

червня 7, 2012


Дуже часто зовнішній вигляд тієї чи іншої будови багато в чому залежить від доріжок і майданчиків перед нею і від того, наскільки якісно і красиво вони виконані.

Найпопулярнішим матеріалом для таких доріжок сьогодні є тротуарна плитка – і не дарма, адже саме такий матеріал (завдяки використанню для його виготовлення якісних матеріалів) здатний витримати циклічно навантаження і при цьому не пошкодитися.

Як вже було сказано вище, від якості укладання тротуарної плитки залежить архітектурний вигляд всієї ділянки, а це означає, що ні на матеріалі, ні на працівниках,які цей матеріал укладають, економити не варто.

Укладання тротуарної плитки починається безпосередньо після її закупівлі. Краще за все такий будматеріал купувати в місцях, де відбувається виробництво тротуарної плитки – там вона і коштує дешевше, і якість у неї вище. Після закупівлі плитки, необхідно купити і всі витратні матеріали – пісок, щебінь і цемент і можна сміливо приступати до укладання.

Як правило, процес укладання тротуарної плитки можна умовно розділити на кілька етапів:

Розмітка місця під майбутні доріжки і майданчики

Розмітка ділянки проводиться за допомогою рулетки, кілочків і мотузки – рулеткою вимірюється необхідна ширина плитки, кілочки забиваються, і між ними натягається мотузка.

Підготовка основи під укладання

Цей етап укладання плитки є одним з найважливіших, адже від правильності його проведення залежить і довговічність доріжки або площадки.

Як правило, доріжка являє собою багатошарове полотно, яке складається з: щебеню (15см), піску (10см), шару геотекстилю, шару сухої суміші (3 см) і тротуарної плитки.

Підготовка основи полягає в викопуванні профілю під доріжку і формування основи. Після формування, профіль необхідно заповнити щебенем і піском (товщина шару вказана вище) і ретельно їх утрамбувати.

Укладання плитки

Безпосередньо сам процес укладання тротуарної плитки починається з підготовки сухої суміші. Товщина суміші, яку необхідно насипати в профіль поверх піску і щебеню, повинна становити не менше 3-х см. Після того як суміш засипана, потрібно укласть плитку, перевірити рівність її укладання за допомогою рівня, засипати зверху невеликим шаром піску і щільно утрамбувати (це дозволить піску потрапити в шви між плитками).

Після, надлишки піску видаляються і поверхня плитки поливається водою. Далі доріжка залишається на кілька днів, після закінчення яких її можна сміливо використовувати.

Затишні підлогові покриття для дому
Види керамічної плитки

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Підлога і покриття
<