Banner
Banner
Banner

Фарбування стін в квартирі, види і вибір фарби для стін, а так само підготовка стін під фарбування

лютого 27, 2012


Сучасні дизайнери все частіше відмовляються від обклеювання стін шпалерами, віддаючи перевагу їх фарбування. Різні за кольором і фактурою фарби дають величезний простір для творчості, дозволяючи реалізовувати найнесподіваніші дизайнерські ідеї. Сьогодні мова піде про те, як зробити правильний вибір фарби для стін в квартирі, і про техніку нанесення пігменту на робочу поверхню.

Це неймовірно захоплюючий і творчий процес, в якому обов’язково треба взяти участь хоча б один раз.

Фактурні і декоративні фарби для стін, види фарб для стін, фотографії

Фарбування стін у квартирі може бути виконана глянцевими і матовими фарбами. Зазвичай після нанесення вони надають підстави гладку поверхню, роблячи його непомітним тлом для меблів, картин і текстилю. Виділяють водорозчинні, масляні, алкідні й водоемульсійні (латексні, акрилові, поливинилацетатні) суміші. Всі вони після фарбування перетворюються в однорідну плівку, що видно на фото пофарбованих стін.

декоративна фарбування стін, технологія нанесення фарби
Фарбування стін в квартирі, використання малярської стрічки
способи нанесення фарби на стіни

Водно-дисперсійні (вони ж водоемульсійні) барвники підходять для фарбування бетонних і гіпсових поверхонь. Вони екологічні і довговічні, стійкі до вологи, швидко сохнуть і добре лягають на стіну. Вартість фарбування стін водоемульсійними розчинами невисока, що пояснює їх затребуваність. Підходять для ремонту не тільки в житлових кімнатах, але й у ванній, а також на кухні.

Водорозчинні склади не сприйнятливі до вогню і є екологічно чистими. Вони підходять для використання в дитячих кімнатах. У свою чергу масляні суміші є універсальними. Технологія фарбування стін у квартирі даною продукцією досить проста, про міцність ж масляних розчинів ходять легенди.

Алкідні емалі добре переносять часте миття, майже не схильні до забруднення. Найбільш гармонійно вони вписуються в інтер’єр кухні.

Особливої уваги заслуговує фактурна фарба для стін . Вона добре лягає як на оброблену бетоном і штукатуркою поверхню, так і на грубий цегла. Можливо нанесення на дерев’яну і мінеральну основу. За рахунок використання у виробництві грубих речовин, дана суміш може імітувати структуру природного каменю, деревини, мармурової плити і т.д. При бажанні можна самостійно розбавити розчин піском або іншими допоміжними речовинами, надавши йому нових властивостей.

Декоративна фарбування стін своїми руками в даному випадку відрізняється тим, що в результаті робіт утворюється товстий шар оздоблювального матеріалу, який, однак, добре пропускає повітря.

Підготовка стін під фарбування, як підготувати стенди під фарбування

Перед тим як підготувати стіни до фарбування , необхідно звільнити робочий простір. Дрібні предмети інтер’єру, а також всю м’яку необхідно винести з кімнати в інше приміщення. Важкі шафи можна залишити, пересунувши їх до центру кімнати і гарненько укривши поліетиленом.

До початку декоративної обробки необхідно провести підготовку основи. Нові оштукатурені поверхні, які ще жодного разу не піддавалися фарбуванню або обклеювання, просто очищають від пилу, шпаклюють і грунтують. Як правило, вирівнювання стін під фарбування у новому будинку не потрібно, проте перевірити їх якість за допомогою будівельного рівня зайвим не буде.

Цегляні стіни вимагають більш ретельної обробки. Якщо вам хочеться, щоб оброблена поверхня була ідеально рівною, то цегла потрібно вкрити шпаклівкою. Після цього її грунтують і наносять фарбувальну суміш звичайним способом. При бажанні можна залишити наявну фактуру в первозданному вигляді. Для цього треба очистити основу від пилу бруду, а потім загрунтувати. В даному випадку ефективною буде фарбування стін фарбопультом .

Дерев’яну вагонку зазвичай залишають у первісному вигляді. Щоб поліпшити зчеплення пігменту з деревиною, її можна злегка зачистити, після чого загрунтувати. Технологія фарбування стін з дерева примітна тим, що пігмент накладають тонким шаром, щоб була помітна природна структура будівельного матеріалу.

Підготовку стін під фарбування найлегше проводити на гіпсокартонної основі. Шви між листами гарненько шпаклюють поверх малярської сітки, зачищають і декорують. Рекомендується шпаклівкою обробляти не тільки стики між гіпсокартонними плитами, а й капелюшки вкручених в трампліни шурупів.


Хороші шпалери
Паперові шпалери для стін

Залишити коментар. Або два. :-)

Опубліковано в: Оздоблення стін
<